نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت قلب انسان پس از مرگ از نمایی نزدیک + تصاویر
قلب انسان پس از مرگ ، قلب
قلب یک تلمبه عضلانی است که در سینه قرار دارد و بطور مداوم در حال کار کردن و تلمبه زدن است.
بازدید : 13,580 نفر

قلب انسان پس از مرگ چه شکلی است

همه می دانند که قلب یک عضو حیاتی است و هیچ کس بدون آن قادر به زندگی نیست.اما شکل قلب انسان پس از مرگ چگونه است ؟

قلب یک تلمبه عضلانی است که در سینه قرار دارد و بطور مداوم در حال کار کردن و تلمبه زدن است. قلب بطور شبانه روزی خون را به سرتاسر بدن تلمبه می کند. در حدود 100000 بار در روز قلب ضربان می زند. برای اینکه قلب بتواند این کار سنگین را انجام دهد نیاز دارد که توسط شریانهای کرونری ، به عضله خودش هم خونرسانی مناسبی صورت پذیرد.

قلب حیاتی ترین عضو بدن به شکل مخروط بوده و مرگ و زندگی به تپش های آن وابسته است. این عضو عضلانی درون قفسه سینه، پشت جناق وبین دو ریه ما جای گرفته است.

قلب کودک به اندازه مشت خود و قلب فرد بزرگسال حدود دوبرابر مشت او و با ابعادی حدود 6*9*12سانتیمتر است. این عضو وزنی تقریبا 250 - 350 گرم دارد.

قلب انسان پس از مرگ

قلب انسان بعد از مرگ

این اندام حیاتی بدن حدود یک میلیون در روز و تقریباً 35 میلیون بار د رسال و به طور میانگین بیش از 2.5 میلیارد بار درطول عمر فرد می تپد و خون را در مسیر عروقی به مسافت 113 هزار کیلومتر در بدن انسان به گردش در می آورد وبا هر تپش قلب سرخرگ ها خون حاوی اکسیژن را به همه بخش های بدن پمپ کرده و سیاهرگ ها آن را به قلب بازمی گردانند.

قلب انسان پس از مرگ

قلب انسان پس از مرگ از نمایی نزدیک + تصاویر

قلب انسان پس از مرگ از نمایی نزدیک + تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 27
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 25 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف