نمناک فرهنگ و هنرچهره ها سنگ مزار سلیم موذن زاده اردبیلی + عکس
سلیم موذن زاده ، سلیم مؤذن زاده اردبیلی
سلیم موذن زاده روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده بود و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های او از زمان پیدایش ضبط صوت موجود است.
تاریخ انتشار : 1 دی 1395

سلیم موذن زاده مداحی مسلط به 3 زبان بود

سلیم موذن زاده اردبیلی در دوم آذر 1395 در سن 80 سالگی درگذشت.چهره های سرشناس کشور در پی درگذشت وی پیام هایی ارسال کردند که می توان به علی اکبر صالحی رئیس انرژی اتمی، علی لاریجانی رئیس مجلس، عبدالعلی علی عسکری رئیس صدا و سیما،سید رضا صالحی امیری وزیر ارشاد،علی یونسی وزیر سابق اطلاعات، علی دایی سرمربی سابق تیم ملی،حسن روحانی رئیس جمهور،محسن رضایی فرمانده سابق سپاه اشاره کرد.

 

سلیم موذن زاده

سنگ مزار سلیم مؤذن زاده اردبیلی

سلیم مؤذن زادهٔ اردبیلی (1315- دوم آذر 1395) یکی از مداحان ایرانی به زبانهای ترکی ، فارسی و عربی بود که در سال 1315 خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد. وی که بیش تر نوحه هایی را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان های فارسی و عربی نیز تسلط داشت. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن زادهٔ اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران است و برادرش رحیم مؤذن زادهٔ اردبیلی نیز از مؤذنان اسلامی است. سلیم مؤذن زاده در مراسم ختم حیدر علی اف رئیس جمهور پیشین جمهوری آذربایجان برای اجرای نوحه دعوت شده بود. وی بر اثر کهولت سن درگذشت.

سنگ مزار سلیم موذن زاده اردبیلی + عکس

سنگ مزار سلیم موذن زاده اردبیلی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از عصر خبر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف