نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون ماندگارترین فیلمهای علی حاتمی +تصاویر
فیلمهای علی حاتمی ، بهترین فیلمهای علی حاتمی
در این مطلب مروزی بر ماندگارترین فیلمهای زنده یاد علی حاتمی از فیلم کمال الملک و مادر تا سریال هزاردستان داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

بهترین فیلمهای علی حاتمی در سینما و تلویزیون

اگر بخواهیم از چند چهره ماندگار در سینما و تلویزیون نام ببریم قطعا باید نام زنده یاد علی حاتمی را در صدر این لیست قرار بدهیم. علی حاتمی یکی از چهره های پیشگام در فیلم سازی است که کارش را با نویسندگی در تئاتر آغاز کرد و برای اولین بار نمایش نامه ای را به در سال 48 به فیلم تبدیل کرد و ساخت این فیلم سرآغاز ورود او به دنیای سینما بود.

علی حاتمی یکی از گارگردان های ماندگار سینما است که فیلم و سریال هایش بعد از سال ها هنوز هم یکی از بهترین های دنیای هنر است. مروری بر بهترین و ماندگارترین فیلمهای علی حاتمی داشتهایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

مروری بر بهترین فیلمهای علی حاتمی

فیلم کمال الملک

یکی از بهترین و ماندگارترین آثار در کارنامه هنری علی حاتمی ، فیلم کمال الملک در سال 1362 است. کمال الملک فیلمی با بازی بازیگران برجسته سینما و تلویزیون بود که داستان زندگی نقاش برجسته ایرانی کمال الک را روایت میکرد.

فیلم کمال الملک

فیلم کمال الملک علی حاتمی

نقش اصلی فیلم و ایفاگر شخصیت کمال الملک در این فیلم جمشید مشایخی است ، عزت الله انتظامی نقش ناصرالدین شاه ، علی نصیریان در نقش مظفر الدین شاه و محمد علی کشاورز نقش اتابک را جلوی دوربین بردند.

فیلم کمال الملک

لیلا حاتمی د رفیلم کمال الملک علی حاتمی

لیلا حاتمی دختر زنده یاد علی حاتمی برای اولین بار در این فیلم جلوی دوربین رفت و نقش کودکی کمال الملک را ایفا کرد.

فیلم مادر

علی حاتمی در سال 68 یکی دیگر از فیلم های ماندگارش در سینمای ایران را جلوی دوربین برد. مادر فیلمی به کارگردانی زنده یاد علی حاتمی است که هنوز هم بعد از گذشت حدود سه دهه یکی از پرطرفدارترین فیلم ها در سینما است.

رقیه چهره آزاد

رقیه چهره آزاد در فیلم مادر علی حاتمی

در فیلم مادر زنده یاد علی حاتمی بازیگرانی چون رقیه چهره آزاد ، محمدعلی کشاورز ، اکبر عبدی ، جمشید هاشم پور ، امین تارخ ، حمیده خیرآبادی ، حمید جبلی ، فریماه فرجامی ، اکرم محمدی و دیگر بازیگران مطرح کشورمان جلوی دوربین رفتند.

اکبر عبدی و محمدعلی کشاورز

اکبر عبدی و محمدعلی کشاورز در فیلم مادر علی حاتمی

فیلم مادر روایتگر داستان زندگی پیرزنی است که از سرای سالمندان به خانه می آید تا در روزهای پایانی عمر در کنار فرزندانش روزگار را سپری کند.

سریال هزاردستان

علی حاتمی چهار سریال را برای تلویزیون ساخت که از میان آنها سریال هزاردستان یکی از ماندگارترین ها در ذهن مخاطبان است. سریال هزاردستان علی حاتمی سال 58 جلوی دوربین رفت و سال 66 از شبکه یک سیما پخش شد.

 فیلم هزاردستان

داوود رشیدی در فیلم هزاردستان علی حاتمی

سریال هزاردستان روایتگر داستان شخصیتی تخیلی به نام رضا خوشنویس و داستان های پیرامون زندگی تاریخی و سیاسی او است که در روز جهانی میراث دیداری و شنیداری در فهرست ملی برنامه حافظه جهانی یونسکو ثبت شد.

 فیلم هزاردستان

داوود رشیدی در نمایی از سریال هزاردستان علی حاتمی

در سریال هزاردستان بازیگرانی چون جمشید مشایخی ، عزت الله انتظامی ، علی نصیریان ، داوود رشیدی ، محمدعلی کشاورز ، پرویز پورحسینی ، رقیه چهره آزاد ، نعمت الله گرجی و دیگر بازیگران مطرح کشورمان جلوی دوربین رفته اند.

ماندگارترین فیلمهای علی حاتمی از مادر تا هزاردستان +تصاویر

منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 13 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف