نمناک اخبارورزشی قرارداد کی روش تا پایان جام جهانی 2014 تمدید شد
پس از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2014 برزیل قرارداد کارلوس کی روش سرمربی این تیم تا پایان جام جهانی تمدید شد.
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1392
بازدید : 4,621 نفر
'صبح امروز جمعه کارلوس کی روش با حضور در برنامه ورزش و مردم به سوالات مطرح شده پاسخ گفت.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ابتدای صحبت هایش گفت:از اینکه توانستیم مردم ایران را خوشحال کنیم خیلی راضی هستیم. همیشه گفته ام که فوتبال ورزش مردم است و وقتی ما توانستیم مردم را خوشحال کنیم پس باید از عملکردمان راضی باشیم.
کی روش در تشریح بیشتر رفتارش با سرمربی کره جنوبی و اظهار نظری که چوی قبل از این دیدار داشت گفت:مربی کره ای جو غیر عادی را ایجاد کرد. در مدت مربیگری ام هیچ وقت با این مسئله روبرو نبودم. صحبت از جنگ کردن و انتقام گرفتن و خون و از این مسائل غیرعادی است. او می خواست بازیکنان ما را تحریک کند. ولی نهایتا تشکر می کنم از صحبت های این سرمربی چرا که با صحبت های او توانستیم استراتژی خوبی را در نظر بگیرم و توانستم یک انگیزه خوبی را درون تیم خودمان ایجاد کنم.
وی افزود:ما از این به عنوان یک نقطه ضعف استفاده کردیم و تا مدتی که در کره بودیم این را رها نکردیم و از این نقطه ضعف استفاده کردیم اما چیزی که برای ما عجیب بود سکوت فدراسیون کره جنوبی بود. مردم شاید این را ندانند اما فدراسیون ایران با ارسال نامه ای به فدراسیون کره خواست از ما عذرخواهی کند که یک سکوت عجیبی داشتند کره ای ها. اتفاق که افتاد و ما را شوک زده کرد در آخرین تمرین در ورزشگاه اصلی تبلیغاتی که کرده بودند صورت این مربی را بزرگ کرده بودند و یکی را هم در رختکن ما زده بودند که نوعی بی احترامی بود. مردم کره همیشه قابل احترام هستند اما اینجا به ما بی احترامی شد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد:یک موردی را که باید به آن توجه کرد این است که جایی که من سعی کردم با صحبت هایم این جو سنگین را بشکنم گفتم که ما آمدیم با کره ای ها این صعود را جشن بگیریم اما بعد از بازی تماشاگرانشان چه برخوردی داشتند و نیمکت نشینانان چه کردند هدف آنها این بود که ایران را حذف کنند آنها دنبال این نبودند که صعودشان به جام جهانی را جشن بگیرند. یک موردی هم که باید به آن توجه کرد این بود که دو مربی کره ای به سوشا مکانی حمله کردند و او را زدند. این اتفاق خوبی نبود.
کارلوس کی روش در مورد قراردادش با فدراسیون فوتبال گفت:قرارداد من با فدراسیون فوتبال ایران تا پایان سال 2014 برزیل است. این قرارداد طوری ثبت شده بود که در هر مرحله ای به خاطر منافع فدراسیون فوتبال یک ایست داشته است اما هر مرحله ای که می رویم بالا تمدید می شود تا آخر جام جهانی تمدید شده است. ولی قراردادها در فوتبال هیچ معنایی ندارد و مهم مردم هستند.
کی روش ادامه داد:خوشحالی که مردم ایران بعد از صعودب ه جام جهانی داشتند بزرگترین هدیه به من بود. ایرانی ها مثل پرتغالی ها علاقمند به فوتبال هستند و شباهت های زیادی بین آنها وجود دارد.
وی در مورد حرکت جواد نکونام قبل از دیدار با کره جنوبی گفت:حرف هایی که او در نشست خبری قبل از بازی با کره زد برای من مایه افتخار است. او گفت که خون که هیچ جانش را هم برای ایران خواهد داد. او بهترین عملکرد را داشت. ما باید فکر کنیم به این که ما صعود کرده ایم و باید خوشحال باشیم از این مسئله. نباید بگذاریم افرادی که روی غرور خودشان این کار را کردند فکر و زمان ما را ببرند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه در مسابقات مثل مقدماتی جام جهانی مهم نیست چطور شروع می کنید بلکه مهم این است که چطور تمام می کنید گفت:کاری که ما کردیم کار ساده ای نبود و هر کسی از پس از این کار برنمی آمد. خوشحالم که توانستم نفرات قوی را کنار هم داشتیم از حمایت فدراسیون و آقای کفاشیان و نبی برخوردار بودیم.'
کارلوس مانوئل بریتو لئال کی روش در تاریخ 1 مارچ 1953 در شهر نامبیا کشور موزامبیک به دنیا آمد. نام همسر کی روش آنا پائولا کی روش می باشد.
کی روش سابقه سرمربیگری تیم های بزرگی چون رئال مادرید را در کارنامه خود دارد. وی همچنین سالها دستیار الکس فرگوسن بوده است.

قرارداد کی روش تا پایان جام جهانی 2014 تمدید شد

قرارداد کی روش تا پایان جام جهانی 2014 تمدید شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از mehrnews.com
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف