نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد عوارض قنداق کردن نوزاد در تابستان
نوزاد ، گرمازدگی نوزاد
با قنداق کردن، نوزاد احساس امنیت می کند و احتمال حرکات ناگهانی و خطرناک او کم می شود. یکی از بهترین روش های آرام کردن نوزادان نق نقو و ایرادگیر قنداق کردن است.

پتو و قنداق موجب بروز گرمازدگی در نوزادن می شود

قندان کردن نوزادان علاوه بر مزایا ، معایبی هم دارد که یکی از آن ها گرمازدگی در فصل تابستان است که ممکن است باعث ایجاد خطراتی مثل کم آبی در نوزادان شود.

عضو مرکز تحقیقات سلامت کودکان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:در هوای گرم نوزادان را قنداق پیچ نکنید چرا که درجه حرارت بدن نوزاد با سایر سنین تفاوتی نمی کند و گرم کردن وی در هوای متعادل یا گرم با استفاده از پتو و قنداق موجب بروز گرمازدگی در وی می شود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد:نوزاد در هوای گرم، آب بدن خود را از دست می دهد و درجه حرارت بدن بالا می رود. مخاط خشک، بی حالی، تنفس تند و گاهی اوقات تهوع و اسهال از دیگر علائم گرمازدگی نوزاد است.

نوزادان

قنداق کردن نوزادان

وی تاکید کرد:علیرغم تاکید برخی پزشکان بر عدم لزوم خوراندن آب به نوزادان تا قبل از شش ماهگی، نوزادان در مناطق گرمسیر علاوه بر شیر مادر نیاز به خوردن آب نیز دارند.

ایشان تصریح کرد:در مناطق گرمسیری چون استان سیستان و بلوچستان، در فصول بهار و تابستان، بروز گرمازدگی در نوزادان بسیار بیشتر از سایر سنین است و خانواده ها باید بیشتر مراقب باشند.

عوارض قنداق کردن نوزاد در تابستان

عوارض قنداق کردن نوزاد در تابستان
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف