نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون جدیدترین تغییرات قوانین اسکار 2018
اسکار 2018 ، جوایز اسکار
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار تاریخ برگزاری اسکار 2018 و تغییرات مهم قوانین این رویداد سینمایی را اعلام کرد.
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1396

تغییرات در قوانین اسکار 2018

اسکار و تلویزیون ABC که پخش این برنامه را برعهده دارد دیروز اعلام کردند فصل 2018 با تفاوت هایی نسبت به سال های پیش همراه خواهد بود .

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار جدیدترین تغییرات ایجاد شده در قوانین مرتبط با اسکار 2018 را منتشر کرد.
برای اولین بار رای دادن در شاخه "بهترین انیمشن بلند" جوایز سینمایی اسکار برای تمامی اعضای آکادمی آزاد است و دعوتنامه پیوستن به کمیته رای دادن در این شاخه بر خلاف قبل که تنها برای عده ای منتخب و آشنا به این حوزه ارسال می شد برای تمامی اعضاء ارسال خواهد شد.

جوایز اسکار

تاریخ برگزاری اسکار 2018


اعضای آکادمی می توانند از طریق اکران عمومی انیمشن ها و یا دیگر نمایش ها، از طریق سایت ویژه نمایش فیلم های آکادمی و یا دریافت اسکرینر فیلم ها به تماشای آثار اقدام نمایند تا واجد شرایط رای دادن در این شاخه باشند.


در شاخه "بهترین مستند بلند" نیز از این پس مینی سریال ها و یا سریال های کوتاه واجد شرایط برای رقابت در این شاخه نیستند. در صورتی که این قانون در جوایز اسکار امسال اعمال می شد، فیلم «اُ.جی:ساخت آمریکا» برنده جایزه اسکار بهترین مستند بلند، واجد شرایط حضور در این شاخه شناخته نمی شد.


در شاخه بهترین فیلم نیز، برای تصمیم گیری درباره تعداد تهیه کنندگان واجد شرایط نامزد شدن برای یک فیلم، گروهی متشکل از حداکثر دو تهیه کننده واجد شرایط که پیش از این نیز سابقه همکاری داشته اند به عنوان تهیه کننده واحد اثر در نظر گرفته می شوند و در نهایت تصمیم نهایی برای تشخیص واجد شرایط بودن هر یک از نامزدهای یک فیلم بر عهده کمیته اجرایی شاخه تهیه کنندگان آکادمی اسکار است.


در شاخه بهترین موسیقی متن، در شرایطی که موسیقی یک فیلم دارای سه یا تعداد بیشتری سازنده با مشارکت یکسان باشد، اهنگساران به عنوان یک گروه در نظر گرفته خواهند شد و در صورتی که آن موسیقی برنده جایزه "بهترین موسیقی متن" شود تنها یک تندیس اسکار به آنها اعطاء خواهد شد.


همچنین طبق اعلام پیشین، مراسم نودمین دوره جوایز اسکار به دلیل این که با اختتامیه رقابت های المپیک زمستانی در کشور کره جنوبی همزمانی نداشته باشد به ماه مارس منتقل شده است و در تاریخ 4 مارس 2018 (13 اسفند 96) برگزار خواهد شد.

جدیدترین تغییرات قوانین اسکار 2018

جدیدترین تغییرات قوانین اسکار 2018
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف