نمناک ورزشفوتبال نایب قهرمانی ایران در فوتبال هفت نفره پارالمپیک 2016
فوتبال هفت نفره ، فوتبال هفت نفره معلولین
تیم فوتبال هفت نفره ایران موفق شد به مقام نایب قهرمانی بازی های پارالمپیک 2016 ریو برسد. لیست مدال های ایران در پارالمپیک 2016 تا روز نهم را در ادامه ببینید.
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395
بازدید : 1,025 نفر

ایران نایب قهرمان فوتبال هفت نفره پارالمپیک

تیم فوتبال هفت نفره کشورمان که موفق شده بود به فینال مسابقات این رشته در بازی های پارالمپیک 2016 ریو برسد، با شکست 2 بر یک مقابل اوکراین به مقام نایب قهرمانی و مدال نقره این بازی ها رسید.

تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران در فینال فوتبال هفت نفره پارالمپیک ریو به مصاف اوکراین رفت و 2 بر یک شکست خورد.

 
نایب قهرمانی ایران در این دوره از مسابقات در حالی حاصل شده که فوتبال هفت نفره از دوره بعد این بازی های پارالمپیک حذف می شود.
 
امین اله مانی تیم ایران را با ترکیب اولیه بابک صفری، هاشم رستگاری، لطف اله جنگجو، فرزاد مهری، حسین تیزبر، مهدی جمالی و جاسم بخشی به میدان فرستاد.
 
فوتبال هفت نفره

فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک

 
تیم ایران تا دقیقه 10 زیر فشار حریف قرار داشت اما از این دقیقه به بعد، بازیکنان از لاک دفاعی خارج شده و بر روی دروازه حریف خطرساز شدند. در دقیقه 24 بابک صفری ضربه از داخل محوطه جریمه بازیکن اوکراین را به خوبی دفع کرد. در دقیقه 26 در حالیکه بازی ضرباهنگ متعادلی داشت «ولادیمیر آنتونیوک» دروازه ایران را با یک شوت از راه دور باز کرد.
 
ایران نیمه دوم را بسیار هجومی آغاز کرد و در چند مرحله بر روی دروازه اوکراین خطر ایجاد کرد اما حاصلی در پی نداشت.
 
در دقیقه 34 مدافع ایران در پی حمله بازیکنان اوکراین توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید. سه دقیقه بعد ضربه سر بازیکن اوکراین به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایران به خارج رفت. فرزاد مهری یک دقیقه بعد این خطر را با شوتی محکم و از راه دور پاسخ داد.
 
در دقیقه 44 شوت دقیق فرازد مهری با سرپنجه دروازه بان اوکراین به کرنر رفت اما در دقیقه 47 اوکراینی ها توپ را به تیر عمودی دروازه ایران کوبیدند.
 
فوتبال هفت نفره

فوتبال هفت نفره ایران و اوکراین

 
ایران در ادامه بازی خوب خود موفق شد به گل تساوی دست پیدا کند. مهدی جمالی در دقیقه 50 با یک پاس توی عمق موفق شد دروازه اوکراین را از زاویه بسته باز کند.
 
پس از آن بازی به صورت پایاپای دنبال شد اما در واپسین لحظات بازی تیم اوکراین دو خطر بسیار جدی بر روی دروازه ایران خلق کرد که یکی از ضربات حریف به تیر افقی برخورد کرد.
 
فوتبال هفت نفره

تیم فوتبال هفت نفره ایران

 
بازی در پایان 60 دقیقه دقیقه به وقت اضافه رفت. «آرتم کراسلینکوف» در دقیقه 65 موفق شد تیم اوکراین را با یک ضربه بغل پا پیش بیندازد. دو دقیقه بعد مهدی جمالی یک موقعیت تک به یک را از دست داد.
 
فوتبال هفت نفره

فوتبال هفت نفره ایران و اوکراین

 
در وقت اضافه دوم تیم ایران یکپارچه حمله بود و بازی را در زمین اوکراین دنبال کرد اما بازی در نهایت با همین نتیجه 2 بر یک به پایان رسید تا ایران به نقره بسنده کند.
 
برزیل پیش از این دیدار موفق شد 3 بر یک هلند را شکست دهد و به مدال برنز برسد.
 
کاروان پارالمپیک کشورمان تاکنون 7 طلا، 8 نقره و 6 برنز کسب کرده است.
 
فوتبال هفت نفره

تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک

 
مدال های ایران تا روز نهم به شرح زیر است:
 
طلا:ساره جوانمردی (2 طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)
 
نقره:سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبداله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه) و حامد امیری (پرتاب وزنه)، فوتبال هفت نفره
 
برنز:پیمان نصیری (دوی 1500 متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسداله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه) و محسن کائیدی (پرتاب نیزه)
 
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور ماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 159 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا 28 شهریورماه ادامه خواهد داشت.
 
کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از 111 ورزشکار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.

نایب قهرمانی ایران در فوتبال هفت نفره پارالمپیک 2016

نایب قهرمانی ایران در فوتبال هفت نفره پارالمپیک 2016
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف