نمناک تکنولوژیکامپیوتر و نرم افزار قبرستان آنلاین و مجازی
قبرستان مجازی ، آرامگاه خانوادگی
با زندگی آنلاین، مرگ نیز مفهوم پیشرفته تری پیدا کرده است. محققان ایتالیایی برای زنده نگه داشتن خاطرات عزیزان از دست رفته، قبرستان مجازی آنلاین را با قابلیت های مختلف طراحی کرده اند.
بازدید : 4,036 نفر

تا بحال قبرستان مجازی دیده اید؟

تا به حال برای شما نیز پیش آمده که به هنگام عبور از کنار مزار فردی به فکر فرو رفته و کنجکاو علت مرگ او شده باشید؟ یا یکی از عزیزانتان در شهر دیگری به خاک سپرده شده و امکان رفتن به آنجا را ندارید تا دسته گلی را بر روی سنگ قبر وی بگذارید؟

زندگی آنلاین بسیاری از مفاهیم دنیای امروز را تغییر داده است.مرگ نیز مفهومی است که با رشد فن آوری تغییر کرده و بشر را با چالش های جدیدی روبرو ساخته است.

محققان ایتالیایی برای زنده نگه داشتن خاطرات عزیزان از دست رفته، قبرستان آنلاین مجازی را با قابلیت های مختلف طراحی کرده اند.
فناوری دیجیتال به سرعت در حال توسعه است و به جنبه های زندگی مختلف زندگی، حتی مرگ نیز ورود پیدا کرده است.
 
قبر های مجازی
 
حرکت فناوری های جدید به سمت آرامگاه ها
 
پیش از این سنگ قبرهای حاوی کدهای QR در قبرستان شهر راسکیلد دانمارک به جای سنگ قبرهای سنتی مورد استفاده قرار می گرفت؛ پس از رمزگشایی از این کد با استفاده از پوینده های موجود در تلفن همراه، تصویری از فرد متوفی به همراه خلاصه ای از زندگی وی ارائه می شود.
اخیرا یک شرکت ایتالیایی ایده قبرستان مجازی را مطرح کرده است. طراحان معتقدند که با توجه به نبود یک شبکه اجتماعی مناسب برای سوگواری و زنده نگه داشتن خاطرات عزیزان از دست رفته، قبرستان مجازی RipCemetery ایده بسیار مناسبی محسوب می شود.
از این طریق یک فضای آنلاین مجازی، امکان به اشترک گذاشتن خاطرات، پیام ها و عکس های فرد متوفی فراهم می شود.
در این قبرستان مجازی امکان گذاشتن پیام های همدردی، عکس و فیلم ویدئویی و حتی دسته گل مجازی وجود دارد. استفاده از این سرویس رایگان است، اما برای خدماتی مانند بروزرسانی صفحه یا خرید دسته گل مجازی باید وجه پرداخت شود.

قبرستان آنلاین و مجازی

قبرستان آنلاین و مجازی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 18
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 15 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف