نمناک سرگرمیگوناگون قورباغه چوبی عجیب ترین قورباغه دنیا + تصاویر
قورباغه چوبی ، قورباغه
قورباغه چوبی با رفتارهای عجیب خود به عنوان شگفت انگیزترین قورباغه معرفی شده است. این قورباغه در فصل زمستان به مانند یک تکه چوب رفتار می کند.

در میان گونه های مختلف حیوانی نمونه هایی نیز دیده می شوند که با الباقی متفاوت تر هستند و همین دلیل محبوبیت بیشتری یافته اند و شاید بیشتر هم شناخته شده باشند. یکی از این حیوانات قورباغه چوبی است.

در این مطلب به معرفی یک قورباغه عجیب وخاص پرداخته ایم که این قورباغه رفتارهای متفاوت و تامل بر انگیز از خود بروز می دهد که در نوع خود بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد. رفتارهای عجیب قورباغه ها محققان را به تحقیق در زندگی آنها بسیار علاقه مند کرده و همین علاقه سبب کشف و معرفی گونه های مختلف قورباغه ها شده است.
قورباغه چوبی نوع خاصی از این حیوان است که تحمل قابل توجهی نسبت به سرما دارد و در فصل زمستان به مانند یک تکه چوب رفتار می کند. این قورباغه در طول زمستان یخ می زند و با فرا رسیدن بهار یخش آب شده و دوباره زنده می شود.

قورباغه

در طول این مدت نزدیک به 60 درصد از بدن این قورباغه ها یخ زده است. جالب است بدانید که وی نفس نمی کشد و حتی ضربان قلبش هم برای این مدت قطع می شود و به معنای واقعی می توان گفت که این قورباغه مرده است.

حیوان عجیب

طبق تحقیقاتی که انجام شده است این قورباغه می تواند مدت زیادی را در دمای -9 تا -18 سپری کرده و بدون کمترین آسیب به بهار برسد. دانشمندان دلیل این حالت را پوست خاص این قورباغه اعلام کرده اند همچنین دمای انجماد سلول های این حیوان بسیار پایین تر از سرمای محیط است.

قورباغه چوبی عجیب ترین قورباغه دنیا + تصاویر

قورباغه چوبی عجیب ترین قورباغه دنیا + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 302
برگرفته از آفتاب - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 251 51
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف