نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده فواید آغوش گرفتن که باورتان نمیشود!
فواید آغوش گرفتن ، در آغوش گرفتن فرزند
می دانیم که بغل کردن آرامش بخش است و استرس را درمان می کند اما فوایددر آغوش گرفتن تنها برای آرامش روان نیست و تاثیرات فوق العاده ای در زیبایی و تسکین برخی دردها خواهد داشت.
بازدید : 8,520 نفر

فواید آغوش گرفتن در 8 دقیقه

اینکه می گوییم فواید آغوش گرفتن در 8 دقیقه اصلی است ثابت شده . آغوش گرفتن همسر و یا فرزند یا یک دوست و.. همه و همه می تواند القا کننده حس خوبی باشد. در بیان فواید در آغوش گرفتن تنها آرامش روانی مد نظر نیست بلکه تاثیرات مثبت بغل کردن در رفع برخی مشکلات جسمی هم مشخص شده است. اما جدای از احساس امنیت و عشقی که این کار به شما می دهد، بغل کردن خواص درمانی متعددی دارد که شما را از مراجعه به دکتر دور نگه می دارد؛ هم آرام و خوشحال تان می کند و هم شما را از خطر ابتلا به بیماری های مختلف در امان نگه می دارد. با این حال، باید هر بار 8 دقیقه و نه کمتر، همسر یا اعضای خانواده تان را در آغوش بگیرید. چون ترشح هورمون ها همین قدر طول می کشد. در ادامه، 8 دلیل عنوان می شود که چرا باید عزیزانتان را بدون محدودیت در آغوش بگیرید.
1- دردهای عضلانی را تسکین می دهد
اگر تمام روز یک جا بنشینید و فعالیت بدنی نداشته باشید، ماهیچه هایتان تحت فشار قرار می گیرند. در این شرایط، به جای اینکه از قرص برای رفع تنش عضلانی استفاده کنید، بهتر است کسی را در آغوش بگیرید. بغل کردن نه تنها کمک می کند عضلات تان شل شوند، بلکه درد و ناراحتی ماهیچه ها را هم برطرف می کند.
2- یک پیوند قوی میان شما و طرف تان برقرار می کند
تمام آنچه بدان نیاز دارید یک آغوش است تا پیوندی قوی میان خود و عزیزانتان برقرار سازید. در آغوش گرفتن دیگران می تواند عاشقانه یا غیررمانتیک باشد. بغل کردن نه تنها به جسم و روح شما آرامش می بخشد، بلکه با آزاد کردن اکسی توسین -هورمونی که در طول زایمان ترشح شده و باعث ایجاد وابستگی بین مادر و نوزاد می شود- به تقویت ارتباط میان افراد منجر می شود.

فواید آغوش گرفتن

فواید آغوش گرفتن برای تسکین دردها و رفع استرس

3- سطح همدلی را افزایش می دهد 
آیا می دانستید در آغوش گرفتن با افزایش سطح همدلی می تواند تفاوت های بین دو شخص کاملا متمایز را ناچیز جلوه دهد؟ بله، در آغوش گرفتن نه تنها سیگنال مثبت به مغز می فرستد، بلکه باعث می شود احساس سبک بالی کنید. به عنوان مثال، وقتی یک نوجوان با مادرش جر و بحث می کند، در آغوش گرفتن می تواند به تمام مشاجرات پایان دهد. در این شرایط، بغل کردن نه تنها یک فضای مثبت ایجاد می کند، بلکه کمک می کند به شخص مقابل نزدیک تر شوید. 
4- اعتماد را افزایش می دهد 
وقتی کسی را در آغوش می گیرید، ارتباط عمیق تر و احساسی تری با او پیدا می کنید. بغل کردن کمک می کند که ارتباط صادقانه تری با طرف مقابلتان داشته باشید. این کار باعث می شود همدیگر را بیشتر دوست داشته باشید و به تصمیمات یکدیگر احترام بگذارید. بغل کردن با ایجاد یک محیط مثبت در میان اعضای خانواده موجب افزایش شادی می شود. 
5- اثرات ضد پیری دارد 
اگر هیچ یک از مزایای فوق شما را به در آغوش کشیدن عزیزانتان متقاعد نکرده است، این یکی ممکن است کمک کند! بغل کردن نه تنها باعث آزاد شدن هورمون های شادی می شود، بلکه سطح تنش را کاهش داده و مانع از بروز هرگونه التهاب می شود. این امر به نوبه خود کمک می کند که سالم تر باشید. به علاوه، روند پیری طبیعی شما را نیز کندتر می سازد و باعث می شود که جوان تر از سن واقعی خود جلوه کنید.
6- فشار خون را کاهش می دهد
وقتی کسی را در آغوش می گیرید، اندورفین یا هورمون شادی به همراه اکسی توسین در خون آزاد می شود. این هورمون با اتساع عروق خونی به بهبود گردش خون کمک کرده و سطح فشار خون شما را در وضعیت عادی نگه می دارد. همه می دانیم که فشار خون بالا خطرات زیادی برای بدن دارد.
7- التهاب را کاهش می دهد
افزایش شاخص های التهابی در خون می تواند موجب بیماری های قلبی، دیابت و سکته شود. با این حال، در آغوش گرفتن دیگران با از بین بردن مواد سمی موجود در بدن، خطر ابتلا به التهاب را کاهش می دهد. همچنین، با خنثی کردن اثر رادیکال های آزاد، شما را از مضرات آن در امان نگه می دارد.
8- استرس را از بین می برد
استرس دارید یا غمگین هستید؟ عزیزان خود را در آغوش بگیرید. این عمل با کاهش تولید کورتیزول یا همان هورمون استرس، و افزایش سروتونین، باعث بهبود خلق و خوی شما می شود. به علاوه، سیستم عصبی شما را آرام می کند، مغز را تسکین داده و وابستگی عاطفی به عزیزان تان را بهبود می بخشد.

فواید آغوش گرفتن ، مهمترین فواید آغوش گرفتن برای آرامش روان و تسکین دردها

فواید آغوش گرفتن که باورتان نمیشود!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 28
برگرفته از thehealthsite /ن
این مطلب مفید بود ؟ 26 2
نظر کاربران
محمد رضا عیوض زاده

محمد رضا عیوض زاده

سلام مرسی از مطالب خوب شما از نتایج اغوش گرفتن میتوان ترشح اندروفین را ذکر کرد یک مسکن طبیعی که ترشح اون علاوه بر از بین بردن درد سرخوشی و خوشحالی رو درپی داره آغوش گرفتن درمانی طبیعی و فطری است همه انسانها وقتی با درد جسمانی روبرو میشوند ناخود آگاه شروع به مالیدن محل دردناک میکنند همه ما برای تسلی بازماندگان یک حادثه ایشان را در آغوش میگیریم فواید آغوش گرفتن چنان قابل تامل هست که یکی از روشهای درمانی ظب کل نگر لمس درمانی باشد اثرات درمانی خوشحال میشوم که درباره لمس درمانی اگر مطلبی دارید بگذارید یکی از نخستین پیشگامان لمس درمانی موسس مانیه تیسم بود 2 قرن پیش پزشکی اتریشی که نخستین بار پی برد حضور یافتن در بالین بیمار و لمس کردن او میتواند در درمان او موثر باشد از این رو شروع به پاس های مغناطیسی کرد میتوان گفت وی در اثر لمس درمانی بود که مغناطیس درمانی را ابداع کرد به طور کلی میتوان گفت لمس کردن پایه سه روش درمانی است نخست مانیه تیسم دوم ماساژ درمانی و سوم لمس درمانی

پاسخ دادن 1 0
سعید.ق

سعید.ق

سلام و خداقوت در گروه های درمانی اعتیاد در آغوش گرفتن دوستان از روی محبت و انتقال حس همدردی یکی از اصول پایه برای القا حس دلگرمی و راهی برای جذب دیگران است و تاثیرات عمیق و زیرپوستی بروی فرد مقابل دارد. ممنون

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف