نمناک اخبارجامعه قاتل ستایش چرا دوباره محاکمه می شود؟
قاتل ستایش ، قاتل ستایش
وکیل مدافع متهم پرونده و قاتل ستایش قریشی 6 ساله از محاکمه مجدد موکلش خبر داد. وی در مورد رضایت خانواده مقتول نیز صحبت کرد.
تاریخ انتشار : 15 خرداد 1396

رسیدگی مجدد به پرونده قاتل ستایش

وکیل مدافع متهم پرونده «ستایش» از محاکمه موکلش در روز 16 خردادماه در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران خبر داد.

مجتبی فرحبش با بیان این مطلب اظهار کرد:در ابلاغیه ای که به دستم رسیده، قرار است موکلم در سه شنبه هفته جاری – 16 خردادماه - در رابطه با بخش دیگری از پرونده که مربوط به ارش البکاره و مهرالمثل است، محاکمه شود.
وی درباره رضایت خانواده ستایش نیز گفت که فعلا این موضوع به نتیجه نرسیده است.

بر اساس این گزارش، عسگر قاسمی آقباش یکی از وکلای مدافع اولیای دم ستایش در 16 فروردین سال جاری گفته بود که رسیدگی به بخش دیگری از پرونده در خصوص ارش البکاره و مهرالمثل، 17 خرداد ماه در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار می شود.

یکی از پر سر و صدا و دلخراش ترین پرونده هایی که در سال 95 مطرح و به آن رسیدگی و منجر به صدور حکم شد، پرونده ستایش قریشی دختر شش ساله افغان بود که پسری در ورامین، او را به قتل رساند.
رسیدگی به پرونده موسوم به «ستایش» در شهریور سال 95 در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی خازنی انجام شد و در نهایت سه اتهام عمل منافی عفت، قتل عمد و جنایت بر میت به متهم پرونده تفهیم شد. بر اساس رای صادره، قاتل این پرونده در خصوص اتهام قتل عمد به قصاص نفس و در خصوص اتهام تجاوز به عنف به یک بار اعدام و در خصوص اتهام جنایت بر میت به 74 ضربه شلاق محکوم شد.
با اعتراض به رای صادره توسط دادگاه کیفری، پرونده برای رسیدگی به شعبه 32 دیوان عالی کشور ارسال شد و دیوان عالی نیز حکم دادگاه بدوی را عینا تایید کرد.
قاسمی آقباش 11 بهمن سال 95 از ارسال پرونده «ستایش» به اجرای احکام دادسرای ورامین خبر داد و گفت:خانواده ستایش مصر به اجرای حکم هستند.
مجتبی فرحبش وکیل مدافع متهم پرونده «ستایش» نیز 11 بهمن ماه سال 95 اظهار کرد:از آنجا که پرونده به اجرای احکام ارسال شده، موکلم درخواست اعاده دادرسی اش را به رییس کل دادگستری استان تهران ارائه کرده است. من نیز لایحه ای را تقدیم کانون اصلاح و تربیت کرده ام.

قاتل ستایش چرا دوباره محاکمه می شود؟

قاتل ستایش چرا دوباره محاکمه می شود؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف