نمناک ورزشفوتبال خداداد عزیزی: در خانه ام قلیان میکشم
خداداد عزیزی ، قلیان
خداداد عزیزی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفتگویی صریح و صمیمی از تیم سیاه جامگان تا موضوع قلیان کشیدنش گفت.
تاریخ انتشار : 18 دی 1395

قلیان کشیدن خداداد عزیزی لو رفت

خداداد عزیزی می گوید:بارها گفته ام که قلیان کشیدن خوب نیست، اما متأسفانه من می کشم! برخی ها می گویند این کار بدآموزی دارد، اما خودم جوابگوی اعمالم هستم.

در نقل و انتقالات به چیزی که می خواستید، رسیدید؟

کریم بنزما مهاجم رئال مادرید گزینه ما بود، اما چون سیاه جامگان پول ندارد، نمی توانیم او را جذب کنیم! جذب بازیکن خوب در نیم فصل دوم کار سختی است. قوانین فدراسیون هم هر سال تغییر می کند و ثبات ندارد. از مهدی تاج و فدراسیون خواهش می کنیم دیگر قوانین را تغییر ندهند. شرایط به گونه ای است که تنها 6 بازیکن می توان جذب کرد، در صورتی که در گذشته می توانستیم علاوه بر این سهمیه، بازیکنان زیر 23 سال هم جذب کنیم. یک بار گفتند جذب دروازه بان خارجی در لیگ دسته اول آزاد، اما در لیگ برتر ممنوع است. سال بعد این قانون را عوض کردند.

دنبال گزینه خاصی هستید؟

هدف ما جذب مهاجم خوب و گلزن است. اگر نتوانیم مهاجم بگیریم، مجبورم خودم در این پست بازی کنم!

حسین ماهینی مدافع پرسپولیس در گفت وگویی درباره قلیان کشیدن اهالی فوتبال صحبت کرده و گفته خداداد روزی سه بار قلیان می کشد!

شب ها تا قبل از ساعت 11 می خوابم و دوران بازیگری هم طبق عادت این ساعت می خوابیدم. شب گذشته در برنامه تلویزیونی استان خراسان حضور داشتم و ساعت 23:40 خوابیدم. امروز صبح که از خواب بلند شدم، متوجه شدم حسین ماهینی دو بار تماس گرفته و دو بار هم پیامک فرستاده است. متن پیام او این بود که ماهینی هستم و صحبت هایی از طرف من نقل قول شده که اصلا صحت ندارد و می توانید فیلم آن را نیز مشاهده کنید. دوستانی که به نقل از حسین تیتر کرده اند، نمی دانم دنبال چه چیزی هستند. ماهینی در استقلال اهواز شاگرد من بوده و فکر نکنم چنین حرفی زده باشد. مگر حسین با من زندگی می کند که بداند سه بار قلیان می کشم؟ همسرم یا دوستان صمیمی ام می توانند چنین ادعایی داشته باشند. حسین خودش گفته که دو سه بار قلیان کشیده و به سرفه افتاده است و دیگر نمی کشد. در صورتی که به نظرم قلیان کشیدی، کار تمام است و دیگر قلیانی هستی.

فکر می کنید حرف های ماهینی نبوده است؟

حسین خودش می داند و خبرنگاری که این تیتر را به نقل از او زده است. اعتقادم این است که یا کاری را نباید انجام دهی و اگر انجام می دهی، باید پایش بایستی. بارها گفته ام که قلیان کشیدن خوب نیست، اما متأسفانه من می کشم. برخی ها می گویند این کار بدآموزی دارد، اما خودم جوابگوی اعمالم هستم. عنوان کرده اند که خداداد تو الگو هستی و نباید این کار را بکنی، اما چرا صداقت، راستگویی و احترامم به پدر و مادرم الگو نشده است؟ وقتی اول بیدار می شوم، ابتدا سراغ پدرم می روم، با او صحبت کرده و می خندانمش تا دنبال کارهای دیگر بروم. خودروی من اول صبح خود به خود سمت منزل پدرم می رود. همه ما یکسری کارهای بد داریم، اما مکان های عمومی قلیان نمی کشم و بیشتر در منزلم این کار را انجام می دهم. مطمئنا در آن دنیا خودم باید پاسخگوی اعمالم باشم. 26 سال است که مادرم به رحمت خدا رفته و هر روز برای او نماز می خوانم. دوست ندارم دیگر درباره این مسائل صحبت کنم و بگویند خداداد خودشیرینی می کند.

خداداد عزیزی

قلیان کشیدن خداداد عزیزی

 چند وقت پیش آماری منتشر شد که بیشتر بازیکنان فوتبال سیگاری هستند. با این موضوع موافقید؟

در رادیو شنیدم که خانم هراتیان عنوان کردند که 20 درصد بازیکنان سیگاری و 60 درصد شان قلیانی هستند که به نظرم آمار قلیان کشیدن بیشتر از اینهاست. قلیان دود زیادی دارد و بازیکنان با آن بیشتر حال می کنند! در سطح اول دنیا هم هستند بازیکنانی که سیگار می کشند که یکی از آنها مدافع بارسلونا بود که آنقدر سیگار می کشید که در حال مردن بود. در تیم کلن هم بازیکنی بود که زمان ما در رختکن سیگار می کشید.

خودتان سیگار می کشید؟

تا الان سیگار نکشیده ام. بچه که بودم دوست داشتم برای پدرم سیگار روشن کنم که امروز این کار را می کنم. رفیق ناباب باعث شد که قلیان بکشم.

خوب است که نسبت به بقیه افرادی که سعی می کنند از واقعیت فرار کنند، با صداقت حرف تان را می زنید.

آن چیزی که در جامعه فوتبال وجود دارد، عدم صداقت است. برخی از مربیان چنان از مبارزه با فساد صحبت می کنند که آدم می ماند، بعد همان مربی خودش ام الفساد است. در جلسه هم اندیشی مبارزه با فساد در فوتبال کسانی حضور داشتند که حزب باد هستند. اگر خوب بگویند، می گویند خوب است و اگر از چیزی بد بگویند، تأیید می کنند که بد است. این همه درباره جادوگری صحبت کردم، چرا پیگیری نمی کنند؟ همین الان هم در فوتبال جادوگر داریم. نشان دادن و صحبت کردن در مورد جادوگری ترویج آن نیست. مدیری آمده به مدیر فلان باشگاهی گفته که اگر می خواهید تیم تان در لیگ بماند، باید با فلان جادوگر قرارداد ببندید. چرا ریشه این آدم را نمی زنید؟

یعنی اعتقاد دارید که در فوتبال مان جادوگر داریم؟

به این موضوع شک نکنید. خودم به این نتیجه رسیده ام که یازده مرتاض از هند برای سیاه جامگان استخدام کنم تا قهرمان شویم. یک مرتاض قد بلند درون دروازه می گذارم که بین زمین و هوا بماند و گل نخوریم. فردی در مورد علم و پیشرفت در فوتبال صحبت کرده، خودش به من گفت که فلان جادوگر کاری کرد که توپ به پشت بازیکن حریف بخورد و وارد دروازه شود. آقای تاج! یکسری آدم هایی را برای هم اندیشی مبارزه با فساد دعوت کردید که حزب باد هستند. اگر قرار بود با اینها چایی بخورید، چرا جلسه برگزار کردید؟ در این فوتبال آدم های سالمی مانند محمد مایلی کهن داریم، بازیکن، مربی و خبرنگار سالم هم داریم، اما درصد زیادی از فوتبال ما فساد است.

عادل فردوسی پور در مورد جادوگری گفت که قرار بود آیتمی پخش شود، اما مدیر شبکه اعلام کرده که این کار ترویج جادوگری است. با چشم خودم دیدم که بازیکن از روی دود آتش می پرد که با جادو کاری کند یا کفشی به فلان بازیکن دادند که پایش به گلزنی باز شود. اگر قرار است برخوردی نکنند، با مرتاض های هندی که چند نفرشان بازیگر سرشناس مانند آمیتا پاچان، شاهرخ خان، سلمان خان و ... هستند، مذاکره می کنیم. البته دستمزد برخی از آنها گران بود و با داداش آنها صحبت کردیم!

خداداد عزیزی: در خانه ام قلیان میکشم

خداداد عزیزی: در خانه ام قلیان میکشم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از تسنیم-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف