نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون فیلم نفس نماینده ایران در اسکار 2018 شد
فیلم نفس ، نفس
فیلم نفس به کارگردانی نرگس آبیار با بازی مهران احمدی و پانته آ پناهی ها به عنوان نماینده ایران برای حضور در بخش خارجی زبان آکادمی اسکار انتخاب شد.

انتخاب فیلم نفس به عنوان نماینده ایران در اسکار

فیلم نفس ساخته نرگس آبیار به عنوان نماینده ایران در اسکار 2018 انتخاب شد. این فیلم از بین چهار گزینه نهایی فیلم های برتر ایرانی مانند ویلایی ها ، مالاریا و رگ خواب به عنوان فیلم برگزیده برای حضور در بخش خارجی زبان آکادمی اسکار انتخاب شد.

ایران به اسکار نفس داد

امیر اسفندیاری ــ سخنگوی هیئت معرفی فیلم ایرانی ــ اعلام کرد:«با انجام مباحثات نهایی و بررسی های کلی در خصوص چهار فیلم فهرست نهایی، این هیئت با اکثریت آراء، فیلم نفس ساخته نرگس آبیار را برای نمایندگی سینمای ایران در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب کرد. اعضاء هیئت امید دارند فیلم برگزیده بتواند با پشتیبانی کلیه مراکز تأثیرگذار فرهنگی کشور، نمودی دیگر از ظرفیت های سینمای نوین ایران را به طیفی گسترده تر از مخاطبین بین المللی بشناساند».

فیلم نفس

نرگس آبیار با نفس نماینده ایران در اسکار شد

گفتنی است در سال جاری، این هیئت با میزبانی بنیاد سینمایی فارابی و در نتیجه تعامل مستقیم با سازمان سینمایی و خانه سینما، با عضویت سیروس الوند (کارگردان)، مجید انتظامی (آهنگساز)، محمد بزرگ نیا (کارگردان)، کمال تبریزی (کارگردان)، سید جمال ساداتیان (تهیه کننده)، رسول صدرعاملی (کارگردان)، جواد طوسی (منتقد)، رضا کیانیان (بازیگر) و امیر اسفندیاری (معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی) تشکیل شد.

شایان ذکر است طی بیست و سه سال معرفی منظم فیلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی، سینمای نوین ایران توانسته به سه نامزدی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان و یک نامزدی اسکار بهترین فیلمنامه دست پیدا کند که در نهایت، با دریافت دو جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان میان کلیه مدعیان عرصه سینمای جهان به سابقه ای درخور توجه در این رخداد بزرگ دست یافته و به همین واسطه، سقف فروش فیلم های ایرانی در کشورهای دیگر را به شدت افزایش داده است.

فیلم نفس نماینده ایران در اسکار 2018 شد

فیلم نفس نماینده ایران در اسکار 2018 شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف