لیگ جهانی والیبال 2016

صربستان در لیگ جهانی والیبال 2016 قهرمان شد

تاریخ انتشار : 28 تیر 1395کد مطلب : 33719زمان مطالعه : 2 دقیقه
تیم ملی والیبال صربستان با شکست برزیل توانست برای اولین بار در لیگ جهانی والیبال قهرمان شود و به این افتخار دست یابد.

نخستین قهرمانی صربستان در لیگ جهانی والیبال

تیم های ملی والیبال برزیل و صربستان یکشنبه شب دیدار نهایی رقابتهای لیگ جهانی 2016 را در لهستان برگزار کردند که طی آن تیم صربستان با حساب 3 بر صفر مقابل حریف نامدار خود به برتری دست یافت و روی سکوی نخست این مسابقات ایستاد.

تیم های ملی والیبال صربستان و برزیل که با برتری برابر ایتالیا و فرانسه به دیدار نهایی رقابت های لیگ جهانی والیبال رسیدند از ساعت 23 یکشنبه در سالن شهر کراکوف لهستان به مصاف هم رفتند که در نهایت صرب ها با پیروزی در این دیدار قهرمانی لیگ جهانی 2016 را به دست آوردند.

لیگ جهانی والیبال 2016

صربستان قهرمان لیگ جهانی 2016


تیم ملی صربستان که بعداز از دست دادن کسب سهمیه المپیک تمام تمرکز خود را روی رقابت های لیگ جهانی گذاشته بود در ست اول بازهم باتکیه بر سرویس های خوب بازیکنان خود موفق شد با نتیجه 25 بر 22 برزیل را شکست دهد.

در ست دوم هم تلاش برزیلی ها فایده نداشت و تیم صربستان با توپ گیری های داخل زمین خود با نتیجه مشابه ست اول 25-22 برابر برزیل پیش افتاد تا در مجموع دو ست را به نفع خود رقم زده باشد.

در ست سوم نیز صرب ها بازی برتر خود را ادامه دادند و با نتیجه 25 بر21 برزیل را شکست دادند .

والاس دسوزای برزیلی در این بازی 18 امتیاز و ایوویچ صرب نیز 16 امتیاز کسب کردند.

در نهایت این بازی با برتری 3 بر صفر شاگردان "گربیچ" صربستان همراه شد تا این تیم بعد از نایب قهرمانی در دوره قبل این رقابت ها برای نخستین بار عنوان نخست و مدال طلای لیگ جهانی والیبال را به دست بیاورد. بنابراین قهرمان لیگ جهانی والیبال در سال 2016 در المپیک غایب است.

برزیلی ها نیز که در رقابت های لیگ جهانی به دنبال کسب آمادگی برای حضور در المپیک و قهرمانی در خانه بودند ششمین نایب قهرمانی خود را در این رقابت ها به دست آوردند و از کسب دهمین عنوان قهرمانی خود در لیگ بازماندند.

تیم ملی والیبال فرانسه نیز با برتری برابر ایتالیا در این رقابت ها سوم شد.

صربستان در لیگ جهانی والیبال 2016 قهرمان شد

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی