نمناک سرگرمیآیا میدانید آنچه قصاب ها به مشتریان خود نمی گویند
قصاب ، گوشت
به دلیل اینکه گوشت یکی از ملزومات زندگی انسان ها است در آمد قصاب ها نیز بسیار مطلوب است که این قضیه نباید عامل بی انصافی قصاب ها شود.

آنچه قصاب ها به مشتریان خود نمی گویند

شغل قصابی درآمد خوبی دارد چرا که کالای فروشی آنها یکی از ملزومات همه ی خانواده هاست اما این آقایان ساتور به دست چه رازهایی در کارشان دارند و پشت ویترین شان چه خبر است  ؟ در ادامه مواردی را خواهیم گفت که به گزارش rd.com رازهایی است که قصاب ها به مشتریان خود نمی گویند . البته قبل از هرچیز باید بگوییم که این رازها و نکات در مورد همه قصاب ها صدق نمی کند و براساس بررسی های انجام شده روی کار قصاب های اروپایی منتشر شده است.

بخشی از شغل قصابی نمایش از طریق پنجره است 

قصاب گوشت قهوه ای را برش ، چربی را جدا و کمی رنگ قرمز می زند ممکن است شما را منحرف کند. اما ببینید این مایع قرمز در گوشت واقعا چیست ( خون نیست ).

گوشت روند طولانی را سپری می کند تا به مصرف کننده برسد 

گاو ابتدا در دام داری پرورش ، بعد از ذبح در یک لوله بلند از پلاستیک قرار داده به کارخانه برده و در آنجا بسته بندی می شود.
قصاب
نمایش گوشت به مشتری 

گزینه های ارزان تر هم موجود است

تا به حال هیچ کس این را تجربه نکرده است که یک قصاب پیشنهاد بدهد که اگر بخش خاصی از گوشت را خریداری کنید هزینه ی کمتری باید بپردازید ، همانطور که می دانید هر گوشتی از نوع بی استخوان آن گران تر است و مطمئنا بخشی از گوشت گاو و گوسفند وجود دارد که شما می توانید با هزینه ی کمتری خریداری کنید.

تکه های گوشت خوب داریم 

ما عاشق گوشت هایی هستیم که در جهت بافتی که دارند برش خورده است مثل گوشت استیک ها . این گوشت ها مزه خوب و قیمت مناسبی دارند

جایی که بهترین گوشت را پیدا می کنید 

از داخل سینی گوشتی را که در انتهای انبار یا دورترین نقطه قرار دارد گوشت مورد نیاز خود را خریداری کنید این گوشت در قصابی درست مثل شیر، تازه می ماند در لبنیاتی .
گوشت
خرید گوشت با کیفیت و تازه

چرایی طعم بهتر همبرگرهای رستوران 

همبرگر مورد علاقه تان احتمالا از گوشت گاو چاق تر تهیه می شود اما اگر ضرر این گونه غذاها را بدانید بعید می دانم دوباره امتحان کنید

همیشه برچسب ها را چک کنید 

حتی اگر می گویند این سینه های مرغ یا گوشت " 100 درصد طبیعی " هستند " برچسب آن را بخوانید ممکن سدیم، آب شور داشته باشند باید بیشتر فکر کنید.

نگاه کردن همه چیز نیست گوشت خوشمزه می تواند ظاهر خوبی نداشته باشد 

بعضی از خوش مزه ترین گوشتها شاید زشت ترین آنها باشد مثل گوشت شکم گاو
meat
تفاوت خوش طمعی و ظاهر گوشت

می دانیم چطور از تیرگی گوشت که ناشی از فریز کردن آن است جلوگیری کنیم 

اگر مستقیما گوشت را داخل فریزر قرار دهید فریزر حتما گوشت را دچار تیرگی رنگ کند بنابراین آن را داخل کیسه فریزر زیپی یا فویل قرار دهید و خوب هوا گیری کنید

مزه گوشت گران و ارزان یکسان است 

به خودتان زحمت ندید که چه نوع گوشتی بخرید همه در آخر به یک طعم ختم می شود.

چطور متوجه تازگی گوشت شویم 

تاریخ تولید و انقضا گوشت را چک کنید بعضی کارخانه ها داخل بسته گوشت کربن مونوکسید می زنند تا از تیره شدن آن جلوگیری کنند پس توضیحات کامل روی برچسب گوشتهای بسته بندی شده را با دقت مطالعه کنید.

رازهای قصاب ها که شما نمیدانید

آنچه قصاب ها به مشتریان خود نمی گویند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ع.ب
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف