نمناک اخبارجامعه قاتل برادر زن محکوم به قصاص شد
قصاص ، قتل
مرد جوان که در جریان عصبانیت لحظه ای برادرزنش را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396

قصاص پایان قتل برادر زن با ضربه چاقو

6 آذر 88 درگیری خانوادگی منجر به ضرب و جرح به کلانتری شهدای تهران اطلاع داده شد.

سعید توسط شوهرخواهرش با چاقو مجروح شده بود. مجروح پس از انتقال به بیمارستان جان باخت تا ضارب از سوی پلیس دستگیر و مورد بازجویی قرار گیرد. احمد خود را بی گناه دانست و گفت:«امروز با همسرم درگیری لفظی پیدا کرده بودم که سعید وارد ماجرا شد. با هم دست به یقه شدیم، اما من هیچ ضربه ای به او نزدم و خودش با کارد میوه خوری اقدام به خودزنی کرد.» اظهارات احمد در حالی بود که همسرش به عنوان شاهد حادثه گفت:«سعید، برادر ناتنی من بود. او به هواخواهی از من وارد درگیری شد و احمد با چاقو او را کشت.»

با محرز شدن وقوع قتل عمد، کیفرخواست پرونده صادر شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

قاتل

در جلسه دادگاه، اولیای دم درخواست قصاص کردند سپس احمد برخلاف اظهاراتش در بازجویی ها، به قتل اعتراف کرد و گفت:«از مدت ها قبل برسر مسائل مختلف با همسرم اختلاف داشتم و مدام مشاجره می کردیم. روز حادثه، سعید به هواخواهی از خواهرش وارد درگیری شد و با مشت و لگد به من زد. یک لحظه از حال رفتم و روی زمین افتادم. هنگام بلند شدن، جسمی را از روی زمین برداشتم و با آن ضربه ای به سعید زدم. فکر کردم قاشق است، اما وقتی سعید خونریزی کرد، متوجه شدم چاقوی میوه خوری بوده.» احمد در آخرین دفاع خود درخواست بخشش کرد اما اولیای دم بر قصاص اصرار کردند تا قضات نیز با توجه به مدارک موجود، متهم را به قصاص محکوم کنند.

این رای چندی پیش در دیوان عالی کشور تائید شد.

قاتل برادر زن محکوم به قصاص شد

قاتل برادر زن محکوم به قصاص شد
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف