نمناک دنیای مددکوراسیون آشپزخانه 6 کاربرد قفسه های بدون درب آشپزخانه + عکس
قفسه آشپزخانه ، قفسه بدون درب آشپزخانه
قفسه های بدون درب آشپزخانه کاربردهای فراوانی دارند و باعث میشوند کمبود جا در آشپزخانه برطرف شود.

فواید قفسه های بدون درب آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه قطعا یکی از مهمترین مواردیست که در هر خانه ای باید به آن توجه زیادی داده شود. آشپزخانه قلب خانه است و معمولا بیشترین زمان خانم های خانه دارد یا آقایون خانه دار در آنجا سپری میشود.

دکوراسیون آشپزخانه اگر زیبا و با علم خاص خود طراحی شود محیطآشپزخانه به یک فضای بسیار خوشایند تبدیل خواهد شد و این موضوع باعث افزایش انرژی و روحیه مثبت شده که روانشناسان نیز ثابت کرده اند که حتی میتواند به طعم غذا نیز تاثیر مثبت بگذارد، چرا که کار کردن در محیطی دلنشین و آرامبخش باعث میشود تا فرد کار مورد نظر را با عشق انجام داده و از آن کار لذت ببرد.

قفسه آشپزخانه

قفسه های بدون درب در آشپزخانه

اگر به دنبال دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه خود هستید و تصاویر و مدل های مختلفی را برای یافتن نمونه های ایده آل خود دیده اید، احتمالا با ما هم نظر هستید که اکثر آشپزخانه های مدرن و زیبا، دارای قفسه هایی باز و بدون درب هستند.

شاید تصور کنید که استفاده از این قفسه ها، راه خوبی برای نشان دادن ست های بشقاب و فنجان ها، و به کارگیری طرح و رنگ ظروف و وسایل آشپزی به منظور تزئین فضای آشپزخانه است. اما در اینجا مزیت های دیگری را نیز با هم بررسی خواهیم کرد، که شاید در تصمیم گیری شما برای نوسازی و چیدمان آشپزخانه تان موثر باشد و بتوانید با اطمینان بیشتری از قفسه های بدون درب در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید.
 
1. فضای نگهداری ظروف را برایتان افزایش می دهند
اغلب فضای بالای کابینت های آشپزخانه بدون استفاده باقی می مانند. دسترسی به این نقاط از آشپزخانه معمولا به قدری سخت و دشوار است که از آنها چشم پوشی می کنیم و عملا بخش زیادی از فضای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه را بی استفاده می گذاریم. احتمالا اگر وسیله ای را در قسمت های بالای کابینت ها بگذارید، هر بار استفاده از این وسایل، به کابوسی برایتان تبدیل خواهد شد و برای برداشتن آنها حتما باید روی کانتر بایستید تا دستتان به آن قسمت های بالایی برسد.
 
از طرفی گوشه های دیوارها هم معمولا با ساختن کابینت های درب دار، تبدیل به فضاهایی بلا استفاده خواهند شد و نمی توانید ظروف و وسایل زیادی در این قسمت ها جای دهید. اما اگر به جای این کابینت های حجیم و دارای درب، از قفسه های طبقه ای ساده استفاده کنید، تمام این قسمت های دور از دسترس برایتان قابل استفاده خواهند شد و مطمئنا به این ترتیب فضای بیشتری برای نگهداری و قرار دادن ظروف در اختیار خواهید داشت.
 
قفسه آشپزخانه

قفسه های بدون درب در آشپزخانه

2. مهمانانتان احساس راحتی و صمیمیت بیشتری خواهند داشت
قفسه های باز و بدون درب، به مهمانان و افراد غریبه ای که وارد آشپزخانه تان می شوند، این احساس را منتقل می کنند که می توانند هر چه لازم داشته باشند را بردارند و به نوعی اختیار عمل خواهند داشت. مطمئنا همین مسئله باعث ایجاد گرما و صمیمیت بیشتر در محیط آشپزخانه خواهد شد، و برای پیدا کردن هیچ وسیله ای نیاز به جستجوی زیاد و باز کردن درب های کابینت ها نخواهد بود. به همین خاطر با خیال راحت به مهمانان و دوستانتان می توانید بگویید که از خودشان پذیرایی کنند و آنها بدون هیچ سوالی استکانی برمی دارند و برای خودشان چای می ریزند!

3. فضا روشن تر و دلبازتر به نظر خواهد رسید
در خانه های امروزی که اغلب آشپزخانه هایی کوچک با فضای محدود دارند، استفاده از دکوراسیونی متناسب، که بتواند این فضاهای کوچک را دلبازتر و روشن تر نشان دهد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کابینت های دارای درب، ناخوداگاه موجب محدود شدن فضای آشپزخانه شده و دیوارها را به طور کامل می پوشانند. اما اگر از قفسه های باز استفاده کنید، ضمن استفاده کاربردی از فضا، در محیط های کوچک، محدودیت کمتری ایجاد خواهید کرد و به این ترتیب فضای آشپزخانه بازتر و بزرگ تر به نظر خواهد رسید.
 
قفسه آشپزخانه

قفسه های بدون درب در آشپزخانه

4. گردگیری و مرتب کردن وسایل ساده تر می شود
انجام گردگیری وسایل درون کابینت ها و مرتب کردن آنها، کاری است که هر چند وقت یک بار باید انجام شوند و در هر شرایطی که باشید برایتان امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. قفسه های بدون درب از این نظر کار شما را بسیار راحت می کنند و تنها با یک گردگیری ساده و چیدن مجدد وسایل روی طبقات می توانید آنها را مرتب کنید و بدون دردسر، همیشه آشپزخانه ای مرتب و تمیز داشته باشید.
 
به علاوه از آنجا که همیشه تمام ظروف و وسایل در دسترستان هستتند، و به راحتی از آنها استفاده می کنید، هیچوقت گرد و غبار فرصت نشستن روی آنها را نخواهند داشت! در ضمن بعد از هر بار استفاده از وسایل و بعد از شستن ظروف، خیلی راحت می توانید آنها را در جای خودشان بچینید و به این ترتیب هیچوقت آشپزخانه تان نامرتب و به هم ریخته نخواهد بود. احتمالا این مزیت را در زمان هایی که مهمان های زیادی در خانه دارید بیشتر احساس خواهید کرد.
 
قفسه آشپزخانه

قفسه های بدون درب در آشپزخانه

5. ساخت و نصب قفسه های بدون درب ارزان تر است
معمولا سفارش و ساخت کابینت های آشپزخانه، صرف هزینه بالایی را طلب می کند و به همین دلیل به ندرت به فکر تعویض و نوسازی آنها می افتید. اما قفسه های بدون درب کار شما را از این بابت هم راحت خواهند کرد. از آنجا که این قفسه ها اغلب ساده و بدون طراحی خاصی هستند، نیازی به صرف هزینه های زیاد نخواهید داشت و با کمترین مبالغ می توانید فضای مناسبی را برای چیدن وسایل و ظروف آشپزخانه مهیا کنید. مسئله مهم دیگر این است که این قفسه ها طراحی پیچیده و خاصی ندارند و به همین دلیل لازم نیست نگران قدیمی شدن مدل ها و از مد افتادن جنس و رنگ و طرحشان باشید.

6. می توانید ظروف خاص خودتان را در قفسه ها به نمایش بگذارید
قفسه های باز و بدون درب، جنبه تزئینی بسیار خوبی هم دارند و برای به نمایش گذاشتن ظروف خاص با رنگ ها و طرح های ویژه، فرصت خوبی را برایتان فراهم می کنند. پس به جای صرف وقت و هزینه برای مدل های کابینت ها و نگرانی از بابت هماهنگی رنگ آنها با دیگر وسایل و اجزای آشپزخانه، کافی است از قفسه هایی ساده استفاده کنید و در عوض از ظروف و وسایل کوچک آشپزخانه به عنوان اجزای دکوراتیو بهره گیرید.
 
قفسه آشپزخانه

قفسه های بدون درب در آشپزخانه

6 کاربرد قفسه های بدون درب آشپزخانه + عکس

6 کاربرد قفسه های بدون درب آشپزخانه + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از برترین ها - اتاق -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف