نمناک اخباراقتصاد سیتروئن فرانسه با سایپا قرار همکاری امضا کرد
سیتروئن ، توافق سایپا و سیتروئن
معاون وزیر صنعت از امضای دومین قرارداد سرمایه گذاری خارجی صنعت خودروی ایران خبر داد و گفت: سیتروئن فرانسه، قرارداد همکاری خود با سایپا را در روزهای اخیر امضا کرده است.
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1395
بازدید : 2,167 نفر

سیتروئن فرانسه با سایپا قرار همکاری امضا کرد

منصور معظمی گفت:دومین قرارداد حضور سرمایه گذاران خارجی در صنعت خودروی ایران در روزهای گذشته میان شرکت سایپا و سیتروئن فرانسه به امضا رسیده که این قرارداد به صورت جوینت ونچر و با سرمایه گذاری این شرکت در سایت سایپای کاشان عملیاتی خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:براساس قراردادی که به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی باید منابع مالی خارجی خود را به ایران آورده و شرکت ایرانی سایپا نیز سایت تولید خودروی خود در کاشان را به عنوان آورده پروژه، در اختیار سیتروئن قرار می دهد.

وی تصریح کرد:قرار بر این است که چندین مدل خودرو در کلاس جدید به صورت مشترک از سوی این دو خودروساز تولید شود که 60 درصد آن به بازار داخل و 40 درصد آن به بازارهای صادراتی ارسال خواهد شد.

 

منصور معظمی

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهارداشت:کار طراحی، مهندسی و تأمین منابع مالی از سوی این شرکت فرانسوی صورت خواهد گرفت و سایپا نیز آورده ای به صورت مالی نخواهد داشت.

معظمی خاطرنشان کرد:سیتروئن علاوه بر انتقال دانش فنی، سرمایه نیز به ایران وارد خواهد کرد.

در قراردادی که میان شرکت سیتروئن و سایپا به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی قرار است 500 میلیون دلار سرمایه را وارد ایران کند. پیش از این، پژوی فرانسه همکاری مشترکی به صورت جوینت ونچر را با گروه صنعتی ایران خودرو به امضا رسانده که بر مبنای آن، قرار است سه مدل خودروی این کمپانی فرانسوی در ایران به صورت مشترک تولید شود.

سیتروئن فرانسه با سایپا قرار همکاری امضا کرد

سیتروئن فرانسه با سایپا قرار همکاری امضا کرد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از مهر/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف