نمناک سرگرمیگوناگون قورباغه ای که قورباغه میخورد! + عکس
قورباغه ، قورباغه عجیب
تصویری از هم نوع خواری در قورباغه ها را می بینید که این نوع قورباغه ها هر آنچه را که بتوانند ببلعند می خورند حتی اگر آن چیز یکی از هم نوعانشان باشد.
بازدید : 3,233 نفر

قورباغه قورباغه خوار

در این مطلب با نوعی قورباغه آشنا می شوید که این قورباغه با ویژگی خاص و منحصر به فردش قورباغۀ هم نوع خوار نام گرفته است،این قورباغه ها حتی به هم نوعان خود هم رحم نمی کنند،دانشمندان دریافته اند قورباغه ها هر آنچه را که بتوانند ببلعند می خورند حتی اگر آن چیز یکی از هم نوعانشان باشد.

تا پیش از این تصور می شد که قورباغه ها با خارج کردن زبان دراز و چسبنده خود حشرات کوچک را به عنوان غذا می خورند اما مطالعه جدید دانشمندان نشان میدهد آنها حتی به هم نوعان خود نیز رحم نمی کنند.

قورباغه

هم نوع خواری یک قورباغه

دانشمندان زیست شناس در آفریقای جنوبی ضمن بررسی گونه های مختلفی از قورباغه ها به این نتیجه رسیده اند که برخی از این گونه ها نه تنها به سایر قورباغه های هم رده خود رحم نکرده و آنها را به عنوان غذا می خورند بلکه به سایر قورباغه های متعلق به گونه های دیگر نیز رحم نمی کنند.

تا پیش از این گمانه زنی هایی درباره حمله قورباغه ها به یکدیگر مطرح شده بود و حالا برای اینکه علت آن مشخص شود، 355 قورباغه از سراسر جهان مورد مطالعه دقیق قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد یک پنجم این تعداد یکدیگر را می خورند. دانشمندان زیست شناس با توجه به مختصر بودن شمار قورباغه های قورباغه خوار به این نتیجه رسیده اند که این پدیده چندان در دنیای این حیوانات دوزیست رایج نیست.

بر اساس این مطالعه مشخص شده که تنها گونه های خاصی از قورباغه ها وجود دارند که هر چیز قابل بلعیدنی را به عنوان غذا می خورند، حتی اگر آن چیز قورباغه باشد.


قورباغه ای که قورباغه میخورد! + عکس

قورباغه ای که قورباغه میخورد! + عکس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از سیمرغ - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف