فوتبالیست مسلمان
در این مطلب می توانید 10 ستاره مطرح دنیای فوتبال که مسلمان هستند را مشاهده نمایید.

ستاره های مسلمان فوتبال جهان

شاید عده ای ندانند تعداد زیادی از ستاره های دنیای فوتبال مسلمان هستند؛ ستاره هایی که برخی از آن ها زمین بازی را خودشان مشخص می کنند و اجازه نمی دهند چیزی عقاید آن ها را تحت شعاع قرار دهد.

محمد صلاح این روزها به یکی از ستاره های مستطیل سبز تبدیل شده است تا حدی که او را با فوق ستاره هایی چون لیونل مسی و کریستین رونالدو مقایسه می کنند. عملکرد او در این فصل رقابت های لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا آن چنان خیره کننده بود که حتی تعدادی از تماشاگران لیورپول چندی پیش در شعارهایی عنوان کردند «اگر چند گل دیگر بزند، من هم مسلمان می شوم!». محبوبیت این فوتبالیست مسلمان در زادگاهش هم آن قدر زیاد است که در انتخابات دو هفته پیش مصر، بیش از یک میلیون بار نام محمد صلاح روی کاغذ رای گیری درج شد.
در کنار درخشش او در ماه های اخیر، دعا خواندن او پیش از بازی، خوشحالی های مثال زدنی اش(سجده کردن) و قرآن خواندنش او را به صدر اخبار رسانه های مختلف به خصوص رسانه های کشورهای اسلامی رسانده است. اما او تنها ستاره مسلمان کنونی جهان فوتبال نیست چرا که بازیکنان سرشناس زیادی خصوصا در لیگ برتر جزیره توپ می زنند که اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کرده اند. بمناسبت ایام بعثت حضرت محمد مصطفی به این چهره ها نگاهی خواهیم داشت.
 
 محمد صلاح

محمد صلاح از ستاره های فوتبال دنیا

تیم منچستر یونایتد

هرچند که باید «عدنان یانوزای» بازیکن بلژیکی حال حاضر رئال سوسیه داد را اولین بازیکن مسلمان منچستر یونایتد قلمداد کرد اما «مروان فلینی» هموطن یانوزای و «پل پوگبا» ستاره فرانسوی که باسروصدای زیاد از یوونتوس ایتالیا به منچستر پیوست از مسلمانان این تیم به شمار می روند.
 
 عدنان یانوزای

عدنان یانوزای بازیکن مسلمان تیم منچستریونایتد

تیم منچستر سیتی

«ایلکای گوندوغان» آلمانی و «یحیی توره» اهل ساحل عاج 2 بازیکن مسلمان قهرمان احتمالی این فصل لیگ برتر جزیره هستند. البته سمیر نصری و باکاری سانیا نیز مسلمانانی بودند که در این فصل از جمع سیتیزن ها شدند.
یحیی توره
 گوندوگان

 پیام تبریک گوندوگان به مناسبت عید رمضان

یحیی توره

یحیی توره بازیکن مسلمان اهل ساحل عاج

تیم آرسنال

توپچی های لندنی طی سال های گذشته بازیکنان مسلمان زیادی از جمله آنلکا، آدبایور، دیابی و ... به خود دیده اند اما در حال حاضر «مسعود اوزیل» آلمانی سرشناس ترین بازیکن مسلمان این باشگاه محسوب می شود. 
 
مسعود اوزیل

مسعود اوزیل بازیکن مسلمان سرشناس آلمانی

در کنار اوزیل، هموطنش «شکودران مصطفی» مدافع این تیم، «گرانیت ژاکا» هافبک سوئیسی، «محمد الننی» بازیکن مصری هم در این تیم حضور دارند.
 
محمد الننی
 
 محمد الننی

محمد الننی بازیکن مسلمان مصری 

تیم چلسی

سد محکم دفاعی چلسی و یکی از امیدهای تیم ملی فرانسه در فاز دفاعی قطعا «انگولو کانته» ستاره مسلمان این تیم است. او در کنار «کورت زوما» که به طور قرضی به استوک سیتی پیوسته از مسلمانان این تیم لندنی هستند.
  
انگولو کانته
 
 انگولو کانته

انگولو کانته از ستاره های مسلمان و مدافع تیم چلسی

تیم لیورپول

در کنار محمد صلاح، «سادیو مانه» مهاجم سنگالی و «امره جان» هافبک آلمانی که در موفقیت های این فصل لیورپول سهم بسزایی داشتند، از جمله مسلمانان باشگاه لیورپول به شمار می روند که طرفداران زیادی در آنفیلد پیدا کرده اند.
 
مانه، صلاح و جان
 
 مانه، صلاح و جان

مانه ، صلاح و جان از بازیکنان مطرح دنیا

تیم رئال مادرید

«کریم بنزما» ستاره فرانسوی رئال مادرید یکی از معروف ترین مسلمانان دنیای ورزش است. تبریک اعیاد اسلامی و تصاویر تشرف بنزما به حج با استقبال کاربران شبکه های اجتماعی مسلمان روبرو شد.
  
کریم بنزما

کریم بنزما ستاره فرانسوی رئال مادرید از مطرح ترین مسلمانان دنیا

تیم بارسلونا

پس از آردا توران، اریک آبیدال، مونیر الحدادی و ابراهیم آفلای حالا ستاره خوش آتیه فرانسوی یعنی «عثمان دمبله» تنها بازیکن مسلمان بارسلونا به شمار می رود.
 
آردا توران  

آردا توران(سمت راست) آبیدال(تصویر بالا) و مونیر الحدادی(عکس پایین) 

 

دمبله که امسال نتوانست به دلیل مصدومیت با خانواده اش به حج مشرف شود، از مسئولان باشگاه بارسلونا درخواست کرده در هتل محل اقامت این تیم یک آشپز آشنا به سبک آشپزی اسلامی استخدام کند.
 
عثمان دمبله
 
 عثمان دمبله

عثمان دمبله تنها بازیکن مسلمان تیم بارسلونا

یوونتوس

«میرالیم پیانیچ» ستاره بوسنیایی یووه و «سامی خدیرا»ی آلمانی و «مهدی بن عطیه» مراکشی که در جام جهانی مقابل ایران قرار خواهد گرفت، سه بازیکنی هستند که اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کردند.
 
 میرالیم پیانیچ

میرالیم پیانیچ ستاره بوسنیایی یووه 

آ.اس رم

گلادیاتورها که این روزها پس از حذف بارسلونای مدعی، شگفتی ساز رقابت های لیگ قهرمانان اروپا لقب گرفتند، علاوه بر «ادین ژکو»ی بوسنیایی، «استفان کریم الشعراوی» ایتالیایی را به عنوان مسلمان در تیم خود دارند.
 
ادین ژکو

ادین ژکوی بوسنیایی،استفان کریم الشعراوی ایتالیایی 

البته می توان به این لیست بازیکنانی مانند فرانک ریبری فرانسوی بایرن مونیخ، نوری شاهین و هاکان چاکهان اوغلوی ترک تبار تیم های دورتموند آلمان و میلان ایتالیا، ریاض محرز الجزایری لستر انگلیس، حاتم بن عرفای پاری سن ژرمن فرانسه، شقیری ستاره سویسی استوک سیتی، موسی سیسوکوی تاتنهام و ... را هم اضافه کرد.

ریبری

ریبری ، چاکهان اوغلو و ریاض محرز بازیکنان مسلمان فوتبال دنیا

کدام بازیکنان مشهور جهان مسلمان هستند؟

5113
این مطلب مفید بود ؟1121
برگرفته از مشرق نیوز/ح.ب
برچسب :
وبگردی