نمناک ورزشفوتبال کارت نارنجی به قوانین فوتبال اضافه شد
قوانین فوتبال ، رئیس جدید فیفا
در جلسه هیأت بین المللی فوتبال قوانین جدیدی برای جهان فوتبال در نظر گرفته شده است و تنبیه سنگین در انتظار خطاکاران است.
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395

ورود کارت نارنجی به قوانین فوتبال

به نظر می رسد رئیس ایتالیایی فیفا قصد دارد به انقلاب خود در بخش قوانین فوتبال ادامه دهد و هر چند وقت یک بار باید منتظر تصویب شدن قوانین جدید در فوتبال باشیم.

کارت نارنجی در جیب داوران

 صد و سی و یکمین جلسه هیأت بین المللی فوتبال روز جمعه هفته جاری در ومبلی برگزار خواهد شد که در دستور این جلسه قوانین جدیدی برای جهان فوتبال در نظر گرفته شده است. در این جلسه که ٤ نماینده یوفا و نمایندگان کشورهای اروپایی یعنی انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی حضور خواهند داشت، قرار است درباره ورود کارت نارنجی به فوتبال به معنای اخراج ١٥ دقیقه ای بحث و بررسی صورت بگیرد. اگر ٦ نفر از ٨ عضو این هیأت به پیشنهادهای ارایه شده، پاسخ مثبت بدهند، قوانین جدید تصویب و اجرایی خواهند شد.
 
 
قوانین فوتبال

قوانین جدید در فوتبال

 

تنبیه سنگین در انتظار خطاکاران

بررسی تعویض چهارم در صورت کشیده شدن مسابقات به وقت اضافه و افزایش تعداد تعویض ها در بازی های رده پایه به شش تعویض از دیگر پیشنهاداتی است که در این جلسه بررسی خواهد شد. یکی از طرح های عجیب به تنبیه بازیکنان خطاکار برمی گردد. در این پیشنهاد که نام آن «تنبیه سه گانه» نام دارد، بازیکنی که جلوی موقعیت گل صددرصد حریف را بگیرد باید علاوه بر اعلام خطا یا پنالتی و دریافت کارت قرمز، محرومیت نیز برایش در نظر گرفته شود. این تصمیم شاید باعث کاهش خطاهای آشکار بازیکنان فوتبال شده و به جذابیت مسابقات بیفزاید، اگرچه محرومیت در قبال یک خطا خیلی منطقی به نظر نمی رسد.
 
 
تغییرات گسترده در فوتبال
از دیگر پیشنهاداتی که روی میز هیأت اجرای بین المللی فوتبال قرار گرفته، استفاده از داور ویدیویی است که چند بار تابه حال آزمایش شده است. درحال حاضر یکی از مشکلات داور ویدیویی این است که در مورد صحنه های آفساید قرار نیست به آن رجوع شود. داور ویدیویی در مسابقات قبلی روی ٣ اصل پنالتی، تأیید اخراج یک بازیکن یا زمانی که گل به صورت غیرقانونی به ثبت رسیده، نظارت داشته است.
 
 
قوانین فوتبال

قوانین جدید در فوتبال

 
 
این قانون باید از آغاز سال ٢٠١٨ به صورت کامل تصویب و اجرا شود. در این جلسه همچنین در مورد استفاده از GPS برای کنترل بازیکنان توسط کادر فنی، اعلام وقت تلف شده از طریق تابلو و داور چهارم و چگونگی اعلام هند بحث خواهد شد، هر چند که تصمیم قطعی در مورد این مباحث به سال های آتی موکول خواهد شد. با این حال به نظر می رسد روز جمعه قوانینی تصویب خواهد شد که بار دیگر در زمان ریاست اینفانتینو جهان فوتبال را تحت تأثیر قرار می دهد.

کارت نارنجی به قوانین فوتبال اضافه شد

کارت نارنجی به قوانین فوتبال اضافه شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از شهروند/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف