نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت قرص ژلوفن را با داروهای ضد انعقادی مصرف نکنید
ژلوفن ، ژلوفن 400
مصرف همزمان قرص ژلوفن همراه با داروهای ضد انعقادی ممکن است بسیار خطرناک باشد چون قرص ژلوفن جزء داروهای ضد التهابی است که محافظت قلبی را کاهش می دهد.

دارو های ضد انعقادی را با قرص ژلوفن مصرف نکنید!!!

 

 مصرف قرص ژلوفن در بیماران قلبی و عروقی می تواند منجر به افزایش حملات قلبی شود، مصرف دراز مدت قرص ژلوفن و این دسته از داروها با دوز بالا می تواند منجر به خونریزی معده و زخم های گوارشی به ویژه در افراد بالای 65 سال، سیگاری و الکلی شود. با توجه به قابل فروش بودن  این دسته از داروها بدون نسخه، شاید در ظاهر داروهای بی خطری به نظر برسند اما عوارض مختلفی برای مسکن ژلوفن و سایر داروهای مشابه مطرح است ،به همین دلیل در بعضی گروه های جمعیتی خاص این داروها باید با احتیاط مصرف شود و یا تا حد امکان مصرف نشود.

قرص ژلوفن همزمان با داروهای ضد انعقادی مصرف نشود

تداخل دارویی ژلوفن با دارو های ضد انعقادی

 

دکتر سپیده الیاسی، با بیان اینکه داروهای ضد انعقاد مهم ترین دسته دارویی در تداخل با قرص ژلوفن است، گفت:داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین در هنگام مصرف همزمان با قرص ژلوفن می تواند احتمال خونریزی را در فرد افزایش دهد.

 این عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد در خصوص سایر مشکلات ناشی از مصرف همزمان قرص ژلوفن با آسپرین گفت:ژلوفن اثرات محافظت قلبی را کاهش می دهد و نباید همزمان با داروی آسپرین مصرف شود، بنابراین باید تحت نظر پزشک استفاده شود.

 وی تصریح کرد:مصرف همزمان قرص ژلوفن با داروی سنیتوئین که داروی تشنجی است، منجر به افزایش اثرات دارو می شود ، بنابراین افرادی که از داروی سنیتوئین استفاده می کنند باید با نظر پزشک اقدام به مصرف قرص ژلوفن کنند.

 الیاسی مصرف همزمان قرص ژلوفن با داروهایی مانند پیروکسیکام، نالترکسون و دیکلوفناک را از دیگر تداخلات دارویی قرص ژلوفن دانست و بیان کرد:این دسته از داروها که ممکن است توسط پزشکان مختلف به طور همزمان و ناآگاهانه برای بیمار تجویز شود، باعث اثربخشی بیشتر نمی شوند بلکه تنها خطر عوارض را تشدید می کنند.

 این متخصص داروسازی بالینی با بیان این مطلب که زنان در سه ماه اول بارداری نباید بدون مشورت با پزشک از قرص ژلوفن استفاده کنند، اظهار کرد:قبل از عمل جراحی نیز باید پزشک در خصوص مصرف دارو از سوی فرد مطلع شود، زیرا یک هفته قبل از جراحی باید مصرف این دارو قطع شود.

 وی در پایان خاطر نشان کرد:قرص ژلوفن و این دسته از داروها حالت وابستگی ایجاد نمی کنند و تنها به دلیل اثرات ضد درد، فرد را تحریک به مصرف بیش از تجویز پزشک می کند.

قرص ژلوفن را با داروهای ضد انعقادی مصرف نکنید

قرص ژلوفن را با داروهای ضد انعقادی مصرف نکنید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 34
برگرفته از جام نیوز -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 30 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف