پاداش قهرمانی تیم پرسپولیس چقدر است؟!

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67332زمان مطالعه : 4 دقیقه
پاداش قهرمانی در تیم های حوزه های خلیج فارس آسیا مبالغ قابل توجه ای می باشد اما در ایران بالعکس است و از این موضوع خبری نیست.

ارزش مادی قهرمانی پرسپولیس 

هر سال رقابت های باشگاهی ایران نزدیک به 9 ماه از سال علاقه مندان را مشغول می کند و در نهایت غیر از یک جام که ارزش مادی آن شاید به 20 میلیون تومان نرسد، چیز دیگری عاید تیم ها نمی شود. 

پرسپولیس

ارزش مادی قهرمانی پرسپولیس

جشن قهرمانی تیم پرسپولیس بدون حضور بچه!

هر سال رقابت های باشگاهی ایران نزدیک به 9 ماه از سال علاقه مندان را سرگرم می کند و در نهایت غیر از یک جام که ارزش مادی آن شاید به 20 میلیون تومان نرسد، چیز دیگری عاید تیم ها نمی شود. در واقع مساله قهرمانی در ایران حیثیتی است و سود مالی خاصی برای باشگاه ها ایجاد نمی کند. مساله درآمدزایی که امری جا افتاده در تمام دنیا است به هیچ وجه در ایران شناخته شده نبوده و تیم ها به واسطه بودجه ای که بخش دولتی - که اغلب باشگاه ها زیر مجموعه آن هستند - خود را اداره می کنند.

این در حالی است که در فوتبال روز دنیا بین تیم ها تفاوت های مالی زیادی وجود دارد. همان طور که در ایتالیا بین یوونتوس و کیه وو تفاوت درآمدی وجود دارد. در اسپانیا، آ لمان و سایر لیگ های معتبر جهان نیز چنین شرایطی را مشاهده می کنیم.

 

تیم پرسپولیس

جشن قهرمانی تیم پرسپولیس

پرداخت پاداش به تیم ها در هر تورنمتی یک رسم عادی است. در لیگ برتر انگلیس تیم ها براساس محبوبیت و کیفیت تیمشان درآمدزایی دارند. حتی بدترین تیم جدول نیز مطمئن است که درآمدی از این راه به دست می آورد و در کنار حق پخش تلویزیونی، تبلیغات و فروشگاه های گسترده و برپایی اردوها و بازی های دوستانه درآمد کلانی به دست می آورند. چلسی قهرمان دوره سابق لیگ برتر 38 میلیون پوند در کنار پاداش 153 میلیون پوندی دریافت کرد و این رقم برای تیم های دوم تا بیستم جدول هم با رقمی پایین تر وجود داشته است.

منچستریونایتد موفق ترین تیم تاریخ انگلیس بیشترین درآمد را از حق پخش تلویزیونی به دست می آورد. مبنای پرداخت حق پخش در انگلیس به موفقیت و محبوبیت تیم برمی گردد. یونایتد یک میلیارد پوند از این روش توانست به دست بیاورد و بالاتر از آرسنال، چلسی، لیورپول و منچسترسیتی قرار گرفت.

صحبت های سعید فتاحی در مورد پاداش تیم قهرمان

سعید فتاحی، مسئول برگزرای مسابقات سازمان لیگ، درمورد پاداش تیم قهرمان لیگ برتر اظهار کرد:پاداش تیم قهرمان از محل درآمد باشگاه ها پرداخت می شود، به این صورت که 50 درصد این درآمدها به طور مساوی بین تمام باشگاه ها تقسیم و 50 درصد دیگر بسته به رتبه تیم ها به آنها پرداخت می شود. محل درآمد باشگاه ها هم، حق پخش تلویزیونی و درآمدهای حاصل از تبلیغات محیطی است که در حال حاضر از حق پخش تلویزیونی چیزی عاید باشگاه ها نمی شود.

باشگاه های لیگ برتر در لیگ هفدهم به شدت به عدم پرداخت درآمدهایشان از محل تبلیغات محیطی معترض بودند. سازمان لیگ فوتبال در راستای احقاق حق باشگاه ها با شرکت امین سیمای کیش صحبت هایی انجام داده اند منتها فعلا این شرکت فقط مبلغی حدود 10 میلیارد تومان از 65 میلیارد تومان قرارداد را پرداخت کرده است.

تیم قهرمان

پرداخت پاداش تیم قهرمان از محل درآمد باشگاه ها 

* نمونه های مشابه در آسیا

مسئولان لیگ عربستان تصمیم گرفتند تا تعداد تیم های لیگ این کشور را از 14 به 16 تیم افزایش دهند. در لیگ عربستان تیم قهرمان از فصل آینده قرار شده 5 میلیون ریال سعودی معادل (1.3 میلیون دلار) پاداش دریافت کند. به عبارت دیگر پاداش تیم ها در عربستان شش برابر شده است. پیش تر رقم پاداش به تیم قهرمان در عربستان 750 هزار ریال سعودی بود.

همچنین تیم دوم لیگ عربستان به جای 400 هزار ریال سعودی، از سال آینده 3 میلیون ریال سعودی دریافت خواهد کرد و به تیم سوم 2 میلیون ریال سعودی پرداخت خواهد شد.

پاداش قهرمانی در لیگ ژاپن

در لیگ ژاپن که می توان آن را برترین لیگ قاره آسیا نیز دانست، تیم قهرمان 1.5 میلیارد ین پاداش دریافت خواهد کرد. تیم نایب قهرمان 700 میلیون ین، تیم سوم 350 و تیم چهارم 180 میلیون ین دریافت می کنند. همچنین پاداش جداگانه دیگری برای تیم های دیگر وجود دارد. تیم قهرمان 300 میلیون ین و تیم های دوم تا انتهای جدولی نیز به ترتیب پاداش خود را که سیر نزولی دارد دریافت می کنند.

حتی قهرمانی در جام حذفی و رقابت های دسته یک ژاپن نیز پاداش هایی را برای تیم ها در پی دارند که بیشتر این منایع از طریق تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی که در اختیار شبکه های ماهواره ای است تامین می شود.

تقویت تیم هایی که رقیب نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان هستند باعث می شود تا متناسب با آن اقدام به خرید بازیکن و بهبود امکاناتشان کنند؛ اتفاقی که در لیگ ایران به ناشیانه ترین شکل ممکن ادامه دارد و حتی هواداران دو تیم پرطرفدار پایتخت انتظار دارند وزارت ورزش برای این دو تیم - که البته مالکیت آنها را نیز بر عهده دارد - خرج و منابع مالی آنها را تامین کند.

مبلغ قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر چقدر است؟

پاداش قهرمانی تیم پرسپولیس چقدر است؟! : امتیاز : 3.1 تعداد رای : 16
این مطلب مفید بود ؟106
برگرفته از پارس نیوز/ح.ب
نظرات
وبگردی