نمناک اخبارجامعه قتل شوهر خواهر معتاد هنگام انتقال به کمپ
قتل ، کمپ ترک اعتیاد
دو برادر هنگام انتقال شوهر خواهر خود به کمپ ترک اعتیاد وی را به قتل رسانده بودند به 9 سال حبس محکوم شدند.
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396

9 سال حبس برای قتل شوهرخواهر معتاد

دو برادر که شوهرخواهر خود را حین انتقال به کمپ ترک اعتیاد به قتل رسانده بودند، هرکدام به ٩ سال حبس محکوم شدند.
این دو برادر در جلسه دادگاه ادعا کردند چون شوهرخواهرشان زندگی را برای خواهرشان سیاه کرده بود تصمیم گرفتند او را به کمپ انتقال دهند اما زمانی که قربانی متوجه این ماجرا شد امتناع کرد و قصد فرار داشت که با واردآوردن ضربه ای او را کشتند.
 
شانزدهم اسفند سال ٩٤ مردی مأموران پلیس تهران را از ناپدیدشدن پسرش باخبر کرد و گفت:چند روزی است از پسرم بی خبرم. همسر و فرزندش نیز از او اطلاعی ندارند. هرچه با تلفن همراهش تماس می گیریم خاموش است و هرجا سراغش رفتیم از او خبری نیست. نگرانم اتفاق بدی افتاده باشد. هم زمان با اعلام شکایت، مأموران پلیس جسد مرد جوانی را در کانال آب در حاشیه شهر کشف کردند که دست و پایش با بست پلاستیکی بسته بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تشخیص هویت مشخص شد جسد متعلق به شروین ٣٥ ساله است که چند روز پیش پدرش اعلام مفقودی کرده بود. به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. مأموران پلیس بعد از تحقیقات میدانی یوسف ٣٠ ساله و مازیار ٢٥ ساله که برادرزن های مقتول بودند را به عنوان مظنون بازداشت کردند.
 

دو برادر بعد از دستگیری به قتل شوهرخواهرشان اعتراف کردند. یوسف در شرح ماجرا گفت:شروین، شوهرخواهرمان بود و آنها صاحب یک فرزند دختر بودند. این اواخر شروین به شیشه و مواد مخدر معتاد بود و از شرکتی که در آن کار می کرد اخراج شده بود. او به خاطر اعتیاد خیلی بدخلقی می کرد و این اواخر آبروی ما را در محل برده بود. او از بقال و کاسبان محل پول دستی می گرفت و بدتر از همه به خاطر توهم شیشه به خواهرم تهمت می زد.

یوسف درباره قتل گفت:از دست او خسته شده بودیم و چند بار تصمیم گرفتیم او را در کمپ بستری کنیم، اما او زیر بار نمی رفت. تا اینکه چند ماه پیش به بهانه ای شروین را در خیابان سوار ماشین کردیم و میانه راه بود که فهمید می خواهیم او را به کمپ ببریم. آنجا بود که شروع به بی قراری کرد تا ما را منصرف کند به همین دلیل هر بار که ماشین از روی دست انداز رد می شد می خواست خودش را از ماشین پرتاب کند، اما مانع شدیم تا اینکه مجبور شدیم دست و پای او را با بست ببندیم و دهانش را چسب بزنیم.
 
بعد از آن من و مازیار کمی او را تنبیه کردیم تا شاید آرام بگیرد که متوجه شدیم از نفس افتاده و بدنش یخ کرده است».متهم در آخر گفت:«وقتی متوجه مرگ شروین شدیم از ترس جسدش را در کانال آبی حوالی پاکدشت رها کردیم و گریختیم». با تأیید این توضیحات از سوی دیگر متهم، هر دو برادر به اتهام مباشرت در قتل روانه زندان شدند و درحالی که پرونده در حال کامل شدن بود، اولیای دم با دریافت ١٢٠ میلیون تومان دیه به دادسرا رفتند و اعلام رضایت کردند. به این ترتیب پرونده دو متهم برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و دو برادر در همان شعبه به ریاست قاضی قربان زاده حاضر شدند. بعد از اعلام رسمیت جلسه برادر بزرگ تر در جایگاه ایستاد و خلاف اظهاراتش گفت:همه اظهاراتم در پلیس آگاهی به خاطر فشارهای بازجویی بود و من در قتل نقشی نداشتم. این مازیار بود که دست و پای مقتول را بست و جسد را در کانال آب انداخت.
 
سپس مازیار برادر کوچک تر در جایگاه ایستاد و او نیز خلاف اظهاراتش گفت:«بعد از اعتراف برادرم به قتل شروین، چند ماه بعد پسرش به دنیا آمد به همین دلیل عذاب وجدان گرفتم و تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم. یوسف در قتل شروین نقشی نداشت و خودم دست و پای مقتول را بستم و وقتی متوجه مرگ او شدم جسدش را به تنهایی در کانال آب انداختم و فرار کردم». در پایان هیئت قضائی برای صدور رأی وارد شور شد و با توجه به گفته های متهمان و سایر مدارک موجود و با توجه به اینکه اولیای دم اعلام گذشت کرده بودند، هر کدام از متهمان را به ٩ سال حبس به لحاظ جنبه عمومی جرم محکوم کردند.

قتل شوهر خواهر معتاد هنگام انتقال به کمپ

قتل شوهر خواهر معتاد هنگام انتقال به کمپ
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از شرق - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف