نمناک اخبارسیاست قالیباف به یک شرط کاندید انتخابات 96 میشود
قالیباف کاندید میشود ، قالیباف
یکی از نزدیکان محمد باقر قالیباف شرط او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96 را بیان کرد. اما شرط قالیباف برای کاندید شدن چیست؟
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395

قالیباف کاندید میشود اما به شرط حمایت 

حسین سبحانی نیا در گفت وگویی با بیان این مطلب گفت:عزم جریان اصولگرا با محوریت جامعه روحانیت این است که برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به کاندیدایی واحد برسند و امروز نیز تلاش می کنند فاصله ها را بین جریان اصولگرایی کم کنند.
وی ادامه داد:اصولگرایان هنوز بر سر مصادیق به توافق نرسیده اند چون افراد مختلفی مطرح هستند که باید مورد بررسی قرار گرفته و نهایتا بتوان به اجماعی رسید.
این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد:در حال حاضر جریان های اصولگرایی مانند حزب موتلفه، ایثارگران و رهپویان که افراد شاخصی دارند گزینه های خود را مطرح می کنند. اما هنوز همه کنار هم ننشستند تا برای کاندیدایی واحد به جمع بندی برسند اما تلاش این است که برای این دوره انتخابات کاندیدایی واحد از سوی اصولگرایان معرفی شود چرا که در انتخابات 92 آن ها از اینکه نهایتا چند نفر اصولگرا در رقابت باقی ماندند، ضربه خوردند و خاطره خوشی از این موضوع ندارند.
سبحانی نیا همچنین گفت:امکان توافق بر سر یک کاندیدا وجود دارد و از محالات نیست و اگر منیت ها و خودخواهی ها را کنار بگذارند و روی اصول کلی خود تاکید کنند امکان رسیدن به یک نظر واحد وجود دارد.
این نماینده پیشین مجلس تصریح کرد:من شنیده ام که آقای قالیباف مطرح کردند در صورتی وارد عرصه می شوم که مجموعه اصولگرایان برای کاندیداتوری ام اتفاق نظر داشته باشند و ایشان می خواهند وفاق جمعی برای کاندیداتوری اش وجود داشته باشد که البته منطقی هم همین است.
وی افزود:اگر مثل دور گذشته کاندیداهای اصولگرایی متعدد باشند فایده ای ندارد و آرا پراکنده می شود لذا باید منتظر باشیم. البته به نظر می رسد رای نیاوردن آقای قالیباف در دو دوره نیز به دلیل همین نبود اتفاق نظر بوده است.
سبحانی نیا با بیان اینکه گزینه های دیگری نیز به جز قالیباف برای کاندیداتوری از سوی اصولگرایان مطرح هستند، ادامه داد:اصل موضوع این است که اصولگرایان باید به نتیجه برسند کدام گزینه مقبولیت بیشتری برای حضور در انتخابات را دارد.
این فعال سیاسی اصولگرا خاطر نشان کرد:یکی از شانس های رئیس جمهور هر دوره این است که رای تقریبا 50 درصدی در دور دوم دارد. این یک واقعیت است و رقابت با او سخت تر است اما گویا اصولگرایان می خواهند این ریسک را انجام دهند و به احتمال قوی گزینه اصولگرایان و حمایت آن ها در این انتخابات از آقای روحانی نخواهد بود.

قالیباف به یک شرط کاندید انتخابات 96 میشود

قالیباف به یک شرط کاندید انتخابات 96 میشود
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف