نمناک ورزشگوناگون قویترین مرد ایران به کدام کشور متواری شد؟
امیر قرایی ، مردان اهنین
امیر قرایی قویترین مرد ایران که به همراه برادرش در یک نزاع خیابانی با شمشیر سامورایی انگشت دست یک نفر را بریده و یکی از دوستان خود را به قتل رساند پس از حادثه متواری شده است.
تاریخ انتشار : 27 دی 1393

 در چند سال پیاپی برادران قرایی از قویترین مردان شرکت کننده در مسابقات مردان آهنین بودند. امیر قرایی قویترین مرد ایرانکه برادر بزرگ شرکت کننده بود در سال 90 پس از درگیری با یکی از دوستانش ، او را به قتل رساند و پس از آن متواری شد.

امیر قرایی بعد از گذشت 3 سال و 6 ماه همچنان با فرار از کشور به زندگی مخفیانه خود ادامه داده و تن به مجازات نداده است. جنایتی که تنها برای ٣ میلیون تومان رخ داد و پای مرد آهنین را به دنیای جنایتکاران باز کرد.با این حال برادر امیر که در جریان این قتل با او همراه بود، بار دیگر به دادسرا جنایی احضار شد.

قتل با شمشیر توسط امیر قرایی

عصر چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سال ٩٠ درگیری شدیدی میان چند پسر جوان در محله جنت آباد تهران رخ داد. در این حادثه امیر قرایی با همراهی برادرش علیرضا در نزاعی بر سر سه میلیون تومان، با شمشیر سامورایی انگشتان دست یک نفر را قطع کرد و فرد دیگری را به قتل رسانید.دقایقی بعد تیمی از مأموران خود را به محل حادثه رساندند. در نخستین بررسی ها مشخص شد در جریان نزاع خیابانی، پسر جوانی به نام حمید با ضربه قمه مجروح شده است، همین موضوع کافی بود تا او بعد از منتقل شدن به بیمارستان به کما برود. خانواده حمید وقتی از مرگ مغزی پسرشان باخبر شدند در اقدامی انساندوستانه اعضای بدن او را به بیماران نیازمند هدیه کردند.
این در حالی بود که مأموران تجسس های پلیس دریافتند قاتل این پسر جوان یکی از قوی ترین مردان ایران بوده که به خاطر اختلاف مالی با حمید، دست به جنایت زده است.
همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان برای دستگیری قویترین مرد ایران وارد عمل شوند اما هیچ کس تصور نمی کرد او با متواری شدن مسیر پرونده را تغییر بدهد. علیرضا قرایی که در روز حادثه با برادرش همراه بود درحالی بازداشت شد که مرد آهنین پا به فرار گذاشته بود.
همان موقع به دلیل فرار قاتل، خانواده او تحت بازجویی قرار گرفتند تا این که پدر امیر قرایی بعد از این حادثه با اتهام متفاوتی توسط پلیس بازداشت شد. او که به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شده بود در رابطه با پسرش به بازپرس گفت:امیر همیشه ورزش می کرد و پسر خوبی بود. من نمی دانم چرا این اتفاق افتاد، فقط از او شنیده بودم که با یکی از دوستانش مشکل دارد. وقتی فهمیدم او درگیر شده و حمید را تا پای مرگ رسانده است به بیمارستان رفتیم. در بخش آی. سی. یو بستری بود و بعد از چند ساعت به کام مرگ فرو رفت. خبر مرگ حمید را به امیر اطلاع دادیم و هرگز نمی دانستم او برای فرار از محاکمه متواری می شود. اگر می دانستم امیر کجا گریخته او را وادار به تسلیم می کردم. اطمینان دارم که او خودش را تسلیم خواهد کرد. او نیاز به فرصت دارد تا بتواند در مورد اتفاقی که افتاده درست فکر کند. آن روز وقتی که به خانه آمد خیلی حالش بد بود. عصبی و ناراحت چند تکه لباس برداشت و رفت، به کسی هم چیزی نگفت.
در حالی که پرونده امیر قرایی تا زمان دستگیری اش در دادسرای جنایی تهران باز خواهد بود بار دیگر برادر این مرد به دادسرا احضار شد تا اگر اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد آن را در اختیار بازپرس پرونده قرار دهد. هنوز مشخص نیست عامل جنایت به کدام کشور گریخته است به همین دلیل پلیس اینترپل هم نمی تواند اقدام به دستگیری او کند. با این حال حمید قرایی همچنان اصرار بر بی اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد. با به جریان افتادن دوباره این پرونده در دادسرا ی جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی کشوری که امیر قرایی به آن جا گریخته است، ادامه دارد.

قویترین مرد ایران به کدام کشور متواری شد؟

قویترین مرد ایران به کدام کشور متواری شد؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 153
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 140 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف