نمناک ورزشفوتبال بررسی مدعیان قهرمانی “لیگ برتر انگلیس” 2016 + تصاویر
لیگ برتر انگلیس ، تیم لیورپول
در این گزارش نگاهی به عملکرد پنج تیم مدعی قهرمانی در نقل و انتقالات “لیگ برتر انگلیس” در سال 2016 خواهیم داشت. تیم هایی چون آرسنال، منچستر یونایتد و سیتی، چلسی و لیورپول را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
بازدید : 3,578 نفر

5 مدعی عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس در فصل 2016-2015

از 21 می سال 2008 که دو تیم انگلیسی فینال لیگ قهرمانان اروپا را در ورزشگاه لوژنیکی برگزار کردند تا هفت سال بعد از آن، تاریخ لیگ برتر انگلیس با پیچ و خم های عجیبی دست و پنجه نرم می کند. از یک طرف درآمدهای باشگاه ها به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. 

از طرف دیگر فصل گذشته در بین هشت تیم پایانی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا هیچ نماینده انگلیسی ای وجود نداشت، اما به نظر می رسد که مدعیان قهرمانی لیگ برتر ناکامی فصل قبل انگلیسی ها را آنالیز کرده اند و از خریدهای جنون آمیز فاصله گرفته  اند. چلسی، آرسنال، منچستر یونایتد، منچستر سیتی و لیورپول به عنوان مدعیان قهرمانی فصل 2015 لیگ برتر به مدار اعتدال در هزینه و ثبات تیمی برگشته اند. این گزارش، سراغ عملکرد پنج مدعی قهرمانی در نقل و انتقالات و بررسی نقاط قوت و ضعف شان رفته است.


چلسی

بازیکنان ورودی:
 ناتان، رادامل فالکائو، آسمیر بگوویچ

بازیکنان خروجی: 
پیتر چک، دروگبا، فلیپه لوییز، گائل کاکوتا، کریستین آتسو، پاتریک بامفورد

چرا فصل خوبی خواهندداشت؟


جوابش را باید در آمارهای دونفره سسگ فابرگاس و دیه گو کاستان پیدا کرد. بیشترین همکاری دونفره در دادن پاس گل و پاس های نهایی در اروپا بین دو بازیکن اسپانیایی چلسی شکل گرفته است. 12 گل دیه گو کاستا در فصل قبل روی پاس های فابرگاس به تور دروازه رسیده است. ضمن اینکه آبی ها تیم قهرمان فصل گذشته بودند و مورینیو به ترکیب قهرمانش دست نزد. در حالی که رقبای چلسی مشغول خرج کردن پوندهایشان برای برطرف کردن نقاط ضعفشان هستند، شاگردان مورینیو در آرامش کامل به سر می برند، چون هنوز هم بهترین ترکیب بازیکنان جزیره را دارند. ضمن اینکه آمارهای فصل دوم مورینیو در هر جایی که کار کرده هم فوق العاده است. ثبات چیزی است که تیم های مورینیو به خوبی معنی اش می کنند.

تیم چلسی
 

نقطه ضعف تیم

در فصل گذشته شعار تماشاگران استادیوم هایی که آبی ها به عنوان تیم مهمان به آنجا می رفتند، جمله «قهرمان خسته کننده» بود. طعنه خسته کننده به خاطر اشتیاق تیم مورینیو به پیروزی های 0-1 و شیوه بازی دفاعی چلسی است. تاکتیک های مورینیو در اواخر فصل هم بازیکنان را به شدت خسته کرده بود، هم آمار مصدومان این تیم را بالا برد؛ به طوری که مورینیو مقابل کریستال پالاس فقط 17 بازیکن در اختیار داشت. مورینیو در تابستان هم خرید مهمی انجام نداده و قطعا فشار بیشتر روی تیمی که یک سال هم پیرتر شده است، می تواند آبی ها را دوباره دچار مشکل کند. کافی است بازی برگشت لیگ قهرمانان برابر پاریسن ژرمن را به خاطر بیاورید.

•    آیا ریسک مورینیو روی فالکائو جواب می دهد؟ بازیکنی که در منچستر سر نخواستنش دعوا بود؟

•    بازیکن کلیدی:
 نمانیا ماتیچ

نمانیا مانیچ

 


منچستر یونایتد

بازیکنان ورودی:متئو دارمیان، شواین اشتایگر، ممفیس دپای، شندرلین، رومرو

بازیکنان خروجی:
 فان پرسی، دی ماریا، نانی، کلورلی

چرا فصل خوبی خواهند داشت؟


با اینکه کار آسانی نبود، اما منچستری ها موفق به تغییر فاز تیم و انجام انقلاب در ترکیب تیمشان نسبت به دو سال گذشته شدند. البته هزینه کردن 225 میلیون پوند در طول دو تابستان هم از عهده هر تیمی بر نمی آید؛ هزینه ای که صرف بازیکنان جدید و تغییر چهره شیاطین شد. این 225 میلیون پوند را بگذارید کنار اینکه معمولا لوییس ون گال در هر تیمی مربیگری کرده، در فصل دوم حضورش موفق شده باشگاهش را به جام برساند و شکوفا کند، اما پیروزی اصلی آنها نه بازیکنان جدید این تیم که راضی کردن دیوید ده خیا برای ماندن در اولدترافورد بود؛ دروازه بانی که رئال مادرید در تابستان تا جای ممکن به او نزدیک شده بود، اما در نهایت در باشگاه باقی ماند.

وین رونی
 

نقطه ضعف تیم

تطبیق پذیری بازیکنان منچستر مهم ترین دغدغه آنها در شروع فصل خواهدبود. آنها فان پرسی و دی ماریا را از دست دادند و در سمت راست هم احتمالا، متئو دارمیان ایتالیایی بازی خواهدکرد. به آنها شواین اشتایگر و ممفیس دپای را هم اضافه کنید. ترکیب دگرگون شده ون گال به زمان نیاز دارد. رکورد ناامیدکننده تیم ون گل در بازی های خارج از خانه را هم به نقاط ضعف این تیم اضافه کنید. از همه اینها گذشته منچستر پربازیکن ترین تیم دنیا در پست هافبک مرکزی است. ون گال 12 بازیکن در ترکیبش دارد که قادرند در پست هافبک مرکزی بازی کنند و این یعنی یک دردسر بزرگ روی نیمکت.

•    آیا ممفیس دپای که 35 میلیون یورو خرج برداشته، مشکل بازیکن پشت مهاجم را دارد؟

•    بازیکن کلیدی:
 وین رونی

وین رونی

 


منچستر سیتی

بازیکنان ورودی: رحیم استرلینگ، فابین دلف، پاتریک رابرتز، انس اونال، دیوید فاپالا

بازیکنان خروجی: استفان یووتیچ، جیمز میلنر، اسکات سینکلر، میکا ریچاردز، نگردو

چرا فصل خوبی خواهندداشت؟

منچستر سیتی فصل قبل بهترین خط آتش فصل قبل را داشت. اختلاف خط حمله سیتی زن ها با بقیه تیم ها به قدری واضح بود که تیم دوم هجومی لیگ برتر 10 گل کمتر از آنها به ثمر رسانده بود. حالا تصور کنید پرقدرت ترین خط حمله لیگ، با ستاره ای مثل رحیم استرلینگ 45 میلیون پوندی و البته ویلفرد بونی ای که در زمستان به تیم آمده بود، تقویت خواهدشد. سرخیو آگروهم که بیشتر ماه های فصل پیش را به خاطر مصدومیت بیرون نشسته بود، در کوپا آمریکا آمادگی اش را نشان داد. بیشتر از عملکرد فاجعه بار در فصل قبل، سیتی زن ها دچار بدشانسی بودند. آنها لیگ را به یکی از آماده ترین چلسی های تاریخ باختند و در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا حذف شدند. منچستر سیتی با کمی خوش شانسی پتانسیل موفقیت در سال آینده را خواهدداشت.

بازیکن منچسترسیتی
 

نقطه ضعف تیم

شکیت 2-4 ستیی زن ها در دیدار دوستانه برابر اشتوتگارت به خوبی نشان داد حفره های دفاعی این تیم هنوز هم سر جای خودش باقی است. ظاهرا در این فصل هم نمی توان امید زیادی به ترکیب دونفره مانگالا- کمپانی بست؛ دو مدافعی که در هر بازی به اندازه یک فصل اشتباه می کنند. سیتی زن ها ترجیح دادند نزدیک به 70 میلیون یورو صرف تقویت خط حمله ای کنند که مشکلی نداشت و هیچ برنامه ای برای اضافه کردن مدافع به خط دفاع آسیب پذیرشان نداشتند. آمار بالای گل خورده در فصل بعد برای آبی های منچستر پیش بینی چندان سختی نخواهدبود.

•    کی زمان چیدن میوه های آکادمی ای می رسد که نزدیک به250 میلیون یورو هزینه راه اندازی آن شده است؟

•    بازیکن کلیدی:
 سرخیو آگرو

سرخیو آگرو

 


آرسنال

بازیکنان ورودی: پیتر چک

بازیکنان خروجی:
 لوکاس پودولسکی، آبودیابی، یژنی، کارل جنکینسون، یایا سانوگو

چرا فصل خوبی خواهندداشت؟

تاکتیک های ونگر و البته از دست دادن جام ها برای همه عادی شده بود. تیمی که به خاطر سهمیه لیگ قهرمانان به رتبه چهارم لیگ برتر فکر می کرد و خب البته به دستش می آورد. اما همین چند روز پیش آرسنال متفاوتی در فینال جام خیریه انگلیس رو به روی چلسی قرار گرفت؛ تیمی که یک گل زد و بعد در لاک دفاعی رفت و توانست جام خیریه را به دست آورد. 

آرسنال همیشه هجومی ونگر، رو به روی چلسی سبکی از بازی را ارائه کرد که هواداران اماراتز تا الان تجربه اش نکرده اند. نتیجه دست از لجبازی برداشتن ونگر دومین جام آرسنال در یک سال گذشته بود و البته خوزه مورینیویی که به قدری از بازی دفاعی آرسنالی ها شاکی شده بود که مدال یادگاری اش را به سمت تماشاگران پرت کرد و آن را مخصوص بازنده ها دانست.

تیم آرسنال
 

نقطه ضعف تیم

شاید درباره نقطه ضعف این تیم فقط یک کلمه کافی باشد:«موناکو». تیمی که در لندن آرسنال را 1-3 شکست داد. آرسنال هیچ وقت صلابتی را که یک تیم بزرگ باید در خانه از خودش به نمایش بگذارد ندارد. این یک حقیقت است که بلیت های گران قیمت استادیوم اماراتز، هرچند حساب های بانکی مالکان روس این باشگاه را پر خواهدکرد، اما چندسالی است که هواداران دوآتشه تیم لندنی که می توانند برگ برنده این تیم در بازی های خانگی باشند، به خاطر قیمت بالای بلیت ها به اماراتز نمی روند. اگر تعجب کرده اید که پس چطور صندلی های استادیوم همیشه پر هستند، جواب مشخص است:«توریست ها».

•    بالاخره آرسن ونگر راهی برای بازی گرفتن همزمان از تئو والکات و ویلشر پیدا خواهدکرد؟

•    بازیکن کلیدی:
 پیتر چک

پیتر چک

 


لیورپول

بازیکنان ورودی: کریستین بنتکه، روبرتو فرمینیو، جیمز میلنر، ناتاییل کلاین

بازیکنان خروجی: استیون جرارد، رحیم استرلینگ، گلن جانسون، ریکی لمبرت، براد جونز

چرا فصل خوبی خواهند داشت؟

تمام پول فروش رحیم استرلینگ را با خریدهای جدید به باشگاه برگرداندند. کریستین بنتکه 32 میلیون پوندی و فرمینیوی 29 میلیون پوندی دومین و سومین خریدهای گران قیمت تاریخ لیورپول به حساب می آیند. این خریدها باید به کمک خط حمله بدون زهر فصل قبل بندرنشینان بیایند؛ جایی که در 58 بازی سال گذشته فقط 78 گل زدند. اگر براندان راجرز مشکل خط حمله را حل کند، آنفیلد می تواند از همین حالا رویابافی را شروع کند. به همه اینها کمربند دفاعی محکم تیم را هم اضافه کنید. با وجود سرخوردن های گاه و بیگاه مینیوله، لورن و ممدو ساخوزوجی را شکل داده اند که 18 کلین شیت ثبت کرده است.

تیم لیورپول
 

نقطه ضعف تیم 

کمبود اعتماد به نفس، سال هاست که نگرفتن جام آنها را مبتلا به کمبود اعتماد به نفس کرده است. دو سال قبل در حالی که فاصله ای با قهرمانی نداشتند، سرخوردن جرارد و شکست لیورپول در آن بازی، شیرازه تیم را در بقیه بازی ها از هم پاشید. به فصل قبل نگاه کنید. مرسی سایدنشینان تا قبل از بازی برگشت مقابل دشمن همیشگی شان، منچستر یونایتد، رکورد 13 بازی بدون شکست را ثبت کرده بودند، اما بعد از باخت 1-2 برابر منچستر، در 10 بازی بعدی فقط دو پیروزی به دست آوردند. قطعا جای خالی بازیکن فرمانده ای مثل جرارد در ترکیب بندرنشینان، مشکل آنها را حادتر خواهدکرد.

•    چه کسی می تواند جایگزین استیون جرارد خداحافظی کرده از تیم در میانه میدان شود؟

•    بازیکن کلیدی:
 جیمز میلنر

جیمز میلنر
 
محمد امیرپور

بررسی مدعیان قهرمانی لیگ برتر انگلیس 2016 + تصاویر

بررسی مدعیان قهرمانی “لیگ برتر انگلیس” 2016 + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از همشهری جوان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف