نمناک سرگرمیآیا میدانید تغییر قانون سن ازدواج دختران در ژاپن
قانون ازدواج ژاپن ، ازدواج دختران ژاپنی
قانون ازدواج در کشور ژاپن بسیار عجیب می باشد، نمایندگان ژاپن در چند روز اخیر قانونی جدید را در رابطه با سن ازدواج تصویب کردند.

قانون ازدواج دختران ژاپنی

مجلس نمایندگان ژاپن در چند روز اخیر ،قانونی را تصویب کرددد که در طی آن سن قانونی جوانان در ژاپن از 20 سال به 18 سال تغییر کند.این قانون از اوایل سال 2022 در ماه آوریل اجرایی خواهد شد و لازم به ذکر است که این قانون بنابر رای 169 نفر از 238 نمایندگان حاضر در مجلس به تصویب رسید. این قانون جنجالی و عجیب نام گرفت چرا که طبق آن دختران می توانند بدون اجازه والدین خود در سن 18 سالگی ازدواج کنند.

با این حال سن قانونی برای جوانان ژاپنی در مصرف دخانیات والکل 20 سالگی است و اما در سن 18 سالگی می توانند به خواسته خودشان هم ازدواج نمایند و هم کارت گواهی نامه دریافت نمایند.حتی بعد از اجرایی شدن این قانون جوانان ژاپنی می توانند بعد از رسیده به سن قانون(18سال) از بانک ها درخواست وام و کارت های بانکی بدهند.
 قانون ازدواج

قانون ازدواج در کشور ژاپن چگونه است؟

با کاهش دو ساله سن قانونی،جوانان می توانند درخواست گذرنامه دهند که گذر نامه های آنها به مدت 10 سال اعتبار خواهد داشت.همچنین افرادی که دارای اختلال هویت جنسیتی هستند، قادر خواهند بود مدارکی را به دادگاه ارائه کنند که تغییر جنسیت خود را در سن 18 سالگی نیز به رسمیت بشناسند.اما با وجود تغییر کردن سن قانونی در جوانان،برخی مخالف این قانون اند و بر این اعتقاد هستند که این قانون می تواند به صنعت و اقتصاد کشور ژاپن آسیب برساند.
 
قانون ازدواج

سن قانونی ازدواج در کشور ژاپن

سن قانونی ازدواج برای دختران کشور ژاپن تغییر کرد

تغییر قانون سن ازدواج دختران در ژاپن
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف