نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد میزان قند خون نرمال در بارداری
قند خون بارداری ، قند بارداری
در این مطلب بررسی میکنیم قند خون خانم ها در دوران بارداری چقدر باید باشد تا از نرمال بودن آن مطمئن باشند.

قند خون در بارداری چقدر باید باشد؟

 
سلول های بدن براحتی قند را مصرف می کنند و در واقع سوخت اصلی بدن است. در دوران بارداری و بخصوص اوایل آن، به دلیل نیاز جنین به سوخت و ساز، قند خون مادر بیشتر مصرف می شود و مادر باردار را معمولا با افت قند مواجه می کند.
 
این وضعیت را امروزه خیلی کم می بینیم، چون ما به مصرف زیاد و افسار گسیخته مواد غذایی رو آورده ایم و متاسفانه در خیلی موارد مادر باردار بی دلیل استراحت زیاد می کند و غذای بیش از حد می خورد.

قند خون بارداری

قند خون نرمال بارداری

سوال :

سلام 31ساله هستم و در هفته 30اولین بارداری به سر می برم. در 16اردیبهشت تست تحمل گلوکز را در مرکز بهداشتی شهر انجام دادم که ازمایش یکساعته105ودوساعته115بود , به دستور پزشکم در 13خرداد در ازمایشگاه خصوصی تست یک ساعته انجام دادم که برابر 157(براساس استاندارد این ازمایشگاه باید برابر یا کمتر از140باشد) بود, پزشکم ازمایش مجدد سه ساعته را تجویز کردند.1_چند روز باید از ازمایش 13خرداد بگذرد تا این ازمایش را انجام دهم ؟2_ایا وضعیتم خطرناک است؟3_باتوجه به قند زیاد تمام میوه های تابستانی می توانم چهار واحد بارداری را کامل مصرف کنم؟

پاسخ :

اگر شما باردار هستید، معمولا باید قند خون شما زیر 90 باشد، یک ساعت بعد از غذا بین 150 تا 160 و دو ساعت بعد از غذا باید تا 120 باشد.بهتر است رژیم کم کربوهیدرات و کم شکر داشته باشید و آزمایش جی تی تی انجام دهید تا از نرمال بودن قند خون خود اطمینان پیدا کنید. آزمایش جی تی تی آزمایشی است که هفتاد و پنج گرم گلوکز به خانم باردار داده می شود که بخورد. بعد از آن، قند خون او در حالت ناشتا و یک ساعت، دو ساعت و سه ساعت پس از خوردن گلوکز اندازه گیری می شود. بهتر است زیر نظر متخصص تغذیه باشید تا به شما توصیه های لازم در مورد مصرف میوه و سایر مواد غذایی را بکند. زمان انجام تست را از متخصص خود سوال کنید. وضعیت شما خطرناک نیست.

میزان قند خون نرمال در بارداری

میزان قند خون نرمال در بارداری
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 22
برگرفته از نی نی بان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 18 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف