تیم فوتبال نوجوانان ایران نایب قهرمان آسیا شد

تاریخ انتشار : 12 مهر 1395کد مطلب : 37565زمان مطالعه : 2 دقیقه
در فینال مسابقات قهرمانی آسیا تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران به مصاف عراق رفت و در ضربات پنالتی به این تیم باخت تا قهرمانی در آسیا را از دست بدهد.

نایب قهرمانی نوجوانان ایران با شکست از عراق

تیم های ملی ایران و عراق در وقت های معمول دیدار فینال مسابقات قهرمانی آسیا به تساوی بدون گل رضایت دادند و بازی به ضربات پنالتی رفت. در ضربات پنالتی ایران مقابل عراق شکست خورد و نایب قهرمان شد.

تیم ملی فوتبال زیر 16 سال ایران نایب قهرمان آسیا شد. در مرحله فینال مسابقات قهرمانی آسیا امروز تیم های عراق و ایران مقابل یکدیگر قرار گرفتند که نوجوانان ایران در ضربات پنالتی شکست خوردند و به نایب قهرمانی آسیا رسیدند.

در بازی فینال مسابقات قهرمانی فوتبال نوجوانان آسیا، تیم های ملی فوتبال ایران و عراق امروز از ساعت 16 در ورزشگاه پاندیت جواهر لعل نهرو شهر گوا به میدان رفتند و در پایان 90 دقیقه به تساوی بدون گل رضایت دادند و عراق در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید.

فوتبال نوجوانان

نوجوانان ایران قهرمان آسیا نشدند

این دیدار در نیمه نخست تقریبا پایاپای دنبال شد و هر دو تیم موقعیت های گلزنی نصفه و نیمه ای را ایجاد کردند اما دو تیم در این نیمه به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند.
 
نیمه دوم این دیدار اما با احتیاط بیشتری از سوی هر دو تیم آغاز شد و نخستین موقعیت جدی این بازی را بازیکن عراقی به دیرک دروازه ایران زد تا کماکان بازی با تساوی بدون گل دنبال شود. با نزدیک شدن بازی به دقایق پایانی عراق تیم برتر میدان شد و حتی در دقیقه 80 شوت بازیکن این تیم برای دومین مرتبه به دیرک دروازه غلام زاده اصابت کرد تا شانس در این بازی یار ایران باشد. این بازی در پایان 90 دقیقه قانونی بازی با تساوی بدون گل تمام شد و با توجه به قانون مسابقات، دو تیم بدون وقت های اضافه به طور مستقیم راهی زدن ضربات پنالتی شدند.
 
این دیدار در ضربات پنالتی با حساب 4 بر 3 به سود عراق تمام شد تا ایران برای دومین بار نایب قهرمان فوتبال آسیا شود. در ضربات پنالتی برای ایران محمد شریفی، وحید نامداری و امیر حسین اسماعیل زاده گلزنی کردند و سعید آهنی و طاها شریعتی پنالتی های خود را خراب کردند.
 
پیش از این مسابقه، شاگردان عباس چمنیان با صعود به مرحله نیمه نهایی به همراه ژاپن، کره شمالی و عراق مجوز حضور در مسابقات جام جهانی زیر 17 سال هند را که در سال 2017 برگزار می شود را به دست آورد.
 
تیم ایران برای رسیدن به مرحله در دور گروه، دو پیروزی مقابل عربستان و هند و یک تساوی مقابل امارات کسب کرد و در مرحله یک چهارم نهایی ویتنام را شکست داد. در مرحله نیمه نهایی هم پس از تساوی یک بر یک مقابل کره شمالی، راهی فینال شد.
 
ایران سال 2008 نیز به همراه علی دوستی مهر قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا شد و یک بار هم در سال 2000 عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را به دست آورده است.

تیم فوتبال نوجوانان ایران نایب قهرمان آسیا شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از افکار نیوز -/ح
برچسب :
نظرات
وبگردی