نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت حقایقی جالب درباره قسمت هایی از بدن انسان
بدن انسان ، قسمت های بدن
بدن انسان دارای قسمت های مختلفی است که شاید تا بحال به وجود و کارایی آنها توجه نکرده باشید.در این بخش از سایت نمناک چند نمونه از این قسمت ها را برای شما معرفی کردیم تا با اهمیت و کارایی آنها بیشتر آشنا شوید.

اسراری شگفت انگیز از قسمت های مختلف بدن انسان

بدن انسان ها دنیایی است پر از رمز و راز. رمز و رازهایی که هنوز خیلی از ما نتوانسته ایم دلیل وجودشان را درک کنیم. برای اطلاع بیشتر چندین مورد از مهم ترین قسمت های بدن که توجه زیادی به آن ها نمی کنیم را معرفی کرده است.

آشنایی با چندین مورد از قسمت های بدن

غضروف مثلثی یا اسناف باکس

بدن انسان

اگر انگشت شست را کمی بکشید متوجه گودی مثلث شکلی در قسمت پایه انگشت شست می شوید که به آن غضروف مثلثی یا اسناف باکس می گویند. در این قسمت حتی اگر ضربان نبض ضعیف هم باشد احساس می شود. رگ های این قسمت با پوست و بافت های همبند محافظت می شود.

انگشت بزرگ

بدن انسان

همه ما انگشت بزرگ را می شناسیم اما کمتر کسی به این فکر کرده است که این انگشت یکی از بزرگ ترین کارایی ها را در بدن ما دارد. این انگشت به ما کمک می کند هنگام ایستادن تعادل داشته باشیم.

گلابلا یا ابرومیان

بدن انسان

شرط می بندم تا به حال به پوست بین ابروها و اسم این قسمت فکر نکرده بودید. این قسمت گلابلا نام دارد و یکی از مهم ترین قسمت های بدن است که به ما کمک می کند توانایی واکنش ها را از طریق آن چک کنید. چندین ضربه به این قسمت بزنید اگر توانایی واکنش بدن تان سالم باشد در چشم ها احساس تنش ضعیفی می کنید و چشم ها را هنگام ضربه زدن باز و بسته می کنید. نشانه های تعجب، خشم یا جدیت با به هم کشیدن ابروها در این قسمت نشان داده می شود.

فرنوم (بند زیر زبان)

بدن انسان

بند زیر زبان کارایی بسیار مهمی دارد. این قسمت زبان را در دهان ثابت می کند و باعث می شود زبان کمتر انعطاف پیدا کند. این قسمت مانع از ایجاد اختلال گلوسوپتوز (جابه جایی زبان به سمت پایین) می شود و برای کودکانی که هنوز توانایی کنترل کردن بدنشان را ندارند بسیار ضروری و مهم است.

تراگوس و آنتی تراگوس

 بدن انسان

تراگوس کمک می کند صداهایی که از پشت سر می آیند را بشنویم. صداها را تقویت کرده و منبع صدا را شناسایی می کند. آنتی تراگوس نیز همان کارایی ها را نسبت به صداهایی که از جلو می آیند دارد.

لوزه ها

بدن انسان

خیلی ها از کودکی لوزه ها را جراحی کرده و برمی دارند. بنابراین تصور خیلی ها این است که لوزه ها یک بخش اضافی در بدن هستند اما این صحیح نیست. لوزه ها موانعی هستند که با ترشح لنفوسیت ها از ما در مقابل باکتری ها و ویروس ها محافظت می کنند. درست که با برداشتن آن ها بدن باز هم مکانیسم دفاعی خودش را دارد اما وجود لوزه ها وضعیت امن تری را ایجاد می کند.

کوتیکول ناخن

 بدن انسان

هر کسی که مانیکور انجام داده با واژه کوتیکول آشناست. کوتیکول یک لایه پوست ضخیمی است که در مرز بین ناخن و انگشت قرار دارد. مردم اغلب کوتیکول را از روی ناخن بر می دارند تا ناخن ها زیباتر به نظر برسد. اما این کار کمی خطرناک است. کوتیکول ناخن کارایی مهمی دارد و از دست ها در مقابل باکتری های مضر محافظت می کند. اگر با بریدن کوتیکول ها دست را زخم کرده باشید باکتری هایی که از این قسمت وارد می شوند حتی با شستشوی دست ها هم از بین نخواهند رفت.

فیلتروم لب

بدن انسان

بسیاری از متخصصان بر این نظر هستند که فیلتروم به مرور زمان در انسان ها شکل گرفته است و نقش تقویت کننده حس بویایی را دارد. علاوه بر این پزشکان می توانند سلامت کودک تازه متولد شده را از طریق فیلتروم لب او تشخیص دهند. گاهی اوقات شکل ناصحیح فیلتروم لب نشاندهنده بیماری اوتیسم یا اختلالاتی مشابه آن است.

حقایقی جالب درباره قسمت هایی از بدن انسان

حقایقی جالب درباره قسمت هایی از بدن انسان
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 8
برگرفته از بدونیم -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف