نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت با ورزش کردن از بیماری ها در امان بمانید
ورزش کردن ، ورزش های ساده
قطعا از فواید ورزش کردن برای سلامتی زیاد شنیده اید اما آیا میدانستید با ورزش میتوانید از ابتلا به بیماری ها جلوگیری کنید؟

فواید ورزش کردن برای سلامتی

ما همه می دانیم که ورزش برای سلامتی ما خوب است، اما نمی دانیم ورزش در حقیقت چه کاری بر روی بدن و ذهن ما انجام می دهد.

افرادی که ورزش معتدل در زمان مناسب را انجام دهند از بروز بیماری های مادی و مزاجی در امان خواهند بود یعنی از ایجاد سوء مزاج که همان خروج از تعادل است, جلوگیری می کند.

ورزش کردن

ورزش کردن برای سلامتی

 سه عامل مهم در سلامتی از دیدگاه ابن سینا عبارتند از تدبیر ورزش، تدبیر تغذیه و تدبیر خواب، در علوم جدید ورزش و تغذیه به خوبی قابل توجه است اما به خواب و بیداری و نقش آن در سلامتی و بیماری به طور لازم پرداخته نشده است.

فواید پیاده روی برای سلامتی

یکی از ورزش های ساده و ارزان و مفید برای سلامتی، پیاده روی است. البته زمانی, پیاده روی به سلامتی بدن کمک می کندکه به یک ورزش معتدل تبدیل شود یعنی شرایطی که برای ورزش معتدل بیان شد را داشته باشد, پس پیاده روی باید سریع تر از قدم زدن عادی باشد, گامها کمی بلندتر و سرعت هم بیشتر باشد.

شرط مهم دیگر این است که پیاده روی برای ورزش کردن باشد نه برای خرید لوازم یا گفتگو؛ در این صورت پیاده روی به کل بدن اثر خواهد داشت اما اگر پیاده روی خیلی سریع باشد که گویی تمرکز روی حرکت ران ها به پایین باشد، این ورزش بیشتر نفعش شامل اندام تحتانی می شود.

با توجه به اینکه ورزش های گروهی با نشاط بیشتری همراه هستند اما برای ورزش کردن رفتن به باشگاه و پرداخت هزینه اضافی لازم نیست, حتی می توان در منزل در طول قطر سالن حرکت کرد، می توان حرکات نرمشی انجام داد و از اهمیت حرکات کششی هم غافل نباید شد که بسیار مفید هستند.

افرادی که ورزش معتدل در زمان مناسب را انجام دهند از بروز بیماری های مادی و مزاجی در امان خواهند بود یعنی از ایجاد سوء مزاج که همان خروج از تعادل است, جلوگیری می کند.
در ورزش معتدل، قندها و چربی ها به طور متعادل مصرف می شوند به خصوص وقتی که ورزش به آرامی شروع و کم کم سریعتر یا شدیدتر شود.

با ورزش کردن از بیماری ها در امان بمانید

با ورزش کردن از بیماری ها در امان بمانید
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از سلامتی -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف