دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارحوادث قتل وحشیانه 3 دانشجوی مسلمان در آمریکا + عکس
قتل ، قتل دانشجو
مرد 46 ساله اقدام به قتل سه دانشجوی مسلمان آمریکایی در نزدیکی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل کرد که رسانه های آمریکایی درباره آن سکوت کرده اند یا آن را کم رنگ پوشش دادند.
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1393
بازدید : 5,111 نفر

سه دانشجوی آمریکایی 23 ساله، 21 ساله و 19 ساله (زن، شوهر و خواهر) در نزدیکی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. مرد 46 ساله عامل این قتل وحشیانه بود.

طبق این گزارش، ظاهراً فرد مسلح خود را به پلیس معرفی کرده است و پلیس می گوید که دیگر تهدیدی متوجه بقیه افراد نیست.
 
کشته شدن مسلکانان در آمریکا
 
انگیزه این فرد مسلح مشخص نیست اما ظاهراً تنفر از جامعه مسلمانان یکی از علل این حادثه است. این حادثه هنوز آنچنان که باید، در رسانه های آمریکایی بازتاب داده نشده است.
به همین دلیل، سکوت یا پوشش خبری ضعیف درباره این حادثه، مسلمانان بخصوص اعراب مسلمان را بشدت خشمگین کرده است. این نارضایتی بخوبی در فضای مجازی قابل مشاهده است. در همین خصوص کاربران عربی زبان توئیتر با راه اندازی هشتگ ChapelHillShooting# نارضایتی خود را در خصوص بی احترامی به مسلمانان و بی توجهی رسانه ها به جامعه مسلمان، نشان دادند.
یک حساب توئیتری به نام ضاری بن طواله در این خصوص نوشت:به نظر می رسد رسانه های غربی اصلا تمایلی ندارند که نشان بدهند یک مسلمان قربانی حمله مسلحانه شده است و به جای آن روی سلاح و فرد مسلح تمرکز می کنند.
البراء العوهلی دیگر اکانت توئیتری نوشت:نزدیک به 8 ساعت از کشته شدن این سه نفر در کارولینای شمالی می گذرد اما رسانه های آمریکایی این مسئله را نادیده گرفته اند.
بر اساس گزارش رسانه های آمریکیی،کریگ استفن هیکس قاتل 46 ساله خود را به مأموران پلیس معرفی کرده و به قتل درجه اول محکوم شده است.
همچنین حساب توئیتری عبدالله العصیمی نوشت:خون عرب ها در این زمانه بی ارزش شده است. اگر مقتولان آمریکایی و در خاک یک کشور عربی می بودند، دنیا را به هم می ریختند.
حساب توییتری دیگری به نام بسمه، ضمن بیان اینکه سه مسلمان با خونسردی تمام کشته شده اند نوشت:البته که می گویند این اقدام، شخصی است و نمی توان آن را به همه جامعه آمریکا تعمیم داد اما مسئولیت حادثه شارلی ابدو را بر گردن کل عرب ها می اندازند.
بسمه با کنایه آشکار به حادثه شارلی ابدو که آن را به اسلام مرتبط کردند یا با کنایه آشکار به عادت آمریکایی ها به روانی و دیوانه خواندن قربانیان افزود:حتماً این حادثه ارتباطی هم به دین و مذهب کشته شدگان نداشته یا حتماً (قاتل) عقب مانده ذهنی بوده پس طبیعی است که هیچ تظاهراتی علیه آن برگزار نخواهد شد و رؤسای جمهور هم برای کمک به مقتولان به آمریکا پرواز نخواهند داشت.-
 

قتل وحشیانه 3 دانشجوی مسلمان در آمریکا + عکس

برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 24 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف