نمناک سرگرمیگوناگون عجیب و غریب ترین قوانین در کشور آلمان
قوانین آلمان ، قانون جزایی آلمان
مردم برای زندگی در کشور آلمان باید پایبند قوانین سخت و البته عجیبی باشند, قوانینی که حتی شاید باورش هم سخت باشد.

قوانین عجیب و سخت کشور آلمان

آیا می دانستید که در برخی از متمدن ترین کشور های دنیا قوانینی وجود داشته یا هنوز هم وجود دارند که تصور اجرای آن غیرممکن است. برخی از این قوانین هنوز هم در برخی از کشور های مطرح جهان وجود دارند و اجرا می شوند.

انجام بسیاری از کارها در آلمان مثل رای دادن در انتخابات اجباری نیستند اما انجام بسیاری از کارهایی که در ارتباط با امنیت شهروندان هستند، اجباری اند. مثلا همه شهروندان آلمان موظف به رساندن کمک های اولیه در شرایط اضطراری و تصادفات هستند. آن ها همچنین موظف به تامین امنیت محل تصادف، اعلام خطر و درخواست کمک و یاری رساندن و دلداری دادن به مجروحان هستند.

طبق قانون جزایی آلمان، عدم کمک رسانی و سر باز زدن از آن می تواند تا یک سال زندان به دنبال داشته باشد. همه آن هایی که تصدیق رانندگی می گیرند باید کلاس کمک های اولیه را بگذرانند.

طبق قانون پارو کردن برف و زدودن یخ ها در پیاده رو مقابل منزل مسکونی بر عهده ساکنان آن (صاحبخانه یا مستاجر) است. اگر کسی در مقابل یک ساختمان زمین بخورد و صدمه ببیند، مسئولیت آن با ساکنان آن ساختمان است که باید خسارت بپردازند.

قوانین آلمان

قوانین عجیب کشور آلمانطبق قانون صاحبان یا ساکنان منازل باید پیاده روی مقابل خانه خود را از روز دوشنبه تا شنبه از ساعت 7 صبح تا 8 شب و روز یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 8 شب بدون خطر و قابل استفاده برای دیگر شهروندان نگه دارند. پیامد سرپیچی از این قانون می تواند تا 5 هزار یورو جریمه باشد.

در آلمان از سال 2010 استفاده از لاستیک زمستانی در فصل یخبندان برای همه خودروها اجباری شده است. متخلفان 60 یورو جریمه و یک نمره منفی در اداره مرکزی راهنمایی و رانندگی دریافت می کنند. در صورت وقوع تصادف بدون استفاده از لاستیک زمستانی، بیمه ها مجاز به لغو قرارداد و عدم پرداخت خسارت هستند.

در این کشور آموزش شنا برای کودکان در مدارس ابتدایی اجباری است و نمی توان آن را با رشته ورزشی دیگری تعویض کرد.

کودکان در آلمان تا قبل از کلاس چهارم مدرسه اجازه دارند فقط در پیاده روها دوچرخه سواری کنند. در کلاس چهارم همه کودکان توسط پلیس در مدرسه آموزش دوچرخه سواری دیده و قوانین آن را می آموزند. کودکان پس از قبول شدن در یک امتحان اجازه می یابند با کلاه ایمنی در خیابان ها دوچرخه سواری کنند.

قوانین آلمان

قوانین باورنکردنی در کشور آلماناز ماه ژوئیه سال 2016 نصب دستگاه اعلام خطر آتش سوزی در اتاق خواب، اتاق کودک و راهروهای منازل مسکونی تازه ساز و ساختمان های قدیمی در تمامی 16 ایالت آلمان اجباری شده است. در برلین از اول ژانویه سال 2017 این قانون اجرا می شود. مسئولیت نصب دستگاه با صاحب خانه است. در ایالت مکلن بورگ فورپومن تا 500 هزار یورو برای متخلفان جریمه در نظر گرفته شده است.

اگر در آلمان بخواهید برای بریدن چوب در جنگل اره موتوری بخرید، باید به فروشگاه مربوطه گواهینامه ای را ارائه کنید که نشان دهد کار کردن با این اره و رعایت نکات ایمنی را آموخته اید. اگر این گواهی را نداشته باشید می توانید دوره مخصوص کار با اره موتوری را ببینید. کار حرفه ای با اره موتوری نیاز به کلاس آموزشی 5 روزه دارد. خرید اره های کوچکتر برای "استفاده شخصی" نیاز به گواهینامه ندارد.

بیمه درمانی آلمان یکی از قدیمی ترین سیستم های بیمه در جهان است که در دوران بیسمارک و از سال 1883 رواج یافته است. همه آلمانی ها باید عضو یک شرکت بیمه درمانی باشند. خارجی ها هم بدون عضویت در یک شرکت بیمه درمانی نمی توانند اقامت دریافت کنند.

تمام دستگاه های سوختی و حرارتی اعم از شومینه، بخاری و شوفاژ باید کنترل بشوند. همه ساکنان آلمان سالی یک بار چنین کارتی را از طرف شرکت های دودکش پاک کنی، که آن ها را "شُورن اشتاین فِگر" (Schornsteinfeger) می نامند، دریافت می کنند که در آن تاریخ و روز کنترل دستگاه های سوختی محل سکونت شان قید شده است.

دودکش پاک کن های آلمانی پس از کنترل دستگاه های حرارتی در منازل، آن گروه از دستگاه ها که مجاز به استفاده باشند را با مهر و پلاک مربوط به همان سال مشخص می کنند. دستگاه های معیوب و خطرناک "پلمب" می شوند و تا تعمیر نشوند کسی اجازه استفاده از آن ها را ندارد.

طبق قانون هر کسی که در آلمان موتورسواری می کند باید از کلاه ایمنی استفاده کند؛ همچنین طبق قانونی که از اول ماه مه سال 2014 به اجرا درآمده در دوران آموزش موتورسواری در کلاس A، A1، A2 و AM همه باید از لباس محافظ چرمی استفاده کنند. پس از کسب گواهینامه استفاده از این لباس اجباری نیست اما در صورت تصادف بیمه ها می توانند از پرداخت خسارت خودداری کنند.

بیمه "هافت فلیشت" (Haftpflicht) یا بیمه حوادثی که مسئولیت آن بر عهده شما یا اعضای خانواده تان است، اجباری نیست، اما تقریبا همه آلمانی ها این بیمه را دارند. تصور کنید در خیابان به کسی تنه می زنید و عینک طرف مقابل بر زمین می افتد و می شکند. یا فرزند شما ناخواسته گلدان یا شیشه همسایه را می شکند. شما مسئول جبران این خسارت هستید. بیمه مزبور پرداخت هزینه را متقبل می شود.

عجیب و غریب ترین قوانین در کشور آلمان

عجیب و غریب ترین قوانین در کشور آلمان
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 25
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 21 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف