فواید باور نکردنی در آغوش گرفتن یکدیگر

کد مطلب : 27075تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
می دانیم که بغل کردن آرامش بخش است و استرس را درمان می کند اما فواید در آغوش گرفتن تنها برای آرامش روان نیست و تاثیرات فوق العاده ای در زیبایی و تسکین برخی دردها خواهد داشت.

مزایای به آغوش گرفتن برای سلامتی 

آغوش گرفتن می تواند در لحظه معانی مختلفی داشته باشد، اما تاثیر آن بسیار فراتر از آنچه که فکر میکنید است ، زیرا این کار میتواند از چندین راه مختلف سودمند باشد در بحث امروز بخش سلامت نمناک شما درباره مزایای به آغوش کشیدن برای سلامتی خود مطالبی را خواهید آموخت که مطمئنا بعد ازاین شما را به آغوش گرفتن عزیزانتان بیشتر تشویق می کند. آغوش ، ما را بهم متصل میکند ، احساس آرامش میدهد ، به ما اجازه ی ابراز احساسات میدهد و میتواند به ما کمک کند که حس کنیم در نوک قله ایستاده ایم .مزایای بسیاری برای این کار وجود دارد از آن براحتی عبور نکنید . این کار مانند یک تزریق عصبی و روانی عمل میکند .

 آغوش گرفتن یکدیگر

فواید آغوش گرفتن که باورتان نمی شود

بعد از  آغوش گرفتن فردی که دوست دارید در بدنتان چه اتفاقی می افتد 

زمانی که شما کسی را درآغوش میکشید ، هورمون اکسیتوسین - هورمون "شادی" آزاد می شود ، این حالت، مربوط به روابط اجتماعی میباشد ، بخصوص ، رابطه ی میان مادر و فرزند ؛ علاوه بر این ، آغوش ، مزایای دیگری نیز دارد ، فشار خون شماراکاهش میدهد ، سطح استرس شما را کاهش میدهد و به طور کلی ، احساس خوشبختی را درشما افزایش می دهد . برای موثر بودن، این تماس فیزیکی باید صادقانه باشد و برای چند ثانیه طول بکشد. هیچ چیزی زیباتر از داشتن یک پناهگاه بعنوان کسی که دوست دارید درآغوش او پناه بگیرید نیست . اگر چه ممکن است به شما یاد داده باشند که آغوش تنها یک فرایند به صرف "صمیمیت" است، اما ، اگر حتی درخیابان یک فرد غریبه را به آغوش بکشید ، این کار مییتواند رنگ خاکستری روز شما را به روشنی مبدل سازد.

فواید آغوش گرفتن

فواید آغوش گرفتن برای تسکین دردها و رفع استرس

فواید و تاثیرات مثبت آغوش گرفتن

1-این کار میزان اکسیژن را در بدن شما افزایش میدهد

هنگامی که شما در آغوش گرفته میشوید ، سطح هموگلوبین خون شما،تحریک می شود ، که به انتقال اکسیژن بیشتر در جریان خون و ارگان های حیاتی بدن شما کمک میکند این کار مانند اکسیر جوانی برای شماست .

2- باعث کاهش فشار خون بالا میشود

این مزیت نه تنها برای به آغوش کشیدن و بلکه در مورد گرفتن دست کسی که دوستش دارید نیز صدق میکند درهرحال ، این کار ضربان قلب شما را کاهش داده و فشار خون را پایین می آورد، که احساسات شما را آرامش بخشیده و خطر ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش می دهد.

 آغوش گرفتن یکدیگر

فواید باور نکردنی در آغوش گرفتن کودک

3- این کار،به رشد کودک کمک می کند

هنگامی که یک نوزاد تازه متولد شده را درآغوش میکشید ، مادران، اعضای خانواده، پزشکان و پرستاران نیزبا این کار به بهبود فرآیند رشدکودک ، با افزایش انرژی و ارتقاء سیستم ایمنی بدن نوزاد کمک می کنند همچنین این کار برای نوزادان ، باعث میشود اطرافیان خود را به خاطر بیاورند .

4- باعث کاهش استرس میشود

هنگامی که پس از یک روز استرس زا به خانه می آیید، هیچ چیزی بهتر از به آغوش کشیدن فرزندان تان، شریک زندگیتان و یا حتی حیوان خانگی خود نیست. این به این دلیل است که تماس مستقیم با کسی که دوست دارید، نگرانی های شما را کاهش می دهد، باعث فراموش کردن مسائل مربوط به کار یا مشکلات مالی میشود و به طور خودکار لبخند را به صورت شما می آورد آغوش می تواند بهتر از یک دوش داغ یا چای گیاهی، به شما کمک کند تا از استرس رهایی بیابید .

فواید آغوش گرفتن

ارتباط در آغوش گرفتن و افزایش سن

5- سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

یکی دیگر از مزایای این کار؟ این است که درطول زندگی وافزایش سن نیز یک کمک و همراه بحساب می آید، هنگامی که شما به آغوش میگیرد یا گرفته میشوید ، سیستم ایمنی بدن شما تقویت شده و حساسیت شما به بیماری را به خصوص در فصل زمستان کاهش پیدا میکند. فصول سردتر سال ، فصل آغوش برای همه ی مردم است چرا که جالب است بدانید این کار برای جلوگیری از سرماخوردگی و گلودرد نیز مفید است .

6-بی خوابی را از بین می برد

درآغوش گرفتن یکی از نزدیکان خود ، مانند یک قرص خواب آور قوی است که می تواند به شما در شب هایی که نمیتوانید خواب راحتی داشته باشیید ، یا به پوچی درزندگی خود رسیده اید، کمک بسیاری کند. اگر به خواب رفتن برای شما سخت است و شما درحال بیمارشدن و رنج بردن این مشکل هستید ، بهترین کار ، خوابیدن درکنار کسی است که دوستش دارید.

 آغوش گرفتن یکدیگر

تاثیر مثبت در آغوش گرفتن یکدیگر

7- یک ضد افسردگی طبیعی است

به همان شیوه ای که آغوش به شما کمک می کند خوب بخوابید و استرس را از بین ببرید، همچنین به عنوان یک ضد افسردگی قوی عمل می کند. اگر احساس ناراحتی میکنید، خوشحال نیستید، یا نمیتوانید معنای خود را در زندگی پیدا کنید، فردی را که در زندگیتان به شما نزدیک است را به آغوش بکشید . این تماس فیزیکی شما را به زندگی باز می گرداند و باعث میشود کمتر احساس تنهایی کنید .

دیگر مزایای در آغوش کشیدن 

با درنظر گرفتن مزایای مربوط به سلامتی در به آغوش کشیدن یا گرفته شدن ، مزایای احساس و روانی دیگری نیز وجود دارند که شامل :

فواید آغوش گرفتن

مزیت های بی نظیر بغل کردن

1-افزایش احساس امنیت و اعتماد به نفس

در آغوش گرفتن باعث می شود احساس خوشایند، حمایت و آرامش کنید شما می توانید بیرون بیایید و در مقابل یک جمعیت ، سخنرانی داشته باشید ؛ با امتحان مواجه شوید و به خوبی کار کنید، یا در نهایت با چیزی که مدت هاست از آن فرار میکرده اید ، رودرو شوید .اگر نیاز به یک مقدار کمی از اعتماد به نفس در هر شرایطی که باعث عصبانیت شما می شود، دارید ، فقط یک آغوش خوب بخواهید شما آرام می شوید و احساس می کنید که می توانید هر کاری را انجام دهید.

 آغوش گرفتن یکدیگر

ارتباط بغل کردن و افزایش حس اعتماد به نفس

2-باعث تحریک پذیری کمتر خواهد شد

به آغوش گرفتن ، می تواند با تحریک گردش خون، زمانی که شما احساس خشم می کنید، کمک خوبی برایتان باشد چرا؟ از آنجا که این کار به شما اجازه میدهد تا تمام این تنش ها را از خود دور ساخته و آرامش پیدا کنید .اگر بی هیچ دلیل خاصی در خلق و خوی مناسبی نیستید، از کسی بخواهید که اورا در آغوش بگیرید یا بالعکس حتی یک همکار نیز می تواند در این مواقع کمک خوبی باشد .

فواید آغوش گرفتن

 آغوش کشیدن راهی برای نشان دادن عشق 

3- باعث ابراز احساسات میشود

چه راهی بهتر از به آغوش کشیدن برای نشان دادن عشق و دوست داشتن به افرادی که دوستشان داریم وجود دارد! ؟این کار بدون اینکه نیاز باشد حتی کلمه ای حرف بزنید، میتواند احساسات شما را بخوبی بیان کند. همه ی افراد معنی آغوش را میدانند ؛ میتواند حتی بدین معنی باشد که (( میتوانی روی من حساب کنی )) (( از تو محافظت خواهم کرد )) (( تو را درک میکنم )) (( دوستت دارم )) و بسیاری از معانی دیگر  به آغوش کشیدن ، شما را با طرف مقابل خود متصل میکند و هردوی شما از این کار بهره خواهید برد.

فواید آغوش گرفتن ، مهمترین فواید آغوش گرفتن برای آرامش روان و تسک

فواید باور نکردنی در آغوش گرفتن یکدیگر : امتیاز : 4.6 تعداد رای : 42
این مطلب مفید بود ؟393
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
برچسب :
نظرات2 نظر به ثبت رسیده است
محمد رضا عیوض زاده 1395-01-01
سلام مرسی از مطالب خوب شما از نتایج اغوش گرفتن میتوان ترشح اندروفین را ذکر کرد یک مسکن طبیعی که ترشح اون علاوه بر از بین بردن درد سرخوشی و خوشحالی رو درپی داره آغوش گرفتن درمانی طبیعی و فطری است همه انسانها وقتی با درد جسمانی روبرو میشوند ناخود آگاه شروع به مالیدن محل دردناک میکنند همه ما برای تسلی بازماندگان یک حادثه ایشان را در آغوش میگیریم فواید آغوش گرفتن چنان قابل تامل هست که یکی از روشهای درمانی ظب کل نگر لمس درمانی باشد اثرات درمانی خوشحال میشوم که درباره لمس درمانی اگر مطلبی دارید بگذارید یکی از نخستین پیشگامان لمس درمانی موسس مانیه تیسم بود 2 قرن پیش پزشکی اتریشی که نخستین بار پی برد حضور یافتن در بالین بیمار و لمس کردن او میتواند در درمان او موثر باشد از این رو شروع به پاس های مغناطیسی کرد میتوان گفت وی در اثر لمس درمانی بود که مغناطیس درمانی را ابداع کرد به طور کلی میتوان گفت لمس کردن پایه سه روش درمانی است نخست مانیه تیسم دوم ماساژ درمانی و سوم لمس درمانی
30
سعید.ق1395-01-23
سلام و خداقوت در گروه های درمانی اعتیاد در آغوش گرفتن دوستان از روی محبت و انتقال حس همدردی یکی از اصول پایه برای القا حس دلگرمی و راهی برای جذب دیگران است و تاثیرات عمیق و زیرپوستی بروی فرد مقابل دارد. ممنون
00
وبگردی