نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون 5 فیلم ترسناک بر اساس داستان واقعی + تصاویر
فیلم ترسناک ، فیلم های واقعی
این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله ای که در آغاز بعضی فیلم های سینمایی می بینید و قطعا با دیدی دیگر به این فیلم ها نگاه می کنید. در ادامه با پنج فیلم ترسناک بر اساس داستان های واقعی آشنا می شوید.
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1394

فیلم ترسناک

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله ای که در آغاز بعضی فیلم های سینمایی می بینید و قطعا با دیدی دیگر به این فیلم ها نگاه می کنید. امروز در زومجی قصد داریم شما را با 5 فیلم از 10 فیلم ترسناک برتر تاریخ آشنا کنیم که بر اساس یک داستان واقعی تهیه شده اند.

فیلم ترسناک


گاهی اوقات، فیلم های ترسناک با استفاده از عبارت «بر اساس داستانی واقعی» تبلیغ و همه گیر می شوند ولی بعضی از مخاطبان خیلی به این جمله اعتقاد ندارند. گاهی اوقات استفاده از این جمله در ژانر ترسناک باعث می شود تا فیلم و داستان های آن باورنکردنی به نظر برسند. این در حالی است که تماشای دیگر سبک ها بر اساس داستان های واقعی محتمل تر و باورکردنی تر به نظر می رسند اما هستند فیلم های ترسناکی که توانسته اند نظر بسیاری از علاقه مندان به سینما را به خود جلب کنند. البته، این همه ماجرا نیست.
به طور مثال در فیلم گرگ وال استریت، ساخته مارتین اسکورسیزی، اگرچه داستان و کلیت فیلم بر اساس یک داستان واقعی و زندگی نامه جوردن بلفورت بود اما تمام اتفاقات افتاده در فیلم عینا شبیه به زندگی واقعی او نبودند و کارگردان با اضافه کردن مضامینی فانتزی، سعی کرد تا اثر خود را به محصولی قابل توجه تر و تماشایی تر تبدیل کند.
با این حال، فیلم های ترسناک ساخته شده بر اساس داستان های واقعی یکی از دلایل اصلی کشاندن مخاطبان به سالن های سینما محسوب می شوند. مخاطبانی که اگر قرار باشد، فیلمی بر اساس داستانی واقعی را تماشا کنند، در انتخاب بین ژانر ها، سبک ترسناک را به دیگر سبک ها ترجیح می دهند. قاتلین سریالی و اتفاقات ماوراالطبیعه و استفاده از آن ها در فیلم های سینمایی باعث می شوند تا کمی با احتیاط بیشتر در خیابان های تاریک قدم بزنیم و البته بعضی شب ها هنگام خوابیدن، چراغ اتاق را هم روشن نگه داریم!
با وجود این که بسیاری از فیلم های ساخته شده بر اساس داستان های واقعی، المان هایی را نیز جعل و به فیلم اضافه کرده اند اما فیلم های دیگری نیز وجود دارند که طبق ادعای سازندگان و البته شاهدین اتفاق اصلی، درست بر اساس داستان اتفاق افتاده نوشته و تهیه شده اند و همین می تواند به کابوس شب های بسیاری از بینندگان این نوع فیلم ها تبدیل شود. با تماشا این فیلم ها این فکر به ذهنتان خطور می کند که دنیا می تواند چه جای تاریک و ترسناکی باشد و چه اتفاقاتی ممکن است در گوشه و کنار آن بیفتد.
در ادامه می توانید با بخش اول10 فیلم برتر ترسناک ساخته شده بر اساس داستان های واقعی آشنا شوید. ایده بدی نیست اگر این مقاله را در روشنایی روز مطالعه کنید یا اگر قصد دارید شب به مطالعه این مقاله بپردازید، چراغ های اتاقتان را روشن بگذارید!

10. Conjuring

تاریخ عرضه:2013

فیلم کانجورینگ
 

فیلم کانجورینگ

Conjuring یا احضار سال 2013 روی پرده سینماها رفت و به عنوان یک فیلم بر اساس داستان های واقعی تبلیغ شد. احضار بر اساس تحقیقات دو محقق مسائل ماوراالطبیعه با نام های اِد و لوراین وارِن روی یک موضوع عجیب و البته غیر قابل باور بود. پس از عرضه این فیلم، افراد زیادی روی صحت و دقت فیلم به داستان واقعی سوال کردند و اینکه چگونه ممکن است چنین اتفاق ترسناک و البته عجیبی در دنیای واقعی بیفتد.
اِد و لورین وارِن در دهه 70 میلادی در جزیره رود به تحقیق درباره مسائل ماوراالطبیعه می پرداختند، مسائلی که هنوز هم نمی توان توضیح خاصی برای آن ها پیدا کرد. اِد وارِن چند سال بعد از دنیا رفت و همسر او اکنون 87 ساله است و هیچ وقت نظری راجع به ماجراهای اتفاق افتاده در فیلم بیان نکرد اما یکی از دوستان نزدیک به خانواده وارِن ادعا کرد که تمام اتفاقات به تصویر کشیده در فیلم واقعا اتفاق افتاده اند. یکی از اعضای خانواده ای که در خانه جن زده جزیره رود زندگی می کرد در کتاب خاطرات شخصی خود نوشت که تمام اتفاقات افتاده در ماجرای اصلی به جز چند تفاوت جزیی دقیقا در فیلم نیز نمود پیدا کردند.


9. The Hunting in Connecticut

تاریخ عرضه:2009

فیلم شکار در کانکتیکوت
 

فیلم شکار در کانکتیکوت

 شکار در کانکتیکوت، فیلمی که سال 2009 روی پرده سینماها رفت، نگاهی هنرمندانه و آزاد به داستان خانواده ای بود که در دهه 80 میلادی به یک مرده شورخانه قدیمی نقل مکان کردند. کارمِن رید، کسی که در این خانه زندگی می کرد اذعان داشت که داستان به منظور هالیوودی تر شدن فیلم کمی تغییر پیدا کرده بود اما باز هم نکات اذیت کننده ای در داستان واقعی اتفاق افتاده بود. البته او درباره یکی از صحنه های فیلم که پرده حمام باعث مردن یکی از اقوام آن ها شد، گفت که این اتفاق واقعا افتاده بود، حادثه ای که هیچگاه دلیلی منطقی برای آن پیدا نشد.
یکی دیگر از اختلاف هایی که فیلم با داستان واقعی داشت، سکانس ارتباط با مردگان بود که هیچگاه در داستان واقعی حاصل نشد اما صحنه جن گیری که در فیلم نشان داده شد، در داستان اصلی نیز اتفاق افتاده بود؛ البته این صحنه به علت رده بندی سنی بالای 13 سالی که فیلم دریافت کرد، کمی با شدت کمتری به تصویر کشیده شد. بعضی از اتفاقات روی داده در دنیای واقعی نیز به دلیل این که بسیار شدید و سخت بودند، جایی در فیلم پیدا نکردند.


8. The Texas Chainsaw Massacre

سال عرضه:1974

اره برقی تگزاس
 

فیلم اره برقی تگزاس

 فیلم کشتار اره برقی تگزاس به علت خشونت افسارگسیخته ای که داشت، در چند کشور ممنوع اعلام شد. شخصیت اصلی در این فیلم با نام مستعار صورت پوستی شناخته می شد زیرا وقتی قربانیان خود را از بین می برد از پوست آن ها برای خود ماسک تهیه می کرد. اما داستان واقعی که فیلم از آن الهام گرفته است، پرونده فردی به نام اِدوارد گِین در دهه 50 میلادی بود. اِدِ دیوانه، یک قاتل سریالی بود که به درست کردن ماسک از پوست صورت قربانیان خود علاقه داشت. او همچنین تکه تکه اعضای بدن قربانیانش رادر اطراف خانه خود قرار می داد.
اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر آدمخوار بودن گِین وجود ندارد اما بعضی از شواهد امکان آدمخوار بودن او را می دهند. وقتی پلیس او را در منزلش دستگیر کرد، درون اجاق، قلب یک انسان که درون یک مایه تابه قرار داشت پیدا کرد و وقتی از او پرسیده شد که آیا می خواست این قلب را بخورد او پاسخ داد:اگر شما فکر می کنید دیوانه هستم! این قاتل سریالی الهام بخش فیلم های هالییودی دیگری مانند سکوت بره ها (Silence of the Lambs) و روانی (Psycho) نیز شد.


7. Nightmare on Elm Street

سال عرضه:1984

کابوس خیابان الم
 

فیلم کابوس خیابان الم

 در سال 2012، نشریه نیویورک تایمز این فیلم را در لیست 1000 فیلم برتر تاریخ قرار داد. کابوس خیابان اِلم، فیلمی خاطره انگیز راجع به یک مرد بی ریخت و جن مانند بود که در طول شب وارد خواب قربانیانش شده و آن ها را با استفاده از دستکش ترسناک خود از بین می برد. اگرچه هیچگاه ذکر نشد که کابوس خیابان اِلم بر پایه یک داستان واقعی بوده است اما نکات جالب و ریزی در فیلم وجود داشت که به مرگ های مشکوک جنوب شرق آسیا مربوط می شد. مرگ هایی که در آن، قربانیان بدون هیچ دلیلی در طول خواب از دنیا می رفتند.
یکی از این موارد، پسر 21 ساله یک فیزیکدان بود که خواب های غیر معمول و وحشتناکی می دید، خواب هایی که هیچکس باور نمی کرد تا این که طی همان شب خانواده اش با صدای جیغ و فریاد بالای تخت او رفتند و وقتی رسیدند، او در خواب مرده بود.


6. The Girl Next Door

سال عرضه:2007

فیلم دختر همسایه
 

فیلم دختر همسایه

دختر همسایه، فیلمی بر اساس یک رمان با همین نام و جنایتی در دنیای واقعی بود که در سال 1965 و در ایالت ایندیانا اتفاق افتاده بود. داستان فیلم، حکایت شکنجه های سخت و وحشیانه ای بود که توسط اقوام شخصیت اول فیلم بر او تحمیل می شد. در دنیای واقعی، سیلویا لیکِنز توسط گِرتِرود بانیزِوسکی و فرزندانش شکنجه های سختی را تحمل کرد. مامور پیگیری قضایی پرونده در دادگاه اعلام کرد که مرگ لیکِنز، بدترین جنایتی است که تاکنون در ایالت ایندیانا رخ داده ست.

 

5 فیلم ترسناک بر اساس داستان واقعی + تصاویر

برگرفته از زومچی - /م
این مطلب مفید بود ؟ 98 61
نظر کاربران
مهسا

مهسا

به نظر من دروغه

پاسخ دادن 11 21
سهیل

سهیل

دروغه. فقط برای سرگرم کردن مردم میگن این فیلم بر اساس داستان واقعی هست تا باورکنن

پاسخ دادن 14 22
حدیث

حدیث

من که باور می کنم شاید اتفاق افتاده باشد

پاسخ دادن 25 10
بهترین پسر

بهترین پسر

بعضی ها بر اساس واقعیت ساخته میشه حالا درسته دقیق نمیشه از اب دربیاد ولی همچنینم دروغ نیس

پاسخ دادن 28 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف