نمناک اخباراقتصاد فیلترینگ تلگرام حقیقت دارد؟
تلگرام ، فیلتر تلگرام
از ساعات پایانی سه شنبه، مدیران تلگرام با انتشار پیامی در رابطه با کاربران ایرانی موضوع اینکه تلگرام فیلتر شده است را به راه انداختند.
تاریخ انتشار : 29 مهر 1394

تلگرام تخریب شد یا فیلتر؟

موضوع فیلترینگ نرم افزار «تلگرام» که از مدت ها پیش بارها مطرح شده بود، به نظر می رسد این بار وارد فاز جدی تری شده باشد.

از ساعات پایانی سه شنبه، مدیران تلگرام در قالب یک پیام توئیتری، از ممانعت مسئولان ایرانی برای ادامه فعالیت این نرم افزار خبر دادند و اینگونه مدعی شدند که این نرم افزار در ایران فیلتر شده است.

با گذشت ساعاتی از انتشار این توئیت، اگرچه کاربران تلگرام در ایران با اختلالات زیادی مواجه شده اند اما کماکان فعالیت این اپلیکیشن به سختی، ادامه دارد؛ البته در این باره، روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز توضیحاتی  ارائه و تاکید کرده است که از سوی این وزارتخانه اقدامی برای فیلتر کردن تلگرام صورت نگرفته است.

دلیل اختلال در تلگرام چیست؟

محمدرضا فرنقی زاد - مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات - در پاسخ به این سوال که «آیا از سوی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای که مسئولیت فیلتر کردن سایت های غیرمجاز را برعهده دارد نامه ای در این رابطه به وزارت ارتباطات و بطور مشخص به شرکت ارتباطات زیرساخت ارسال شده است؟»، گفت:تاکنون نامه ای در این زمینه به دست ما نرسیده است.

البته اختلالات تلگرام در ایران برای بار اول نیست که رخ داده و پیش از این نیز بارها این موضوع تجربه شده است ولی معمولاً هر بار از سوی شرکت تلگرام توئیتی منتشر شده و توضیحاتی درباره دلایل این اتفاقات داده می شد. پیش تر در اغلب موارد، نقص فنی دلیل اختلالات این نرم افزار عنوان می شد اما این بار بطور مشخص از عبارت «فیلتر شدن» استفاده شده است؛ ادعایی که البته روابط عمومی وزارت ارتباطات، صورت گرفتنِ آن از سوی این وزارتخانه را رد می کند

تلگرام ، فیلترینگ تلگرام حقیقت دارد؟

فیلترینگ تلگرام حقیقت دارد؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 36
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 25 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف