نمناک ورزشفوتبال رئال مادرید با شکست سویا قهرمان سوپر جام اروپا 2016 شد
رئال مادرید ، قهرمان سوپر جام
دو تیم رئال مادرید و سویا در سوپرکاپ اروپا به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان زیدان به شکلی دراماتیک در لحظات پایانی به پیروزی 3-2 رسیده و قهرمان شدند.
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1395
بازدید : 2,980 نفر

رئال مادرید فاتح سوپرکاپ اروپا شد

دو تیم رئال مادرید و سویا در ورزشگاه لرکندال نروژ به مصاف هم رفتند. شاگردان زیدان به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و در طرف مقابل هم سمپائولی هدیات قهرمان لیگ اروپا را به عهده داشت که در نهایتبازی از همان ابتدا علی رغم غیبت بسیاری از ستاره های مادرید، در اختیار این تیم بود اما جدی ترین موقعیت تیم زیدان، در دقیقه '22 به گل تبدیل شد؛ شوت فوق العاده زیبا و تماشایی مارکو آسنسیو از پشت محوطه با همراهی نگاه دروازه بان، به کنج دروازه سویا راه پیدا کرد.
 
بعد از این گل رئال مادرید کمی عقب نشست و سویا جلو کشید؛ دقیقه '30 شوت محکم کاریسو از پشت محوطه با واکنش خوب کاسیا به کرنر رفت. دقیقه '40 سویا گل تساوی را توسط فرانکو وازکز، خرید جدید خود به ثمر رساند؛ ارسال توپ از سمت راست، با کنترل نه چندان خوب ویتولو داخل قوس محوطه همراه شد، اما توپ مقابل پای وازکز افتاد تا وی با شوتی سرکش و والی توپ را به گوشه پایین دروازه کاسیا بفرستد. در نهایت نیمه اول این مسابقه با تساوی 1-1 زیر بارش شدید باران به پایان رسید.
 
با شروع نیمه دوم، روند بازی به مانند نیمه نخست دنبال می شد تا اینکه در دقیقه '55 باز هم روی نفوذ آسنسیو از سمت چپ و پاس او به ایسکو، این بازیکن را پشت محوطه در موقعیت شوت زنی قرار داد اما ضربه خوب ایسکو با برخورد به بازیکن سویا با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه '61 بنزما به جای موراتا وارد میدان شد. دقیقه '65 هم مودریچ به عنوان دومین تعویض به جای ایسکو به بازی آمد. دقیقه '71 سرخیو راموس با خطا روی ویتولو داخل محوطه، یک ضربه پنالتی به حریف تقدیم کرد تا کونوپلیانکا تازه وارد پشت توپ قرار گرفته و حساب کار را 2-1 کند.
 
 
بازی دوتیم رئال مادرید وسویا
 
بعد از این گل، هامس رودریگز به جای کواچیچ وارد میدان شد. دقیقه '80 روی پاس پشت دفاع خوب کاسمیرو، کارواخال از زاویه ای تنگ نفوذ کرد و شوت زد که ریکو با واکنش خود توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه در حالیکه به نظر می رسید بازی با شکست مادریدی ها تمام می شود، باز هم سرخیو راموس، مرد ثانیه های پایانی این تیم، در دقیقه '3+90 داخل محوطه سویا حاضر شد و ارسال وازکز از سمت راست را در دهانه دروازه به گل تبدیل کرد و مانع شکست تیمش شد تا یاد آور فینال لیگ قهرمانان سال 2014 شود. بازی با تساوی 2-2 به پایان رسید و کار به وقت های اضافه کشیده شد.
 
سویا
 
با آغاز نیمه اول وقت های اضافه، در دقیقه '93 کولو با خطا روی پای لوکاس وازکز، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد تا سویا بازی را 10 نفره ادامه دهد. دقیقه '98 روی ارسال مارسلو، راموس خود را از رامی جدا کرد و با ضربه سر شیرجه ای دروازه سویا را باز کرد اما بعد از لحظاتی به شکلی عجیب این گل مردود اعلام شد. نیمه اول وقت های اضافه با همان نتیجه به پایان رسید.
 

دقیقه '110 پاس پشت دفاع عالی هامس، لوکاس وازکز را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه پای چپ این بازیکن با واکنش خوب ریکو، به خط دروازه نرسید و فرصتی عالی از دست رفت. ریکو لحظاتی قبل هم یک فرصت خوب را از هامس گرفته بود. رئال مادرید تلاش زیادی کرد تا کار به ضربات پنالتی کشیده نشود، و سرانجام در دقیقه '120 موفق شد؛ کارواخال با حرکتی فوق العاده و انفجاری وارد محوطه سویا شد و با بیرون پای راست، توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا یک دیدار دراماتیک را شاهد باشیم. در نهایت بازی با پیروزی 3-2 رئال مادرید به پایان رسید تا زیدان دومین جام خود را هم به دست آورده و رئال مادرید برای سومین بار در تاریخ خود، قهرمان سوپرکاپ اروپا شود

رئال مادرید با شکست سویا قهرمان سوپر جام اروپا 2016 شد

رئال مادرید با شکست سویا قهرمان سوپر جام اروپا 2016 شد
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 13
برگرفته از برترین ها-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 9 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف