دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیموفقیت جملاتی فوق العاده برای قدردانی از کارمندان
قدردانی ، قدردانی از همکاران
قدردانی فاکتور مهمی در محیط های کاری است. وقتی افراد حس می کنند که برای آنها ارزش قائل می شود و از آنها قدردانی می شود، سعی می کنند بهتر کار کنند و نهایت تلاش خود را برای انجام وظایفشان به کار می گیرند.
بازدید : 14,410 نفر

قدردانی از کارمندان و همکاران با جملاتی ناب

بسیاری از کارفرمایان نمی دانند چطور قدردانی خود را از پرسنل به نحوی معنادار نشان دهند. خوشحال نگه داشتن پرسنل و انگیزه دادن به آنها جنبه مهمی از اداره یک کسب و کار چه بزرگ و چه کوچک است. نادیده گرفتن آن مشکلاتی به همراه دارد که شامل کارکنان بی انگیزه، بدبینی، بهره وری پائین، روابط کاری محدود و محیط کاری منفی می شود. با توجه به طبیعت شلوغ و سریع اداره کسب و کار، شاید فراموش کنید که قدردانی و توجه کردن به پرسنل و اعضای دیگر تیم چه معنایی دارد.

برای جبران این مسئله، بسیاری از کارفرمایان برنامه های قدردانی و پاداش دهی خلق می کنند. هدف از این برنامه ها پاداش دادن به کارمندان بخاطر کار مفید آنها و اهدای نوعی سود ملموس (مانند کارت هدیه) به آنها برای نشان دادن قدردانی به آنها و انگیزه بخشیدن به آنهاست. با آنکه منظور این برنامه خوب است، ولی گاهی در این برنامه اصل قدردانی رعایت نمی شود، زیرا قدردانی نباید در یک برنامه خلاصه شود.

قدردانی فاکتور مهمی در محیط های کاری خوب و بهره وری کلی است. وقتی افراد حس می کنند که برای آنها ارزش قائل می شود و از آنها قدردانی می شود، سعی می کنند بهتر کار کنند و نهایت تلاش خود را برای انجام وظایفشان به کار می گیرند. 

بسیاری از کارفرمایان واقعاً اهمیت قدردانی شخصی از کارکنان خود و بهترین روش انجام آن را نمی دانند و درک نمی کنند. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک در موقعیت منحصر بفردی هستید تا نوع قدردانی از پرسنل خود را تجزیه و تحلیل کنید و در مورد آن بررسی هایی انجام دهید و بهترین راه را برای سپاس و تشکر از آنها پیدا کنید.

شما می دانید که به عنوان یک مدیر یا همکار باید در ازای کار خوبی که تحویل گرفته اید، تشکر کنید. یک قدردانی ساده باعث می شود که فرد مورد نظر تا مدت ها انگیزه ی خوبی برای ادامه کار داشته باشد. اما گاهی استفاده از جملات تکراری برای تشکر کردن باعث از بین رفتن مفهوم آن جمله می شود؛ به ویژه اگر مدیریت گروه بزرگی را به عهده دارید و به طور مرتب جملات تشکر آمیز به کار می برید.
 
قدردانی از کارمندان

قدردانی فاکتور مهمی در محیط های کاری است


در زیر جملات قدردانی را گردآوری کرده ایم که می توانید برای تاثیرگذاری بیشتر از آنها استفاده کنید:


برای کارهایی که به شکل خارق العاده و استثنایی انجام شده اند.

شما باید همیشه کارهای عالی را قدر بدانید و از دیگر کارها متمایز کنید. افرادی که چنین کارهایی را انجام می دهند، انگیزه زیادی برای ارائه کارهای استثنایی دارند و می خواهند چیزی تولید کنند که دیگران را تحت تأثیر بگذارند.

اگر به آنها نشان ندهید که تحت تأثیر کار خوبشان قرار گرفته اید، در طول زمان آنها تلاش بی وقفه شان را بی فایده دانسته و تمرکزشان را بر روی کار دیگری قرار خواهند داد. بنابراین از کلمات و جملات خاص و کمتر استفاده شده مانند جملات زیر استفاده کنید تا قدردانی ویژه ای از آنها ترتیب داده باشید.

1. کارتان خارق العاده است!

2. کار درخشانی بود! آفرین!

3. واقعاً فراتر از حدانتظار بود.

4. از این که شما در تیم ما هستید، هیجان زده شدیم. ما دقیقاً به چنین کاری احتیاج داشتیم.

5. فوق العاده است! اصلاً فکرشو نمی کردم که بشه انقدر خوب کاری رو انجام داد.

6. اگر راستش رو بخواهید، من اول کار فکرش را نمی کردم که بتونیم از پس کار بربیایم اما الان می بینم که شما به خوبی تونستید این کار رو انجام بدید.

7. ما خیلی خوش شانسیم که چنین فرد خلاقی رو در تیم داریم.

8. این کار واقعاً عالیه. فکر می کنم که دیگران هم باید این کار رو یاد بگیرند. اجازه دارم که کارتون رو در جلسه گروهی/با همکاران و با رییسم در میون بگذارم؟

9. رکورد جدیدی با این کار زدید!

10. این کار نشون میده که شما یک الگوی واقعی و یک رهبر در سازمان ما هستید.


قدردانی برای کارهایی که به خوبی، به درستی و به موقع انجام شده اند

انجام دادن درست و به موقع کار یکی از وظایف شغلی کارمندان تان است. اما باز هم شما باید در سطحی متعادل به تحسین و قدردانی از آن فرد بپردازید. قرار نیست که از عبارات و جملات خاص استفاده کنید، اما باید نشان دهید که تلاش و زحمت آن فرد را درک کرده و از او سپاسگزار هستید. می توانید بنا به موقعیت های مختلف از جملات زیر استفاده کنید.

1. ممنونم / متشکرم / سپاسگزارم.

2. کار خوب، مثل همیشه.

3. از این که این کارو انجام دادید، ممنونم.

4. شما در اینجا فرد مفیدی هستید.

5. سپاسگزارم که با یک اشاره همه کارها رو انجام داده اید.

6. از این که این کار رو سر موقع تحویل دادید تا من فرصت بازبینی اونو داشته باشم، متشکرم.

7. از کمک امروزتون متشکرم.

8. از کار این هفته تون کمال تشکر رو دارم.

9. ممنونم که پا پیش گذاشتید و این کار رو انجام دادید.

10. اگر شما نبودید نمیدونستم که چطور این کار رو انجام بدم.

قدردانی از کارمندان

قدردانی روحیه کاری کارمندان را بالا میبرد

قدردانی برای کارهایی که کامل انجام شده اند

آخرین مورد، اما نه کم اهمیت ترین آن این است که برای تقریباً تمامی کارهای انجام شده می توانید از جملات زیر استفاده کنید. هدف این بخش این است که نشان دهید شما از کار آن فرد رضایت دارید اما نمی خواهید که کار او را در دو بخش قبلی بگنجانید.

1. کار کاملیه!

2. ممنونم، این دقیقاً همون چیزیه که دنبالش بودم.

3. عالیه، بیش از اون چیزی که انتظارشو داشتم.

4. اونقدر خوبه که اصلاً نیاز به بازبینی نداره.

5. تفکر انتقادیتون برای این پروژه رو تحسین می کنم.

6. آفرین! زودتر از موعد!

7. شما واقعاً در گروه خوب عمل می کنید.

8. شما خیلی خلاق هستید. همیشه دیدگاهتون نسبت به امور رو دوست داشتم.

9. شما همیشه نهایت توانتون رو به کار اختصاص می دهید و من این ویژگیتونو ستایش می کنم.

10. من خیلی مفتخرم/خوشحالم/خوش شانسم که شما در تیم کاری ما هستید.

شما می توانید هر کدام از موارد بالا را برای قدردانی استفاده کنید، اما هیچگاه قدردانی را فراموش نکنید. بازخورد مثبت به ما احساس به رسمیت شناخته شدن و مورد تحسین قرار گرفتن را می دهد و باعث می شود که راحت تر و به شکل سازنده تری بتوانیم با بازخوردهای منفی برخورد کرده و اشتباهاتمان را اصلاح نماییم.

جملاتی فوق العاده برای قدردانی از کارمندان

جملاتی فوق العاده برای قدردانی از کارمندان
54
برگرفته از وب سایت بازده / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف