نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون فیلم فروشنده اصغر فرهادی افتخاری تازه آفرید
فیلم فروشنده ، اصغر فرهادی
فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلمنامه یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی را نیز از آن خود کرد.

افتخاری تازه برای فیلم فروشنده و اصغر فرهادی

یک ماه پس از اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلمنامه یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی را نیز از آن خود کرد. در یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی که سه شنبه یکم فروردین در هنگ کنگ برگزار شد، یک جایزه دیگر به افتخارات سینمایی فیلم «فروشنده» افزوده شد.


یک ماه پس از اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلمنامه یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی را نیز از آن خود کرد.
در این مراسم اثر تازه پارک چان ووک با عنوان «ندیمه» چهار جایزه از جمله جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن و جایزه بهترین بازیگر نوظهور را از آن خود کرد. «ندیمه» که سال گذشته در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و برای کسب نخل طلایی رقابت می کرد، علاوه بر این دو جایزه، جوایز بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس را نیز از آن خود کرد.

 

 فیلم فروشنده

فروشنده جایزه بهترین فیلنامه فیلم های آسیایی را گرفت

 

در این میان فیلم «من مادام بووآری نیستم» به کارگردانی فنگ ژیائوگنگ که جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد و در عین حال جایزه بهترین بازیگر زن را برای فن بینگ بینگ و جایزه بهترین فیلمبرداری را برای لو پان وون به ارمغان آورد.

مراسم جوایز فیلم آسیایی که سه سال گذشته در ماکائو برگزار می شد، به مناسبت بیستمین سالگرد تحویل هنگ کنگ به چین در هنگ کنگ برگزار شد.

 

 فیلم فروشنده

فروشنده جایزه بهترین فیلنامه فیلم های آسیایی را گرفت

 

در مراسم اهدای جوایز فیلم آسیایی، نا هونگ جین کارگردان کره ای برای فیلم «مویه» جایزه بهترین کارگردانی را گرفت، جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در «هارمونیوم» به آسانو تادانوبو اهدا شد و جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای بازی در « Trivisa» به لم سوئت رسید.

تسوی هارک کارگردان نام آشنای سینمای هنگ کنگ نیز در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد هنری گرفت. این کارگردان در طول چهار دهه فعالیت حرفه ای خود 37 فیلم ساخته است.

فیلم فروشنده اصغر فرهادی افتخاری تازه آفرید

فیلم فروشنده اصغر فرهادی افتخاری تازه آفرید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف