نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت فیبرودیسپلازیا مردی را تبدیل به سنگ کرد + تصاویر
فیبرودیسپلازیا ، سندرم عجیب
مردی که از بیماری سندرم فیبرودیسپلازیا در حال تبدیل شدن به یک سنگ سخت است . مادرش بعد از تولد احساس کرد که او موجودی عجیب و غیر از انسانهاست به همین علت او را ترک کرد.

زندگی سخت مردی با سندرم فیبرودیسپلازیا :

" گادفری باگوما " 47 ساله به دلیل مشکل عجیب ظاهری اش به یکی از کانون های توجه و در دسته ی عجیب ترین انسان های دنیا تبدیل شده است . او که علاقه و استعداد خاصی در موسیقی دارد برای رسیدن به آرزویش که خوانندگی است تلاش می کند.

بیماری عجیب

عکس بیماری عجیب که انسان را تبدیل به سنگ می کند

 

فیبرودیسپلازیا چیست که باعث تغییر شکل این مرد شده؟

این بیماری که «فیبرودیسپلازیا اوسیفیکانز پروگرسیوا» نام دارد نوعی سندرم بسیار نادر است و افرادی که به آن مبتلا می شوند رفته رفته تمام بدنشان به دلیل رشد استخوان آنقدر سفت و محکم می شود که دیگر نمی توانند حرکت کنند و حتی غذا خوردن هم برای آنها مشکل می شود د.افراد مبتلا به این بیماری را معمولا در حالت درازکش یا نشسته قرار می دهند تا تبدیل شدن بدنشان به استخوان با درد کمتری صورت گیرد. مبتلایان به «اف او پی» معمولا از گرسنگی جان خود را از دست خواهند داد زیرا فک آنها باز نمی شود و رشد استخوان در شش هایشان موجب خفگی می شود

 

رشد عجیب استخوان های بدن در این سندرم عجیب

در این بیماری نادر به محض آنکه هرگونه صدمه ای به ماهیچه و بافت های بدن وارد شود، درست در هماننقطه، استخوانی شروع به رشد می کند. استخوان شکل گرفته به سرعت رشد می کندو با ترمیم خود، مثل یک استخوان طبیعی داخل بدن باقی می ماند. استخوان جدید خیلی زود تبدیل به استخوان دائمی می شود و به اسکلت های طبیعی می پیوندد و همین مسئله باعث می شود تا مشکلات حرکتی برای شخص به وجود آید.

سندرم سنگ کننده

فیبرودیسپلازیا سندرم سنگ کننده

 "گادفری " می گوید:زمانی که به دنیا آمدم مادرم به من نگاه کرد و گفت که این یک انسان و یا موجود طبیعی نیست به همین علت مرا ترک کرد ولی خوشبختانه مادر بزرگم از من مراقبت و مرا تا مرحله ازدواج همراهی کرد.خوشبختانه فرزندانم سالم هستند به جز دخترم که احساس می کنم شبیه من است و کم کم تغییرات در شکل جمجمه اش را می بینم.می دانم که به زودی خواهم مرد و مدام نگران آینده فرزندانم هستم که بعد از مرگ من چه خواهند شد.

عجیب ترین چهره

عجیب ترین چهره ی انسان در دنیا مبتلا به اختلال فیبرودیسپلازیا

 پزشک "گادفری " می گوید:او اختلال بسیار گسترده ای از این نوع سندرم را در جمجمه خود دارد و همین موجب فشار روی قسمت های از مغز می شود. 

فیبرودیسپلازیا مردی را تبدیل به سنگ کرد + تصاویر

فیبرودیسپلازیا مردی را تبدیل به سنگ کرد + تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف