نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون احتمال تغییر در جدول نمایش فیلم های جشنواره فجر 96
فیلم های جشنواره فجر ، جشنواره فجر
داروغه زاده دبیر جشنواره فجر درباره تغییر در نمایش فیلم های جشنواره فجر گفت: اگر در موعد مقرر آثار به جشنواره نرسد، فیلم دیگری جایگزین می شود و برنامه نمایش تغییر نخواهد کرد.
تاریخ انتشار : 22 دی 1396

جدول نمایش فیلم های جشنواره فجر تغییر میکند

روز گذشته مراسم قرعه کشی ترتیب نمایش فیلم های جشنواره فجر در پردیس ملت انجام شد و جدول نمایش این فیلم ها ارائه گردید اما با وجود اینکه احتمال نرسیدن فیلم ها به جشنواره همواره وجود دارد ، آیا در صورت نرسیدن آثار به جشنواره فجر برنامه نمایش فیلم ها تغییر میکند؟!

جدول نمایش فیلم های جشنواره فجر تغییر نخواهد کرد

جدول فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برای نمایش در سالن رسانه ها در حالی بسته شد که برخی فیلم ها هنوز نسخه نهایی خود را به دفتر جشنواره تحویل نداده و طبق گفته داروغه زاده اگر در موعد مقرر آثار خود را نرسانند، فیلم دیگری جایگزین می شود و برنامه نمایش تغییر نخواهد کرد.

پیش از ظهر چهارشنبه 20 دی ماه مراسمی برای قرعه کشی و تنظیم جدول نمایش فیلم های جشنواره فجر در پردیس ملت برگزار شد که در آن باحضور صاحبان فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره و نیز اهالی رسانه، تاریخ و سانس نمایش فیلم ها در سالن رسانه ها مشخص شد.

جشنواره فجر 96

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

طبق قرعه فیلم افتتاحیه جشنواره فجر در روز سیزدهم بهمن ماه «کامیون» کامبوزیا پرتوی است که در سانس 14 نمایش داده می شود و آخرین فیلمی هم که برای رسانه ای ها در پردیس ملت به نمایش درخواهد آمد مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» است.

از آنجا که هر سال یکی از دغدغه دست اندرکاران جشنواره و همچنین آن هایی که فیلمی در جشنواره داشتند، تحویل به موقع فیلم ها به دبیرخانه است، در سال های قبل گاهی ممکن بود جدول براساس زمانی که آثار راه یافته به جشنواره برای تکمیل مراحل فنی نیاز دارند تنظیم شود اما امسال که برای اولین بار جدول براساس قرعه کشی بسته شد این سوال و شاید نگرانی برای برخی فیلمسازان پیش می آید که در صورت آماده نشدن فیلم ها به ویژه آثاری که در روزهای نخست در جدول قرار گرفته اند چه اتفاقی برای نمایش فیلم شان در جشنواره رخ خواهد داد؟! و آیا امکان جا به جایی وجود دارد؟

در این باره ابراهیم داروغه زاده ـ دبیر جشنواره فیلم فجر ـ در مراسم امروز تاکید کرد که فیلمسازان فیلم های خود را به موقع تحویل دهند تا مسئولان جشنواره مجبور به جایگزینی با فیلم های رزرو نشوند.

او همچنین گفت:نسخه نهایی فیلم ها باید طبق موعد مشخص دریافت شود تا دست کم یک هفته قبل از جشنواره در سالن نمایش تست های لازم انجام شود تا با شرایط خوب به نمایش درآیند.

به این ترتیب با توجه به اینکه از هر فیلم بخش سودای سیمرغ جشنواره یک نماینده و عموما کارگردان یا تهیه کننده در مراسم قرعه کشی حضور داشت و زمان نمایش فیلم ها هم تعیین شد و نیز با توجه به اینکه اکثریت فیلمسازان حاضر در مراسم نسبت به برگزاری قرعه کشی ابراز رضایت کردند، به نظر می رسد کسی از نرسیدن فیلمش به جشنواره نگرانی نداشته باشد.

این در حالی است که مراحل فنی برخی فیلم ها همچنان در حال انجام است و احتمالا طبق مقررات از پیش اعلام شده باید تا آخر وقت امروز 20 دی ماه به دبیرخانه تحویل داده شوند.

جدول نمایش فیلم ها در جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

ساعت 20

ساعت 17

ساعت 14

روز-تاریخ

فیلشاه (هادی محمدیان)

جاده قدیم (منیژه حکمت)

کامیون (کامبوزیا پرتوی)

جمعه 13 بهمن

بسته فیلم های کوتاه

بمب (پیمان معادی)

شعله ور (حمید نعمت الله)

شنبه 14 بهمن

لاتاری (محمدحسین مهدویان)

بانو قدس ایران (مصطفی رزاق کریمی)

چهارراه استانبول (مصطفی کیایی)

یک شنبه 15 بهمن

به وقت شام (ابراهیم حاتمی کیا)

خجالت نکش (رضا مقصودی)

امیر (نیما اقلیما)

دوشنبه 16 بهمن

عرق سرد (سهیل بیرقی)

امپراطور جهنم (پرویز شیخ طادی)

مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)

سه شنبه 17 بهمن

اتاق تاریک (روح الله حجازی)

تنگه ابوغریب (بهرام توکلی)

سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)

چهارشنبه 18 بهمن

ماهورا (حمید زرگرنژاد)

هایلایت (اصغر نعیمی)

جشن دلتنگی (پوریا آذربایجانی)

پنج شنبه 19بهمن

دارکوب (بهروز شعیبی)

سوءتفاهم (احمدرضا معتمدی)

مصادره (مهران احمدی)

جمعه 20 بهمن

سی وششمین جشنواره فیلم فجر

زنانی با گوشواره های باروتی (رضا فرهمند)

کار کثیف (خسرو معصومی)

شنبه 21 بهمن

 

احتمال تغییر در جدول نمایش فیلم های جشنواره فجر 96

احتمال تغییر در جدول نمایش فیلم های جشنواره فجر 96
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف