نمناک اخباراقتصاد قیمت بلیط قطار گران شد + جزئیات
بلیط قطار ، قیمت جدید بلیط قطار
شرکت راه آهن بعد از 15 ماه ارائه قیمت ثابت و بدون تغییر بلیط قطار تغییراتی را در این راستا انجام خواهد داد.
تاریخ انتشار : 25 آذر 1394

بلیط قطار از امروز گران می شود

از امروز قیمت بلیت قطارهای شرکت راه آهن با در نظر داشتن عدم افزایش قیمت بلیت در طول 15 ماه گذشته و با توجه به مشکلات پیش روی بخش خصوصی و زیان ده بودن آنها ، به منظور جلوگیری از فرار سرمایه گذاران در حوزه ریلی ؛پیرو در خواست مکرر بخش خصوصی با افزایش قیمت بلیت قطار به طور متوسط 8 درصد موافقت شد.

براساس این گزارش؛در حال حاضر از 137 قطاری که در شبکه ریلی تردد می کند ،67 قطار با کمتر از 10 درصد افزایش و 46 قطار نیز بین 10 تا حداکثر 15 درصد افزایش قیمت خواهد داشت و 24 قطار که قطارهای محلی و حومه ای راشامل می شوند شاهد هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهند بود.

سید محمد راشدی معاون مسافربری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفته که طبق این مصوبه قیمت بلیت 10 مسیر حدود 15 درصد افزایش می یابد اما افزایش قیمت بلیت در برخی از مسیرها به منزله آزادسازی قیمت بلیت قطار نیست بلکه با افزایش هزینه های شرکت های حمل ونقل ریلی در زمینه مختلف از جمله تعمیر، نگهداری و ضریب اشغال صندلی در زمان غیر پیک سفر با افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری موافقت شد.

نکته قابل توجه اینکه در حالی 25آذرماه افزایش 15درصدی قیمت بلیت قطار ها را شاهد خواهیم بود که سال گذشته نیز مسئولان محترم رجا به بهانه افزایش هزینه ها و بالابردن کیفیت خدمات 20درصد به قیمت بلیت ها افزودند اما نه به ناوگان ریلی اضافه شد و نه ازبالارفتن کیفیت خدمات خبری شد!

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص آزادسازی قیمت بلیط قطار اظهار داشت:به دلیل واگذاری بهره برداری ها به بخش خصوصی به دلیل عدم وجود توجیه اقتصادی قاعدتا این بخش نمی تواند با قیمت قبلی کار خود را ادامه دهد .

 وی با بیان اینکه در قیمت گذاری ها بحث قیمت تمام شده وجود دارد ، تصریح کرد:اگر دولت ها به بخش خصوصی در حوزه سوخت و سایر بخش ها یارانه بدهند، به طور یقین افزایش قیمت اتفاق نخواهد افتاد .

 لاهوتی در همین راستا افزود:در کشور ما نیز چون قرار نیست دیگر از سوی دولت یارانه ای به ارگان های تعلق بگیرد و یارانه سوخت هواپیما حذف شد، بنابراین وقتی قرار نیست دولت به این بخش یارانه پرداخت کند، راه حل موجود تاثیر قیمت تمام شده است .

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد:نکته مهم آن است که در قیمت تمام شده نگاه ها نباید صرفا به طرف افزایش قیمت باشد بلکه باید مقداری نیز باید در این اندیشه بود که در چه جاهایی می توان قیمت تمام شده را کاهش داد همچنین در کاهش هزینه ها یکسری از موارد را می توان مدیریت کرد تا قیمت تمام شده را به حداقل رساند .

 وی خاطرنشان کرد:پس از آزادسازی و افزایش قیمت در این حوزه، مردم تفاوت نوع خدمات و کیفیت را باید احساس کنند که چه تغییراتی بعد از آزادسازی قیمت ها رخ داده است .

بلیط قطار ، بلیط قطار از امروز گران شد + جزئیات

قیمت بلیط قطار گران شد + جزئیات
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف