نمناک سرگرمیگوناگون قدیمی ترین درخت آمریکا قطع شد ! + تصاویر
درخت بلوط سفید ، درخت قدیمی
قطع درخت و قدیمی ترین درخت آمریکا که حدود 600 سال عمر داشت سرانجام قطع شد.
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1396

درخت 600 ساله آمریکایی قطع شد + عکس

قدیمی ترین درخت آمریکا پس از 600 سال ایستادگی در حیاط کلیسا در نیوجرسی سرانجام قطع شد.

درخت بلوط سفید

درخت بلوط سفید در آمریکا


درخت بلوط سفید که دیگر آثار رشد در آن دیده نمی شد و پوسیدگی به سراغش آمده بود با صلاحدید خدمه کلیسا به تیغ تیشه و تبر سپرده شد.
به گفته کشیش «دنیس جونز»، کشیش کلیسا، گفت:"در طول چند سال گذشته سلامت (درخت) به طور چشمگیری کاهش یافته بود؛ اهالی تمام تلاش خود را برای سرپانگهداشتن آن کردند اما او به پایان عمر خود رسیده بود."
قطع این درخت طی مراسمی باشکوه برگذار شد که در آن مردم از مناطق مختلف حضور پیدا کرده بودند و هنگام قطه شاخه های این درخت چهره هایشان غمگین و برخی اشک می ریختند.
قطعات درخت روی یک کامیون بار زده شد و به مکان نامعلومی برای ارزیابی برده شد اما مقامات هنوز تصمیمی در رابطه با چگونگی استفاده از چوب آن نکرده اند.
یکی از شهرمندان می گوید:" درخت از 300 سال قبل و هنگام ساخته شدن کلیسا در 1717 اینجا بود و بلندی آن به 100 فوت(30.5 متر)، دور تنه آن 18 فوت(5.5 متر) و گستره شاخه های آن تا 150 فوت(45.7 متر) هم می رسد.
اما با اینکه این بلوط سفید پیر دیگر اینجا نخواهد بود بذر این درخت قدیمی در حیاط کلیسا کاشته می شود تا میراث بلوط پیر ادامه یابد.

درخت قدیمی

درخت قدیمی

قطع درختان

قطع قدیمی ترین درخت آمریکا

کهن سال ترین درخت آمریکا قطع شد ! + تصاویر

قدیمی ترین درخت آمریکا قطع شد ! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از تسنیم/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف