نمناک اخبارحوادث قاتل دانشجوی ایرانی در آمریکا شناسایی شد + عکس
دانشجوی ایرانی ، دانشجوی ایرانی در آمریکا
"شایان مزروعی " 22 ساله دانشجوی ایرانی رشته مهندسی بود که روزهای اخیر در آمریکا به قتل رسید. وی شب حادثه بعد از ورود به رستوران مورد حمله ی مردی نژادپرست قرار می گیرد و ... .
تاریخ انتشار : 6 مهر 1394

اعتراف قاتل دانشجوی ایرانی در آمریکا

دانشجوی ایرانی در کالیفرنیا از سوی یک جنایتکار نژادپرست به قتل رسید.این جوان که شایان مزروعی 22 ساله بود، از سوی قاتلی کشته شد که سه ماهی نمی شد از زندان جنایتکاران آزاد شده بود.
چهره آسیایی جوان ایرانی اعتراض مرد نژادپرست امریکایی را برانگیخت و وقتی او از رستوران شبانه اخراج شد، به کمین نشست تا انتقامجویی کند.

ماجرای قتل دانشجوی ایرانی در کالیفرنیا - آمریکا

شایان مزروعی دانشجوی رشته مهندسی بود که در ایالت اوکلاهما زندگی می کرد. در شب حادثه 10 شهریور 94 - 6 سپتامبر 2015 میلادی - پس از ورود به رستوران شبانه ای در کالیفرنیا با مردی سفیدپوست و نژادپرست برخورد می کند. این مرد که به نام «گریک تنبر» شناسایی شده است، با اشاره به جوانی ایرانی او را به عنوان فردی خارجی مورد حمله قرار می دهد و مدام با ناسزاگویی سعی می کند شایان را عصبانی کرده و وادار به واکنش کند.

دانشجوی ایرانی در آمریکا

دانشجوی ایرانی در آمریکا - مرگ دانشجوی ایرانی در آمریکا - اعتراف قاتل دانشجوی ایرانی در آمریکا

جوان ایرانی نیز در دفاع از خود با گریک در رستوران شبانه درگیر می شود، سپس با دخالت صاحب رستوران و چند تن از مشتریان درگیری پایان یافته و گریک آنجا را ترک می کند و در حالی که همه تصور می کردند دیگر خطری جوان ایرانی را تهدید نمی کند، گریک خارج از رستوران به کمین می نشیند.دقایقی بعد وقتی شایان از فروشگاه خارج می شود، گریک که خود از تبهکاران سابقه دار امریکایی و جزو فرقه سفیدپوستان برتر و نژادپرست بوده است به سمت شایان حمله کرده و با ضربات چاقو وی را به قتل می رساند.وقتی ماجرای این جنایت به پلیس کالیفرنیا مخابره شد، آنان در تجسس های خود پی بردند گریک با همدستی نامزدش توانسته پس از جنایت فرار کند.
بدین ترتیب جست و جوهای ویژه صورت گرفت و هنوز یک هفته نگذشته بود که قاتل نژادپرست جوان ایرانی دستگیر شد.بنابر اطلاعات اداره پلیس کالیفرنیا، گریک در سال 2004 میلادی به جرم همدستی در قتل مردی به نام کری لامون دستگیر و به 6 سال زندان محکوم شده بود.
پلیس کالیفرنیا گفته که قاتل تنها سه ماه بوده که دوران محکومیتش به پایان رسیده و بار دیگر مرتکب جنایتی هولناک شده است.پس از مرگ دردناک جوان ایرانی و انتشار این خبر، موجی از اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه در جنوب کالیفرنیا آغاز شده است. خانواده شایان نیز دست به تشکیل کمپینی برای اجرای عدالت برای قاتل پسرشان زدند.آنها گفته اند که مجازات عادلانه برای قاتل می تواند غم از دست دادن پسرشان را کاهش دهد.
آنها معتقدند که میزان حکم 6 سال برای یک قاتل و آزادی دوباره وی از زندان باعث شده تا او بار دیگر دست به جنایتی هولناک تر بزند.خانواده شایان می گویند که این پسر جوان، قربانی جرم و جنایت نفرت انگیز و نژادپرستانه امریکایی شده است.
به گفته شاهدان ماجرا، قاتل با گفتن حرف های تحریک آمیز در کمین شایان نشسته تا با وی درگیر شود و در نهایت نیت مرگبار خود را اجرایی کرده است.خانواده شایان از پلیس خواسته اند تا نامزد قاتل به نام «الیزابت تورنبرگ» را که به قاتل برای فرار کمک کرده نیز هرچه سریع تر دستگیر کنند.
شهرزاد مزروعی مادر شایان می گوید:شایان پس از حمله وحشیانه قاتل و ضربات چاقو در بیمارستان در صبح روز دوشنبه هفته گذشته جان سپرده است.بنابر این گزارش، دادگاه کالیفرنیا برای گریک قرار وثیقه یک میلیون دلاری تعیین کرده است.

دانشجوی ایرانی ، قتل دانشجوی ایرانی در کالیفرنیا

قاتل دانشجوی ایرانی در آمریکا شناسایی شد + عکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
برگرفته از روزنامه ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف