نمناک اخبارجامعه مردی که دختر مورد علاقه اش را کشته بود قصاص شد
قصاص ، قاتل
مرد میانسال که یک بار به دلیل جنون از رفتن پای میز محاکمه به اتهام قتل مادر و خواهرش رهایی یافته بود، سرانجام به اتهام قتل دختر مورد علاقه اش به دار آویخته شد.
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396

قصاص قاتل 45 ساله که دختر مورد علاقه اش را کشته بود

مرد ٤٥ ساله ای که یک بار به دلیل جنون از رفتن پای میز محاکمه به اتهام قتل مادر و خواهرش رهایی یافته بود، سرانجام به اتهام قتل دختر مورد علاقه اش به دار آویخته شد.این متهم که در زمان ارتکاب قتل ٣٥ ساله بود «فرنام» نام داشت، ٢٤ بهمن سال ٨٥ به کلانتری جنت آباد رفت و با معرفی خود گفت:«دختر مورد علاقه ام را کشته ام و جسدش الان در خانه من است».
مأموران وقتی به خانه مجردی او رفتند، با وضع به هم ریخته ای روبه رو شدند که حاکی از درگیری بود و جسد دختر جوان را که بدنش غرق در خون بود و روی تختخواب افتاده بود، دیدند. پس از آن بازپرس ویژه قتل تهران در جریان قرار گرفت و تحقیقات قضائی و پلیس آغاز شد. در ابتدای بررسی ها کارشناسان پزشکی قانونی علت مرگ دختر جوان را که شیوا نام داشت، اصابت ١٩ ضربه چاقو به شکم و پشتش اعلام کردند؛ همچنین مأموران پس از بررسی، دو چاقوی خونی را زیر تختخواب پیدا کردند. به گفته یکی از همسایه ها شیوا اوقات زیادی به خانه فرنام می آمد و گاهی هم با هم درگیر می شدند؛ تا جایی که همسایه ها برای جدا کردن آنها وارد ماجرا می شدند. فرنام در بازجویی ها گفت:من پیش از این به دلیل قتل مادر و خواهرم مدتی در بیمارستان روانی رازی بستری بودم. در آنجا بود که با شیوا آشنا شدم. شیوا پس از آشنایی در تمام مدتی که بستری بودم، به طور مستمر به ملاقات من می آمد.
پس از گذشت چند سال از مدت درمان، تیم پزشکی سلامت روانی من را تأیید کرد و من مرخص شدم. پس از آن بود که ارتباط ما بیشتر شد. فرنام درباره نحوه و انگیزه قتل نیز گفت:«پس از آشنایی با شیوا بارها با هم دعوا کردیم و درگیر شدیم. هر بار سر موضوعی بهانه می گرفت و باعث درگیری می شد. او توجهی به من نداشت. روز حادثه بار دیگر جروبحث کردیم و شیوا به من گفت:دیوانه! در آن لحظه کنترل خود را از دست دادم و با چاقوی آشپزخانه به او حمله کردم. پس از چند ضربه، شیوا از پا درآمد و دسته چاقو هم شکست؛ به همین دلیل به آشپزخانه رفتم و چاقوی دیگری برداشتم و شروع به ضربه زدن به بدنش کردم».
در تحقیقات دقیق تر مشخص شد فرنام اردیبهشت سال ٧٩ در منطقه کاشانک مادر و خواهر خود را در حالی که خواب بودند، به قتل رسانده و بعد خود را به مأموران کلانتری ١٢٣ نیاوران تسلیم کرده بود؛ اما در پایان معاینات روانی، کارشناسان او را مجنون تشخیص دادند و قاضی پرونده به استناد نظر کارشناسان، او را معاف از مجازات دانست؛ ولی دستور داد او برای مداوا در بیمارستان بستری شود. به این ترتیب او از محاکمه رهایی یافت؛ اما در پی ارتکاب قتل دوباره بازپرس جنایی دستور داد متهم با تشکیل کمیسیون پزشکی معاینه شود.
این بار اعضای کمیسیون پزشکی با بررسی پرونده و معاینه متهم اعلام کردند او در زمان ارتکاب جنایت از سلامت روانی برخوردار بوده است. با اعلام این نتیجه بازپرس وقت شعبه اول جنایی تهران اتهام قتل عمد را به فرنام تفهیم کرد و او نیز اتهام خود را پذیرفت. پس از آن او پای میز محاکمه رفت و در جلسه محاکمه نیز با درخواست اولیای دم و به استناد کیفرخواست به قصاص محکوم شد. به این ترتیب نام او در فهرست محکومان به قصاص قرار گرفت و سرانجام پس از طی مراحل قانونی و اجازه از رئیس قوه قضائیه حکم قصاص او هفته گذشته به اجرا درآمد.

مردی که دختر مورد علاقه اش را کشته بود قصاص شد

مردی که دختر مورد علاقه اش را کشته بود قصاص شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از روزنامه شرق - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف