دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارحوادث قتل زن جوان بر سر پرداخت مهریه
قتل ، مهریه
مرد 31 ساله ای که قصد جدایی از همسرش را داشت بر سر پرداخت مهریه 14 سکه ای با وی درگیر شد و او را به قتل رساند.
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1394
بازدید : 5,253 نفر

ساعت20 دوشنبه مرد جوانی با مرکز فوریت های پلیسی تماس گرفت و گفت که همسرش را به قتل رسانده است. چند دقیقه بعد مأموران کلانتری 106 نامجو برای بررسی صحت این خبر به محل جنایت رفتند. جنایت در طبقه اول ساختمانی قدیمی رخ داده بود و مرد جوان با روسری همسرش را خفه کرده بود.

 او خونسرد و آرام به نظر می رسید و در چنین شرایطی این جنایت به سعید احمدبیگی، بازپرس جنایی پایتخت اطلاع داده شد و او همراه با تیم بررسی صحنه جنایت خود را به محل حادثه رساند. معاینه اولیه جنازه توسط متخصصان پزشکی قانونی نشان می داد که هیچ درگیری بین قاتل و مقتول رخ نداده است. متهم در نخستین اعترافاتش گفت:من و همسرم می خواستیم از یکدیگر جدا شویم اما او مهریه اش را که 14سکه بود، می خواست و من توانایی پرداخت 14سکه را نداشتم. چند دقیقه قبل از حادثه بر سر همین موضوع با یکدیگر درگیر شدیم و من درحالی که در اوج عصبانیت بودم از خود بی خود شدم و او را با روسری اش خفه کردم.
 
قتل
 
بازسازی صحنه جنایت
 
متهم اتهام قتل همسرش را پذیرفته بود و معمایی در این پرونده وجود نداشت. به همین دلیل ساعتی بعد از جنایت متهم در حضور بازپرس جنایی و کارآگاهان آگاهی صحنه جنایت را بازسازی کرد و چگونگی قتل همسرش را نشان داد. در چنین شرایطی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم نیز با صدور قرار بازداشت موقت به کلانتری 106نامجو منتقل شد.
 
اولین جلسه بازجویی
 
صبح دیروز متهم به قتل که 31ساله است به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی منتقل شد و از سوی بازپرس احمدبیگی تحت بازجویی قرار گرفت. او گفت:همسرم همکلاسی خواهر دامادمان بود و از این طریق با یکدیگر آشنا شدیم و به عقد یکدیگر درآمدیم و از 6 ماه قبل زندگی مشترکمان را آغاز کردیم. خانه ای که در آن زندگی می کردیم متعلق به پدرزنم بود. او سعی می کرد به ما کمک کند. من از چند سال قبل دچار بیماری روانی شدم. وقتی عصبانی می شدم هیچ کس جلودارم نبود و بیشتر سر خودم بلا می آوردم. یک مرتبه با سر به شیشه کوبیده بودم.
 
یک بار با مشت به شیشه زدم و در هر کدام از این حادثه ها تا یک قدمی مرگ پیش رفتم. به همین دلیل مدتی را در بیمارستان روانی بستری بودم. دکتر نسخه ای برایم پیچیده بود که طبق آن باید روزی50 تا70 قرص اعصاب می خوردم. من قبلا اینطور نبودم و بعد از ازدواج مریض شدم. با این حال سعی می کردم با همسرم کنار بیایم. ما چند مرتبه با یکدیگر دعوا کرده بودیم اما در این حد نبود که بخواهم بلایی سر او بیاورم.
 
متهم ادامه داد:چند هفته قبل وقتی اختلافات مان بالا گرفت خانه را ترک کردم و به خانه مادرم در کرج رفتم اما بعد تصمیم گرفتم به خانه برگردم و از همسرم جدا شوم. ما از چند ماه قبل در دادگاه خانواده و شورای حل اختلاف پرونده تشکیل داده بودیم و همسرم از من مهریه و نفقه می خواست. اما من توانایی پرداخت آن را نداشتم. یک روز قبل از حادثه به خانه رفتم و بدون هیچ درگیری همسرم از من پذیرایی کرد و خوابیدیم. ظهر روز بعد چند قرص اعصاب خوردم و باز خوابیدم.
 
وقتی بیدار شدم همسرم کنارم بود. سیگار کشیدم و او شروع به صحبت کرد. گفت باید مهریه 14سکه ای ام را بدهی. اما من گفتم پول ندارم. من تا 2هفته قبل در قنادی نزدیک خانه مان کار می کردم اما بیکار شده بودم و آه در بساط نداشتم. حرف های همسرم من را عصبانی کرد. او زن آرام و خوبی بود اما من در آن شرایط نمی فهمیدم چه کار می کنم. یک مرتبه حالم بد شد و نتوانستم خودم را کنترل کنم. به طرف او حمله کردم و با روسری خفه اش کردم. وقتی آرام تر شدم با پلیس تماس گرفتم و از مأموران خواستم زودتر بیایند و دستگیرم کنند.
 
وقتی بازپرس درباره انگیزه متهم از او پرسید، او اینطور جواب داد:عقل و منطق می گوید انگیزه من خیلی بچگانه است. اما من وقتی عصبانی شوم نمی توانم خودم را کنترل کنم. اگر آن لحظه چاقو دستم بود شاید به همسرم ضربه می زدم. این حالت به خاطر این است که مدتی است قرص هایم را نمی خورم. من قبلا مشکلی نداشتم و نمی دانم چرا دچار این مشکلات شدم. وی درباره اختلافاتی که با همسرش داشت، گفت:او از من کادو می خواست. اگر زودتر از یکدیگر جدا می شدیم، این اتفاق نمی افتاد. با توجه به ادعای متهم درخصوص ابتلا به بیماری روانی قرار است وی برای بررسی این موضوع توسط متخصصان پزشکی قانونی معاینه شود. براساس این گزارش هم اکنون متهم در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از او ادامه دارد. 

قتل زن جوان بر سر پرداخت مهریه

برگرفته از همشهری-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 17 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف