نمناک اخبارگوناگون ماجرای فیلم دستگیری سارق سابقه دار در خرم آباد
خرم آباد ، دستگیری سارق در خرم آباد
انتشار فیلمی از صحنه دستگیری سارق سابقه دار در خرم آباد که با تعقیب و گریز، شلیک پلیس و مرگ این سارق همراه بود، جنجالی زیاد را در شبکه های اجتماعی به وجود آورد.
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394

ماجرای فیلم جنجالی دستگیری در خرم آباد

این فیلم جنجالی صحنه ای را در یکی از خیابان های خرم آباد نشان می دهد که مأموران پلیس این شهر، قصد دستگیری یک سارق سابقه دار و خشن را دارند اما مرد سارق تلاش می کند با چاقویی که در دست دارد به مأمور پلیس حمله کرده و راهی برای فرار پیدا کند. او حتی سعی می کند با گروگان گرفتن راننده تاکسی، از محاصره پلیس بگریزد. او هنگام فرار از دست پلیس درحالی که سلاح سرد در دست دارد روی زمین می افتد و چاقوی او به رانش اصابت می کند. در نهایت مأمور پلیس وقتی می بیند مرد سارق به اخطارهای او بی توجه است، به پای وی شلیک می کند که این اصابت گلوله و خونریزی شدید در نهایت باعث مرگ سارق می شود. به دنبال این ماجرا، فیلمی که از صحنه دستگیری سارق توسط رهگذران تهیه شده بود، به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و حتی کار به جایی رسید که رسانه های معاند فارسی زبان هم وارد ماجرا شدند تا با شایعه سازی و دامن زدن به شایعات، از آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرند. اما حقیقت ماجرا چه بود و چه اتفاقی افتاد که مأمور پلیس ناچار به شلیک به سوی سارق خشن شد؟

دستگیر سارق سابقه دار

سردار قنبری، رئیس پلیس استان لرستان در این باره گفت:بررسی های انجام شده درباره سوابق سارق متوفی، بیانگر این است که این فرد در شعب 7 و 9 دادیاری شهرستان خرم آباد و همچنین استان های دیگر به علت سرقت های متعدد تحت تعقیب بوده و اعترافات همدست وی نیز این مسئله را ثابت می کند. همدست سارق متوفی که در این ماجرا دستگیر شده، اعتراف کرده که آنها در مدت کوتاهی 6 فقره سرقت وجه نقد از داخل خودرو را رقم زده بودند و تمامی مالباختگان هم شناسایی شده اند.

سردار قنبری ادامه می دهد:آخرین سرقتی که سارق کشته شده و همدستش رقم زده بودند، در شهریور ماه و از یک خودروی سواری رقم خورد. سارقان آن روز با کمین مقابل بانکی در خرم آباد متوجه مردی می شوند که پس از دریافت 7میلیون تومان از بانک، سوار ماشینش می شود، آنها پول هایش را سرقت می کنند و متواری می شوند. درحالی که تحقیقات برای دستگیری سارقان ادامه داشت، روز حادثه مالباخته این دو نفر را در خیابان علوی خرم آباد به صورت ناگهانی می بیند و ماجرا را به پلیس اطلاع می دهد. در ادامه تیمی از مأموران راهی محل می شوند و با مشاهده سارقان، برای دستگیری آنها وارد عمل می شوند. در این میان یکی از سارقان تسلیم و دستگیر می شود اما سارق دیگر در برابر پلیس مقاومت می کند. این مرد حتی به ایست و هشدارهای پلیس توجه نکرده و با گروگانگیری راننده تاکسی قصد فرار از چنگال قانون را داشته که مأمور پلیس با رشادت مانع فرار متهم می شود. به همین دلیل مجددا سارق به مأمور حمله ور و این بار مأمور را مجروح می کند که مأمور پس از دادن هشدارهای قانونی برای دستگیری و دفاع از جان خود، تیراندازی می کند و آنچه در فیلم منتشره آمده در حقیقت لحظات پایان دستگیری سارق بوده است.

رئیس پلیس لرستان با رد شایعه مربوط به بازداشت مأموری که در عملیات حاضر بوده، ادامه می دهد:بازداشت مأمور مربوطه صحت ندارد و مأمور به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و اقدام وی قانونی بوده است.
فرمانده انتظامی لرستان در مورد این شایعه که پلیس بدون شلیک تیر هوایی اقدام به شلیک به سارق کرده، می گوید:این حرف صحت ندارد و توسط مأمور در لحظات اول 4 تیر هوایی شلیک شده است و برابر قانون به کارگیری سلاح، باید متهم به هشدار پلیس توجه می کرد. پس از این ماجرا عده ای شایعه کردند که مأموران هنگام خونریزی سارق، از دادن آب به او نیز امتناع کردند که باید گفت، بنا به توصیه های پزشکی، برای فردی که دارای خونریزی است، آب حکم سم دارد و مأموران مجاز به دادن آب از نظر پزشکی نبوده اند.

سردار قنبری با رد این شایعه که پلیس سارق را بعد از خونریزی به بیمارستان نرسانده نیز می گوید:پس از اقدامات اولیه برای بند آوردن خونریزی سارق، او به سرعت با خودروهای عبوری به بیمارستان منتقل شد که به علت خونریزی شدید جانش را از دست داد.

ماجرای فیلم دستگیری سارق سابقه دار در خرم آباد

ماجرای فیلم دستگیری سارق سابقه دار در خرم آباد
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 26
برگرفته از همشهری-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 17 9
نظر کاربران
حسن

حسن

دست پلیس رامیبوسم

پاسخ دادن 3 3
امید از اهواز

امید از اهواز

عملکرد پلیس عالی بود.......... تشکر فراوان

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف