دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارحوادث قتل زن آمریکایی توسط دو جوان ایرانی
زن آمریکایی با نام ماری دو سال قبل توسط دو جوان ایرانی به قتل رسید و جسدش در بیابان های اطراف تهران پیدا شد. جزئیات جلسه محاکمه این دو جوان را می خوانید.
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1392
بازدید : 35,769 نفر

'در ابتدای جلسه دادگاه شاه مرادی نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد و در توضیح کیفرخواست گفت:آرش و بابک -دو متهم -سال 90 زنی به نام ماری را در خودرواش خفه و جسدش را در بیابان های اطراف تهران رها کردند. متهمان با ردیابی های پلیس از طریق کارت سوخت خودرو شناسایی شدند. آن طور که در گزارش پلیس آمده است گم شدن این زن از سوی همسرش به پلیس اطلاع داده شد. این مرد که زمان گم شدن همسرش در ایران نبود بعد از مراجعه به کشور مدعی شد زنش با خودرواش بیرون رفته و دیگر برنگشته است.
او گفت:من ایران نبودم همسایه ها تماس گرفتند و گفتند چند روزی است که «ماری» از خانه بیرون رفته و دیگر نیامده است. بلافاصله برگشتم و موضوع را به پلیس گزارش دادم. پلیس ردیابی های خود را آغاز کرد و متوجه شد از کارت سوخت خودروی ماری استفاده شده است. با بررسی های فیلم های دوربین مداربسته جایگاه سوخت بود که پلیس متوجه شد دو جوان، ماشین ماری را دزدیده اند. شناسایی این دو جوان منجر به بازداشت آنها شد و آنان در اولین بازجویی ها به قتل اعتراف کردند.
بابک گفت:یک تلفن اشتباه باعث شد با ماری آشنا شوم. شماره را اشتباهی گرفته بودم او با من قرار گذاشت وقتی به دیدنش رفتم متوجه شدم زنی میانسال است. اصرار کرد با هم رابطه داشته باشیم. من هم موضوع را به دوستم آرش گفتم. فکر می کردم او زنی ثروتمند است، نقشه کشیدیم و او را به قتل رساندیم.
نماینده دادستان ادامه داد:پلیس جسد ماری را در مکانی که دو جوان گفتند پیدا کرد و تحقیقات در این خصوص کامل و کیفرخواست علیه متهمان صادر شد و اکنون من به عنوان نماینده دادستان تهران درخواست دارم آرش متهم ردیف اول پرونده به اتهام مباشرت در قتل و بابک به اتهام معاونت در قتل محاکمه شود.
در ادامه، همسر ماری که ایرانی است در جایگاه حاضر شد و تاکید کرد فرزندانش برای قاتل مادرشان درخواست قصاص کرده اند و خودش نیز شکایت دارد. این مرد گفت:همسرم آمریکایی است و من در آمریکا با او آشنا شدم و ازدواج کردم. ما صاحب دو فرزند شدیم که حالا در آمریکا زندگی می کنند، اما خودمان بعد از مدتی به ایران برگشتیم و در اینجا زندگی می کردیم.
در ادامه بابک که با ماری رابطه داشت، در جایگاه حاضر شد و اتهام معاونت در قتل را قبول کرد. او گفت:یک تماس اشتباه باعث شد من با ماری رابطه برقرار کنم او به من پیامک داد و قرار گذاشتیم. وقتی سر قرار رفتم متوجه شدم او زن میانسالی است جلو نرفتم چون در آن زمان 19ساله بودم ماری دوباره تماس گرفت و اصرار کرد. ما همدیگر را دیدیم و رابطه ما این طور آغاز شد. ماری به من گفته بود زن ثروتمندی است و من هم حرفش را باور کرده بودم، چون او شهروند آمریکا بود. موضوع را با دوستم آرش در میان گذاشتم و قرار شد با هم او را ببینیم. نقشه سرقت داشتیم. روز حادثه وقتی سوار ماشین شدیم من صندلی جلو بودم و آرش صندلی عقب. آرش گردنش را گرفت تا کیفش را بدزدیم اما ماری تقلا کرد و کیف را نداد. آرش هم آن قدر گردنش را فشار داد تا او جان سپرد. بعد جسد را به بیابان های اطراف تهران بردیم و پول ها و ماشینش را سرقت کردیم. در ادامه آرش در جایگاه حاضر شد. او هم اتهام قتل و مشارکت در سرقت را قبول کرد و گفت هرچه بابک گفته صحیح است.
در ادامه وکیل آرش در دفاع از موکلش گفت:امکان درخواست قصاص برای اولیای دم وجود ندارد چون مقتول مسیحی بود و طبق قانون نمی شود برای آرش تقاضای قصاص شود. سپس قاضی از شوهر ماری خواست تا در این باره توضیح دهد او گفت:زمانی که با ماری ازدواج کردم مسلمان شد. او قبل از ازدواجمان مسیحی بود اما در ایالتی که ازدواج کردیم مسلمان شدن او ثبت شده است.
سپس قاضی عزیزمحمدی ختم جلسه را اعلام کرد و قضات رسیدگی کننده، بعد از شور به شوهر مقتول فرصت دادند تا مدارک خود را درباره تغییر مذهب همسرش طی چند روز آینده به دادگاه ارایه دهد.'

قتل زن آمریکایی توسط دو جوان ایرانی

برگرفته از peykekhabar.com
این مطلب مفید بود ؟ 104 27
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف