نمناک سرگرمیگوناگون قدرت جالب جوان ایرانی در نوشتن و خواندن! + تصاویر
جوان ایرانی ، برعکس نوشتن
یک جوان ایرانی اهل سرپل ذهابی با وجود استعداد بی نظیرش قادر است در کوتاه ترین زمان ممکن همه کلمات کردی،فارسی و انگلیسی را برعکس بخواند و بنویسد.
بازدید : 2,226 نفر

کار جالب جوان ایرانی

یاسر اکبری جوان کرمانشاهی با استعداد که ماجرای برعکس خوانی اش سوژۀ بسیاری از رسانه ها شده است در این بخش گزارش جالبی از این جوان را میخوانید.

یاسر اکبری این کار را "وارونه خوانی" نامید و با اشاره به اینکه از همان سال های مدرسه این استعداد را داشته است، ادامه داد:در آن زمان چون آگاهی نداشتم فکر می کردم این کار هیچ چیز خاصی نیست و شاید همه بتوانند آن را انجام دهند.

این جوان 23 ساله سرپل ذهابی با بیان اینکه برای انجام وارونه خوانی هیچ تمرینی نداشته است، افزود:در ابتدا خیلی ها می گفتند کلمات را حفظ می کنم، اما به مرور متوجه شدند که این استعداد ذاتی است و هیچ تقلبی در آن نیست.

جوان ایرانی

اکبری به اولین باری که خانواده اش به استعداد وی پی بردند اشاره کرد و افزود:یک بار پدرم تا ساعت 2.5 یا 3 بامداد حدود 200 کلمه سخت را برای من گفت و من فورا این کلمات را برعکس خواندم و نوشتم. ابتدا به طور کامل و بی هیچ تمرینی کلمات فارسی و کردی را می توانستم برعکس بخوانم و بنویسم، اما برای انگلیسی وقت بیشتری گذاشتم.

این دانشجوی رشته حقوق با بیان اینکه هیچ آموزشی برای این کار ندیده است، تاکید کرد:شماره های تلفن را نیز تا یازده رقم می توانم به سرعت برعکس کنم. بیشترین کلمه ای که هرکسی از من خواسته برعکس بگویم "قسطنطنیه" بوده که من در کوتاه ترین زمان آن را به صورت "هینطنطسق" هم خواندم و هم نوشتم.

این جوان سرپل ذهابی گفت:ممکن است افراد دیگری هم در ایران باشند که بتوانند این کار را انجام دهند، اما من سرعت بسیاری در این کار دارم. نمی دانم این توانایی به زمینه ژنتیکی بستگی دارد یا خیر، اما جایی از من تست هوش گرفت و از 100 نمره 96 را گرفتم.

اکبری ادامه داد:از سال 91 شروع به معرفی این توانایی ام به مردم و مسئولین کردم و پیگیر کارها بودم. این کار به نظر برخی

مسئولین شهرستان خودم کار جالبی نبود و از همین رو تصمیم گرفتم آن را در بعد استانی و کشوری پیگیری کنم.

وی از پیگیری برای ثبت این استعداد و رکورد خود در گینس هم گفت و خاطرنشان کرد:ظاهرا نماینده گینس در زمان خاصی به ارومیه می آید و قرار شده به من اطلاع بدهند که آنجا حاضر شوم، اما برای این کار به گفته برخی مبلغ زیادی نیاز است که از مسئولین تقاضا دارم برای پرداخت آن به من کمک کنند.

جوان ایرانی

این جوان کرمانشاهی تصریح کرد:هنوز نمی دانم می توانم از این استعداد جایی استفاده کنم یا نه و کاربرد دقیق آن چیست.

اکبری همچنین از تهیه کلیپی خبر داد که در آن سرود ملی را برعکس کرده و خوانده است.

وی یادآور شد:هیچ وقت از این توانایی سوءاستفاده نکردم و با کمک آن در زمان مدرسه و دانشگاه تقلب نکرده ام. از مسئولین خواستارم حمایت بیشتری از بنده داشته باشند تا بتوانم این استعداد منحصر به فرد را جایی ثبت کنم.

قدرت جالب جوان ایرانی در نوشتن و خواندن! + تصاویر

قدرت جالب جوان ایرانی در نوشتن و خواندن! + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف