نمناک اخباراقتصاد قیمت انار و هندوانه برای شب یلدا چقدر است ؟
شب یلدا ، میوه
قیمت ها در بازار میوه و تره بار با نزدیک شدن به اواخر فصل پاییز و قرار گرفتن در آستانه شب یلدا، در برخی اقلام روند افزایشی پیدا کرده است .
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395

قیمت میوه در آستانه شب یلدا

مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به این سوال که وضعیت عرضه محصولات پر مصرف برای شب یلدا به چه صورت است؟ ، بیان داشت:با توجه به تولید قابل توجه محصولات پرمصرف از جمله پرتقال، کیوی، انار و هندوانه در سال جاری هیچ مشکلی در تامین بازار شب یلدا وجود نخواهد داشت. عده ای بحث سرمازدگی باغات شمال کشور را مطرح می کنند؛ اما مسئله این است که با توجه به افزایش 40 درصدی تولید مرکبات در استان مازندران 20 درصد سرمازدگی باغات هیچ تاثیری در میزان عرضه مرکبات در بازار نخواهد داشت. هم اکنون قیمت هر کیلوگرم پرتقال در میادین از هزارتا 2 هزار تومان است و یک نوع از این محصول که تک رج و یک ردیف است به قیمت 2500 تومان عرضه می شود.

او افزود:نرخ هر کیلوگرم کیوی در میادین از هزار تا 2500 تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم انار در میادین را از 1500 تا 5 هزار تومان اعلام کرد و گفت:انار به وفور در بازار وجود دارد و گران ترین نرخ برای این محصول در میادین 5هزار تومان است.

او در خصوص عرضه هندوانه در میادین بیان داشت:تولید هندوانه در میناب و دزفول چشمگیر بوده است و نرخ هر کیلوگرم هندوانه دزفولی 400 تومان و میناب هزار تومان است. هندوانه سه برابر سال گذشته تولید شده است و هندوانه بندر جاسک که اصولا بعد از شب یلدا برداشت می شد در این ایام زودتر از شب یلدا برداشت می شود و به همین خاطر این محصول برای شب یلدا فراوان است.

شب یلدا

افزایش قیمت میوه در آستانه شب یلدا

رئیس اتحادیه میوه و تره بار با اشاره به اینکه عرضه ازگیل در دست دلالان است بیان داشت:همه مردم توان خرید این محصول را ندارند و نمی توان روی این محصول مانور داد. این محصول بیشتر توسط دلالان عرضه می شود. همچنین میزان تولید سیب کمتر از سال گذشته است اما خرید آن از 2 تا 4500 تومان متغیر است که گرانترین نرخ سیب مربوط به محصول میانه و مراغه می شود.

دارایی نژاد در پایان در پاسخ به این سوال که قیمت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می شود با چه میزان تغییر قیمت در سطح شهر به فروش می رسد بیان داشت:طبق قانون نظام صنفی مغازه داران سطح شهر اجازه افزایش 35 درصدی نرخ میوه نسبت به میادین میوه و تره بار را دارند. مثلا متوسط قیمت هر کیلوگرم هندوانه دزفولی در سطح شهر از 1200 تا 1500 تومان متغیر است.

قیمت انار و هندوانه برای شب یلدا چقدر است ؟

قیمت انار و هندوانه برای شب یلدا چقدر است ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایلنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف